בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ריקודים סלוניים > ריקודים סלוניים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקודים סלוניים


רובינו מכירים את הריקודים הסלוניים מתכנית הטלוויזיה "רוקדים עם כוכבים". בשנים האחרונות, בזכות תכניות הריאליטי, זכו הריקודים הסלוניים לחשיפה עצומה, על מסכי טלויזיות ברחבי העולם מקפצים ומחוללים זוגות זוגות של רוקדים. התוכניות הביאו פופולריות עצומה לריקודים הסלוניים שעד אז היו נחלתם העיקרית של משוגעים לדבר. אך ריקודים אלו קיימים עוד לפני המצאת הטלויזיה, ולא חייבים להיות "כוכבים" על מנת ללמוד לרקוד אותם.

ריקודים סלוניים- מה הם?


ריקודים סלוניים הם ריקודי זוגות אשר במקור החלו כריקודים עממיים במדינות שונות ועם הזמן אומצו על-ידי התרבות המערבית והפכו לתחום תחרותי.
הריקודים הסלוניים שרואים בהופעות שונים לחלוטין מן הריקודים הסלוניים בתחרויות. בהופעות מטרת ההופעה היא לבדר את הקהל ולא חלות שום הגבלות תנועתיות על הזוג. לעומת זאת בתחרויות יש לכל סגנון ריקוד חוקים ברורים ונוקשים, והעמידה בחוקים זהו אחד הקריטריונים לפיהם הזוג נשפט.
קיימים עשרה ריקודים בסיסים בתחום הריקודים הסלוניים אשר מתחלקים לשתי קבוצות של חמישה ריקודים, כאשר לכל קבוצה סגנון ואופי שונים.

ריקודי סטאנדארט או ריקודים אירופיים

הריקודים בקטגוריה זו מקורם באירופה. הזוג חייב להיות במגע מתמיד לאורך כל הריקוד, אסור לעזוב ידיים מתחילת הריקוד ועד סופו. הגבר לובש חליפת טוקסידו והאישה שמלת ערב, כמו בנשפים של פעם.
ואלס אנגלי (Slow Waltz) – זהו ריקוד אלגנטי, אשר מתנהל בקצב של שלושה רבעים אטי.
טנגו (Tango) – זהו ריקוד ארגנטינאי, שמקורו מאמריקה הלטינית.
סלוופוקס/פוקסטרוט (Slow Foxtrot) - אחד הריקודים הקשים יותר, מכיוון שהוא מצריך יכולת גבוהה של שליטה על הגוף.
ואלס וינאי (Viennese Waltz) – זהו ריקוד המאופיין בהרבה סיבובים מהירים על הרחבה והוא מתנהל בקצב של שלושה רבעים מהיר.
קוויקסטפ (Quickstep) - בתרגום לעברית "צעד מהיר". שמו מדבר בעד עצמו- זהו ריקוד מהיר ואף קופצני.

ריקודים לטינו-אמריקאים

הריקודים בקטגוריה הזאת הם מאמריקה ומהמדינות הלטיניות. כאן הלבוש של בני הזוג הוא שונה. לגברים יש יחסית חופש בלבוש שלהם , והנשים לרוב לובשות שמלות קצרות וסקסיות. לעומת הריקודים האירופאים שנחשבים ליותר רציניים ואלגנטיים, הריקודים הלטינים נחשבים לשמחים ומשוחררים יותר.
צ`ה צ`ה צ`ה (Cha cha) - ריקוד קובני במקור. ריקוד זה מדגיש את האהבה בין בני הזוג. בעוד שהבת זוג משחקת עם בן זוגה, הוא מצידו מנסה להוביל ולא לתת לה לברוח כל כך מהר.
סמבה (Samba) - במקור ריקוד ברזילאי, המככב בקרנבל בברזיל. זהו ריקוד עם הרבה שמחת חיים ותשוקה.
רומבה (Rumba) - ריקוד שמקורו בקובה, נחשב לריקוד האהבה. יחסית לשאר הריקודים הלטינים, כאן הקצב איטי יותר. בת הזוג מסמלת מאהבת חושנית שלא תמיד תיתן לבן זוגה לקחת אותה.
פאסודובלה (Paso Doble) – ריקוד חושני המגיע מספרד ושואב השראה ממלחמות השוורים. בן הזוג מסמל את הלוחם שוורים והבת זוג מסמלת את השור או את הבד האדום שהמטאדורים משתמשים בו בקרבות.
ג`ייב (Jive) - זהו ריקוד שמח, עם קפיצות מהירות. הג`ייב יוצר משחק חיזור בין שני אוהבים, כאשר הבת זוג מתגרה בבן זוגה ואילו הוא רודף אחריה.

ריקוד חתן כלה בחתונה

הנה מגיע הרגע הגדול בחייכם- אתם מתחתנים. כעת אתם רוצים לבטא את סערת הרגשות שמתחוללת בפנים. הגוף יודע להביע את מה שקשה לבטא במילים , והדרך הכי טובה לעשות זאת ( טוב, כמעט הכי טובה....) זה בריקוד.
האם תרצו לחגוג את הרגע המרגש ברומבה חושנית, בסלסה קצבית, או בואלס רומנטי? מהו ה"שיר שלכם", עם משמעות מיוחדת עבורכם, לצליליו תרצו לרקוד את ריקוד החתן והכלה? אם הריקוד אינו זורם בגופכם באופן טבעי, תוכלו לשקול לקחת שיעורים בריקודים סלוניים.

מה לומדים בשיעור?

המורים לריקוד יוכלו להכין אתכם לריקוד החתונה שלכם, ולהתאים את הרמה ואת הקצב אליכם. תוכלו ללמוד להסתדר על רחבת הריקוד באופן כללי במשך ערב החתונה, במגוון ריקודים. עבור הרגע המרגש- ריקוד החתן כלה- תוכלו ללמוד ריקוד סלאו עם צעדי בסיס פשוטים או ריקוד עם כוריאוגרפיה מרשימה.
תזכרו לרקות מהלב וליהנות מכל רגע.
אהבתם?
בניית אתרים