בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> פיתוח קול > פיתוח קול

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

פיתוח קול

"כל אחד רוצה להיות זמר..אם לא זמר אז שחקן..אם לא שחקן אז מדען.." כמו שאומר השיר המפורסם של אריק איינשטייין, כך גם במציאות הרבה אנשים רוצים להיות עם היכולת הזאת לשיר. היכולת להקסים אנשים תוך כדי שירה ולהעביר את הרגשות שלך בצורה אחרת . שיעורי פיתוח קול הם הבסיס הראשוני לכך ללא כל ספק . בין אם אתם נגן או זמר לשם העניין זה אותו הדבר זמר הוא למעשה נגן,הכלי של הזמר הוא הקול שלו , כמו שניתן ללמוד נגינה ולשכלל את המיומנות נגינה המהירות והיכולות כך גם ניתן לשכלל את יכולות השירה והשליטה על ההפקה והגוון הקולי.

מה לומדים בפיתוח קול: בלימוד פיתוח קול לומדים ראשית להכיר את עצמכם ואת המנעד שלכם (מנעד היא היכולת שלכם להפיק צליל. מצליל הכי נמוך שלכם ועד הצליל הכי גבוהה.אצל כל אדם היכולת הזו שונה באורכה) , ורוב האנשים אינם יודעים לבד מה היכולת שלהם . כמו כן בשיעורי פיתוח קול נלמדת גם יציבה נכונה ונשימה תחתונה המסייעת לזמר להפיק צלילים נקיים ונכונים.
איך מתקיים שיעור קול : ידוע ששיעורי פיתוח קול עוזרים מאוד אך את הפירות ניתן לקטוף אחרי זמן מה , אם אתם חושבים ששיעור אחד יספיק לכם אתם טועים מדובר בתהליך ארוך שכרוך בלמידה עצמית שלכם ובהשמת הערות המורה יש כאלה שלומדים לאורך שנים ההתקדמות היא אינדיבידואלית. בלימוד פיתוח קול , בדרך כלל יש מורה מקצועי שיודע גם לנגן. תחילה שיעורי נשימה, בשיעורים הללו נלמדת נשימה תחתונה והיתרונות שלה. רוב בני האדם אינם נושמים נכון כלל ובעלי נשימה גבוהה שהורסת את יכולת השירה ומאמצת אותם מאוד. בשיעור פיתוח קול תלמדו כיצד לשלוט על הנשימה שלכם תוך כדי הכרות עם הגוף שלכם. החלק השני של שיעורי הקול הוא חיקוי של צלילים המנוגנים ע"י המורה בפסנתר ,בדרך זאת ראשית אתם מכירים את היכולת שלכם ולאן אתם יכולים להגיע או לא להגיע. למה פסנתר? כל אחד בהתאם לסוג הקול שלו נמצא במקום אחר על הפסנתר, מבחינת אוקטבה {מדו ועד דו גבוהה}, יש 12 אוקטבות, אך כל אדם יהיה במקום אחר על הפסנתר אולי בצד הימני שלו אם הוא טנור או אישה שהיא סופרן , או בצד השמאלי אם מדובר בקול בס עבה . בכל מקרה עצם הכרות הזמר עם הפסנתר היא הליך קריטי בתהליך הארוך שיעור פיתוח קול. אורך השיעורים הוא בדרך כלל נע בין 40 דקות לשעה , זאת כיוון שמיתרי הקול גם צריכים לנוח , לא ייתכן שלא תפעיל את מיתרי הקול כלל ואז תעבור ל 100 % פעילות , ולכן השיעורים הם לרוב פעם פעמיים בשבוע כשעה לכל מפגש.
אהבתם?
בניית אתרים