בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ריקודים סלוניים > רוקדים בסלון?!

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

רוקדים בסלון?!

תחום הנוצץ של הריקודים הסלוניים החל בארץ כפעילות פנאי כיפית של משוגעים לדבר. בשנים האחרונות הפך התחום לזוהר ותחרותי, בעיקר בגלל תוכניות הראליטי שגילו את הפוטנציאל הכלכלי שלו. ההצלחה הרבה הביאו את הערוצים המסחריים לשלוף פנקסי צ`קים כדי להפיק תחרויות ושעשועונים שבמרכזם ריקודים סלוניים. וכך נחשפנו כולנו לתחום החדש.

לאור ניסיוננו העשיר מצפייה בשלוש העונות הראשונות, רובנו חשים שבקלות יכולנו להחליף את אלי מזרחי בתוכנית, אך למעשה זה לא פשוט כפי שזה נראה. בתחרויות של ריקודים סלוניים אמיתיות חלים על הזוגות חוקים ברורים ונוקשים, והעמידה בחוקים הללו היא אחד הקריטריונים של הניקוד שלפיהם הזוגות נשפטים.

מהם ריקודים סלוניים
ישנם עשרה ריקודים בסיסיים שמתחלקים לשתי קבוצות בעלות סגנון ואופי שונים. הקבוצה הראשונה היא ריקודי הסטנדארט, שהם ריקודים אירופאים במקורם. בריקודים אלה על הזוג להיות במגע מתמיד, ואוסר לעזוב ידיים עד תום הריקוד. התלבושות בריקודים אלו מחייבת, על הגבר ללבוש חליפת טקסידו ואילו זוגתו צריכה ללבוש שמלת ערב כמו שמלות הנשפים של פעם. בקבוצה זו נמנים ריקוד הואלס האנגלי והווינאי, הטנגו, הסלאו והפוקס טרוט, והקוויקסטפ.

הקבוצה השניה היא קבוצת הריקודים שמוצאם באמריקה הלטינית. הריקודים בקבוצה זו חופשיים ומשחררים יותר כפי שניתן לראות בתנועות ואפילו בתלבושות. הגברים עשויים להופיע בתלבושת צמודה וסקסית ואף בחלק מהמקרים ללא חולצה. הנשים יכולות לרקוד בתלבושת קצרצרה כארוכה שמלה חושפנית או בקיני חגיגי. קבוצה זו כוללת את הריקודים הבאים: סלסה, צ`ה צ`ה צ`ה, סמבה, רומבה, פסאדובלה וגייב.

לימודי ריקודים סלוניים
בימינו לא צריך להיות סלבריטאי כדי ללמוד לרקוד ריקודים סלונים, חוגי ריקוד למבוגרים ולילדים קיימים בכל הארץ. ריקודים סלוניים עוזרים בפיתוח הגוף, בהרחבת היכולות המוטוריות ואף משפרים את היציבה והקואורדינציה. הריקוד חושף את הרקדנים לסוגי מוסיקה ומקצבים שונים, ודרכו ניתן ללמוד מבנה של מקצב וכיצד משלבים בין התנועה למוסיקה. הריקוד עצמו מחשל ומחטב את הגוף, והוא אימון פיזי שאינו נופל מאימון בחדר כושר.
היכולות המוטוריות החדשות לצד המראה המחוטב בונים את הביטחון העצמי והדימוי העצמי של הרוקדים. הצעירים לומדים דרך הריקוד כללי נימוס ושיתוף פעולה תוך התייחסות לתנועה עם אדם נוסף.

לבחור את החוג המתאים
כאשר נרשמים לחוג ריקודים חושב לבחון כמה דברים: לשים לב להכשרתם של המורים, מהיכן הסמכתם והאם הם ממשיכים ומתעדכנים בהשתלמויות. חשוב לבדוק מה מציע המקום ומה רמת הבטיחות בו, מאחר שמדובר בפעילות גופנית אינטנסיבית. לבסוף יש לשים לב לחלוקה לרמת הרוקדים ולגילאים. אם כל הפרטים שאספתם חיוביים, כדאי מאד להוציא פנקסי צ`קים, לעלות על טוקסידו ולרקוד אל עבר השקיעה!
אהבתם?
בניית אתרים