בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> לימודי משחק > לימודי משחק

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • חוג ציור

  שמי עתליה, אמנית ומורה לאמנות, ואני מזמינה אתכם, מתחילים ומת...
 • סדנת משחק

  למי שמשתוקק לבטא את עצמו - מחפש מקום להיות, לשחק, להמציא דמ...
 • ציור ורישום בת''א

  חולמים לצייר אך לא יודעים מהיכן מתחילים? למדתם במסגרות קוד...
 • מטפל בעיסוי רפואי

  סובלים מכאבים כרונים? מבעיות בכתף ובגב התחתון? ממוקה הוא מומ...
 • חוג ציור ורישום

  נקודת מגוז בית ספר יחיד מסוגו בארץ ללימודי רישום וציור אקדמי...

לימודי משחק

בילדותי הלא מאוד רחוקה (עניין של 20 שנים...) כשהיו שואלים אותי ואת חבריי מה נרצה להיות כשנהיה גדולים רוב התשובות היו – רופא, שוטר, חייל, כבאי... היו גם יצירתיים שענו ליצן אך בזה היו מסתכמות כל שאיפותינו.
היום כשתשאלו ילדים לרוב תתקבל תשובה אחת ברוב כמעט מוחץ – אני רוצה להיות מפורסם.
הלהט והרצון בפרסום ברורים כיוון שהיום ילדים נחשפים למדיה כבר בגיל צעיר מאוד ולזמן ממושך הרבה יותר מבני גילי – אז היינו חשופים רק לערוץ 1 ששידר בעיקר תכנים לימודיים.
אחד מתחומי הפרסום הוא משחק.

בתי ספר למשחק
היום בניגוד לעבר יש מבחר עצום של מורים ובתי ספר למשחק מה שהופך את התעשייה בארץ לשוקקת חיים, בכל שנה ישנו מחזור תלמידים חדש מלא מרץ שנכנס אל השוק במטרה אחת פשוטה – לכבוש אותו, אותנו.
המוכרים שבהם כמו ניסן נתיב, יורם לוינשטיין וכמובן בית צבי הפכו ליעד מבוקש אליו נכספים רבים להגיע, כמובן שעם הביקוש עולה כל שנה רף תנאי הקבלה מה שמקשה על הכניסה אליהם, אך חוץ מבתי הספר הללו ישנם רבים וטובים אחרים שקמים מדיי שנה בעוד מקומות ופתוחים לקהל יעד מגוון יותר – החל מילדים ועד לקשישים שאצלם מטרת הלימוד הוא לאו דווקא כמקצוע לחיים אלא משמש הן כחוג להנאה ואף לטיפול נפשי במקרים מסוימים.
לימוד משחק ככלי טיפולי לילדים
אצל ילדים בעלי ביטחון עצמי נמוך, ילדים שסבלו מטראומה כמו התעללות מצד הוריהם וכד` לימוד משחק יעודד את הילד להציג ולספר את שעבר עליו כשחקן ולא בתור הילד שחווה זאת.
כמו כן לימוד המשחק מעורר את הביטחון העצמי, ילדים רבים שהתחילו את הלימודים בתור ביישנים ומופנמים סיימו את הלימודים כשגולת הכותרת היא הצגה מול קהל רב – שינוי עצום מאוד.
כמו כן משחק מפתח מאוד את הדמיון ונותן לנו כלי של ראי לחיים, מעניק את היכולת לבחון מצבים שאנו חווים מחוץ לאותה סיטואציה, כמביטים מהצד.
חוגים לילדים
בין חוגי המשחק השונים ניתן למצוא חוגי משחק, חוגי תיאטרון, חוגי דרמה, משחק מול מצלמה ועוד.
כל חוג נותן זווית אחרת לעולם המחשק ומתאים לקהל יעד מסוים הן עפ"י גילאים והן עפ"י כישורים.
כמעט אצל בכל אחד מאיתנו קיים שחקן קטן , בתור ילדים כולנו זוכרים את המשחקים היום- יומיים בגן הילדים. שבגזרת הבנות נוכל להבחין בכך תוך כדי משחק עם הבובות בו הן בונות הצגה שלמה פרי דמיונן, הן מחלקות תפקידים ויוצרות סיפור שלם תוך הצגתו. בגזרת הבנים נוכל לראות זאת במשחקי לחימה שונים של שוטרים וגנבים, חיילים, או אפילו גיבורי סדרות אהובות.

לסיכום, נכון לומר שישנם ברי מזל, גם בתעשייה שלנו שללא כל לימוד משחק ניחנו בכישרון מולד, אך גם מי שאינו ניחן בכישרון ואף סובל מפחד במה יוכל לרכוש זאת הן בחוג והן כלימוד מקצועי באחד מתי הספר הפזורים בכל רחבי הארץ ובמתנסים השונים.
והכי חשוב לזכור – העולם במה כאן לכולם, ואנו, כולנו, שחקנים.
אהבתם?
בניית אתרים