בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> חינוך והעשרה-שונות > הרחבת אופקים והעשרה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

הרחבת אופקים והעשרה

כמה פעמים במהלך החיים , יצא לי לפגוש הרבה אנשים שהפתיעו אותי. הם הפתיעו אותי כיוון שהיו לא צפויים. ההרגשה הזאת שלא ידעתם שנושא מסוים קיים וזה היה חדש לכם אך הבנאדם השני מכיר את הנושא ואף לעומקו אז איך לא שמעת עליו עד היום? מה מבדיל אותי ממנו?

הדחף לדעת
הצורך ללמוד ולהעשיר את הדעת הוא צורך חיובי ובריא. במציאות בה אנו חיים חצי מהזמן הולך על צפייה בטלוויזיה או נוכחות בעבודה או אפילו על התעסקות בניידים. כל אלו הם גורמים מעכבים. בדרך כלל כל אחד רוצה להעשיר את הידע שלו וללמוד משהו חדש השאלה היא באיזה דרך ובאיזה צורה. יש כאלה שאוהבים ללמוד אך חייבים מישהו שידריך אותם ויגביר את הביטחון שלהם. בכל אופן הדחף ללמוד אמור להיות תמיד קיים בכל אחד מאתנו. מחקר חדש שבוצע במדינות השונות בעולם קבע שהאדם המודרני מנצל רק 9% מהמוח שלו! הייתם מאמינים? עוד נטען באותם המחקרים שעם התקדמות הטכנולוגיה והתעשייה האחוזים רק יורדים. אך לעומת זאת אם היינו הולכים בציר הזמן אחורה, היינו רואים שהאדם הקדום ביותר הוא זה שניצל את מרבית מוחו . הוא היה החכם באדם פשוט כך.
העשרה כחלק בלתי נפרד מהחיים
במדינות שונות בעולם הבינו שפשוט הפסקנו להעשיר את עצמנו. ולכן הכניסו לחוק סעיפים שמחייבים את התושבים לעשות לפחות 3 העשרות או לימודים במהלך חייהם . ישנן מדינות שאפילו על מנת ליצור הפרדה בין המעמדות אוסרות מבחינה חוקית מכל אדם ללמד מדע או אומנות כלשהי מבלי לשלם למדינה.כל זאת על מנת ליצור את תהליך הלימוד לתהליך מסורבל שימנע מבעלי המעמד הנמוך ללמוד ולהתפתח . למזלנו חוק שכזה אינו קיים בישראל , וכל אחד שרוצה ללמוד ולהרחיב את אופקיו היום יכול לעשות זאת אפילו בלחיצת כפתור. האינטרנט הוא אוטוסטראדת המידע, ניתן ללמוד ממנו כמעט הכל אך עם בעיה אחת, כל הלימוד הוא חומר תיאורטי. התיאוריה אומנם מסבירה בכלליות נושא אבל אם באמת הייתם רוצים להעשיר את עצמכם בידע טהור, יהיה עליכם להבין את הנושא לעומק, לפתח אוריינות ולחוות את הנושא, באופן מעשי ,להתנסות בו מאדם שכרגע עושה זאת או עשה זאת בעבר.אבל הדרך הכי קלה לעשות זאת, אם תשאלו אותי, פשוט לקחת איזה סדנת העשרה על נושא שעניין אותי. הרי לכל אחד יש משהו שמעניין אותו וברגע שאתה עושה משהו שעניין אותך ,הכל הופך להיות יותר פשוט , הקליטה שלך מוגברת, תהליכים שנראו מסובכים הינה, כבר נראים הרבה יותר פשוטים וכמו כל תאווה המשותפת לכולנו, גם כשנשביע את התאווה הזאת שקראת העשרה , ונלמד דברים שרצינו באמת לדעת לאחר זמן מה כבר נרצה עוד ועוד ידע.
אהבתם?
בניית אתרים