בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> סטפס > סטפס-בקצב החיים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

סטפס-בקצב החיים

כשאני שומעת את המילה סטפס אני מייד נזכרת בהופעה הבלתי נשכחת שזכיתי לראות לפני מספר שנים. להקת לורד אוף דה דאנס- שהיא להקה אירית מפוסמת הופיעה כאן בארץ. ההשראה של הריקוד המיוחד בו משתמשים רק ברגליים הגיעה כמובן מהסטפס. ההופעה הזו זכורה לי כהופעה בלתי נשכחת

אז לכל מי שרוצה לדעת מה זה בכלל סטפס? ולמה הוא נחשב ריקוד סוחף ומעניין כאחד, התשובות בדרך.
מהו סטפס?
סטפס הוא למעשה ריקוד שבו משתמשים בכפות הרגליים בעקבים ובכריות הרגל. אל כל אלה מוצמדים חתיכות ברזל קטנות. זאת בכדי שיוכלו להשמיע צליל נקישה כאשר אנחנו רוקדים. את ריקוד הסטפס אפשר לרקוד במקצבים שונים. איטי וקיצבי איך שרוצים.
מקור הריקוד הוא באירלנד, שם היה הריקוד מסורתי ועממי כאשר למעשה הרקדנים הניעו רק את פלג הגוף התחתון, כלומר השתמשו רק ברגליהם. הסיבה לצורת הריקוד הזו היא שריקוד זה נחשב מעשה אסור על פי הנצרות וברגע שראו את הרקדנים רוקדים עם ידיים צמודות זה נראה כאילו הם כלל לא רוקדים וכך צורת הריקוד הזו נשמרה שנים על גבי שנים.
הסטפס מושפע מכמה סיגנונות ריקוד ביניהם – גא`ז וצ`ארלסון.
את ריקוד הסטפס אפשר לרקוד לבד או בקבוצות.
בתקופת הבצורת הגדולה שתקפה את אירלנד הסטפס התרחב והתפשט לאמריקה שם נעשה פופולארי יותר וכמו כן נעשה שם שימוש ביידים למחיאות כף. מאז כמובן כל השאר היסטוריה.
סטפס- עד כמה הוא ריקוד סוחף ומקפיץ?
בהחלט כן, ישנם עוד הרבה סיגנונות ריקוד כמו ג`אז, פלמנקו, וואלס ועוד.... אך יש משהו בריקוד הזה של הסטפס שהוא סוחף באופן מיוחד.
ראשית: המוסיקה האירית היא מוסיקה סוחפת וממכרת כאחד, ברגע שמשלבים לתוכה את נקישות כפות הרגליים היא נשמעת הרמונית במיוחד ומלאת שימחה.
שנית: הסטפס מייצר קורדינציה ניפלאה לכל אלה הרוצים לרכוש אותה. הקצב כאן הוא המוטיב העיקרי וכדי לרכוש אותו אפשר להתאמן בבית או להירשם לחוג סטפס הסמוך לביתכם. קצב הסטפס חודר לנשמה וכמובן שומר על כושר ובריאות טובים.
שלישית: שלא כמו בריקודים אחרים, הרקדנים רשאיים לבחור ללבוש כל מה שעולה על רוחם כי למעשה מה שחשוב זה הנעליים אותם צריך ללבוש כי הם הדומיננטיים בריקוד זה. בדרך כלל לובשים טייץ כי הריקוד מתמקד בחלק התחתון של הגוף.
בין הרקדים המובילים בעולם בריקוד הסטפס זכורים לנו מאוד: פרד אסטר, דונלד אוקונור, גרוגורי היינס וסמי דיוויס ג`וניור.
הסטפס זכור לנו ביותר מתוך הסרט המוזיקלי משנת 1952 "שיר אשיר בגשם".
לסיכום חברים יקרים:
כדאי לבדוק את עצמינו עד כמה יש לנו קצב, לסנות להירשם לכמה שיעורי סטפס להעשיר את הידע ולהתמיד בכושר הגופני. מעל הכל דבר אחד בטוח ועליו אין עוררין:
סטפס – טוב לנשמה ובהחלט לא מזיק לגיזרה
אהבתם?
בניית אתרים