בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ריקוד אפריקאי > ריקוד אפריקאי- חוויה תרבותית גדולה מהחיים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקוד אפריקאי- חוויה תרבותית גדולה מהחיים

אחח... אפריקה- מצלצל נהדר לא?
מי מכם הספיק לנסוע לאפריקה?
אפריקה היא היבשת בגדולה ביותר מבין היבשות הנמצאות בחצי כדור הארץ הדרומי. המדינה הגדולה ביותר באפריקה היא סודן בעוד שהקטנה ביותר היא סיישל. עפ"י מחקר ידוע, מקורו של כל המין האנושי הוא בעצם באפריקה, לא פלא שזו אכן יבשת מיוחדת. ולא סתם מיוחדת.

בצד הייחוד הגדול שלה, האקלים האקזוטי, אפריקה היא היבשת שאוכלוסיתה היא הענייה בעולם, מצב העוני באפריקה קשה יותר מכפי שהיה מלפני 25 שנה.
אך בצד עובדה כאובה זו האפריקאים מעולם לא הפסיקו להיות אופטימיים ובהמשך לכך אחד הדברים שמייחדים את אפריקה הוא הריקוד האפריקאי הנודע- שנותן מענה לעוני, לכאב ולסבל שעוברים תושבי אפריקה.
מהו הריקוד האפריקאי?
מה מיוחד כל כך בריקוד זה?
היכן אפשר להירשם לחוגים בכדי ללמוד את הריקוד הכל כך מעניין ויוצא דופן זה?
על כל אלה נענה מיד.
הריקוד האפריקאי- מקורות:
המקור של הריקוד האפריקאי, הוא בטקסים האוטנטיים השורשיים של תרבות אפריקה השיבטית וכמובן מהמסורת האפריקאית. הריקוד מתאפיין באנרגיות גדולות ומתפרצות, חושניות, חייתיות, כושר רב, גמישות גדולה לצד פיעילות אירובית וכמובן הרבה אהבה, שימחה והנאה. את הריקוד האפריקאי מלווה מוסיקה חייה של להקת מתופפים וכך נותנת עוצמה גדולה יותר לריקוד.
המחוז המוסיקלי של להקות אפריקאיות נקרא פטלה קומפאונד. במחוז זה קיימים כבר משנת 1988 קבוצות של רקדנים, מתופפים וזמרים מגינאה שעובדים יחדיו. בגמביה נודעת הלהקה בהופעתה המקצועית והמיוחדות- ונחשבת ללהקה ייצוגית, שכולה חגיגה לקצב ולאדמה. הלהקה נתמכת ע"י משרד התרבות והתיירות כלהקה הראשונה של גינאה.
הייחוד של הריקוד האפריקאי:
המקצבים האפריקאיים סוחפים והריקוד האפריקאי והאפרודנס שהוא גם עוד סיגנון אפריקאי – מורכבים מקול, תנועה וקצב. תשומת לב מיוחדת בריקוד זה מוקדשת לתנועה ולקצב. בכל סגנון ובכל אירוע הסגנון האפריקאי יכול להתערבב אל תוך הריקוד ולצבוע אותו בצבעים עזים של חיות, יצריות ועוצמה. הריקוד האפריקאי מעניק לרקדן או לרקדנית אושר עצום בביצוע צעדים המרחיבים את הלב, הגוף מנתר משמחה לקצב התופים והמקצבים המלהיבים, השפתיים נפתחות לחיוך, הזרועות נפתחות ליקום, הלב נפתח והשימחה גוברת. בריקוד האפריקאי אנו למעשה מתופפים עם כל גופינו ולכן יש כאן גם תכונות ריפו מיוחדות. החשוב מכל הוא שלמעשה לכל אחד מאיתנו ישנה הזדמנות נדירה להכיר את אפריקה ואת אורח החיים בה דרך הריקוד, עוצמתו והמקצבים התואמים.
איך נרשמים לחוגים:
לימוד הריקוד האפריקאי מומלץ בכל גיל – ילדים נוער ומבוגרים, כי זה המקור הנכון והאמיתי לתנועה ולקצה הנכונים.
ניתן להירשם לחוג במתנס הקרוב לבתיכם, או אפילו להירשם לסדנא.
השיעורים לריקוד אפריקאי, מתקיימים בסגרת שבועית, בקבוצות שונות בסטודיו למחול ברחבי הארץ.

כמו כן, בכל שנה מתארגנת סדנת ריקוד אפריקאי עם מאסטרית מאפריקה.

לסיכום:
הריקוד האפריקאי הוא רוח חדשה בתרבות הישראלית ובהחלט מומלץ לכל מי שרוצה להשתחרר, וכמה שיותר לשמוח.
אז בואו לחוות את התרבות האפריקאית דרך התנועה, השירה והניגון של היבשת השחורה המדימה והענקית הזאת – א פ ר י ק ה.

בהצלחה.

אהבתם?
בניית אתרים