בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> יצירה אומנות ומלאכת יד-שונות > יצירה למופת

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יצירה למופת

יצירה למופת
כל מי שמכיר את המנוח הנ"ל יודע שלמעשה הפירוש שלה הוא פרגון או נתינת קרדיט חיובי לאדם שיצר דבר חדש. אותו המוצר הוא שונה ומיוחד אך מבוסס על רעיון כללי שכבר הוגדר מראש, למעשה היצירה התעלתה על הרעיון ויצאה הרבה יותר טוב מהמצופה, ולכן הוגדר כמופת ודוגמא. אני בטוח שכולכם זוכרים מילדותכם את סדנאות היצירה הרבות שהיו לנו עם חימר,פלסטלינה ואם נלך יותר רחוק..מה מזכיר לכם המונח "צבעי גועש".. חיוך. אז נכון כשהיינו ילדים חווינו הרבה סדנאות כאלו שסייעו לגדילתנו ולהתפתחותנו.

למרות זאת לא היינו מודעים כלל וכלל לכך שהתהליך הכייפי הזה שנקרא לצייר, הוא למעשה תהליך מלא של למידה וחיפוש. אומרים שלכל אדם יש שמץ של כישרון , אך יש כאלה שלא מצאו אותו עדיין ולא יודעים כיצד להפיק אותו. בדיוק לשם כך הוקמו חוגי יצירה רבים והפעלות מהגיל הרך ועד למבוגרים. במסגרת אותם סדנאות ניתן למצוא אנשים רבים מעל גיל ה 30 שחשים שתמיד היו יכולים להיות טובים בתחום בו הם נמצאים. היות ומדובר במאפיין משותף לכולם עלתה הדרישה לקורסים ולסדנאות יצירה וכך גם עלתה רמת הסדנאות .
לימוד טכניקה בסיסית
כל אחד יכול לקחת איזה חוג שירצה ולשפר את המיומנות שלו . אם למשל תיקחו חוג קרמיקה וחמר תדעו איך ליצור וזות ופסלים מיוחדים עם צבעים נדירים בדיוק כמו שדמיינתם אך לא מצאתם בסופר. הדרך להיות מקורי ויצירתי מתחילה בדיוק במקום הקטן הזה שאתם יושבים בו ומתעסקים בחימר על השולחן בין אם זה במסגרת חוג וגם אם זה בביתכם . הדלת נפתחה כעת אתם נותנים פתח ליצירה ולאמת שלכם בלבד, אף אחד לא יעשה בדיוק את אותו הדבר שאתם עשיתם במדויק. כשאתם זוכרים את החווית ילדות שלכם המשיכו ליצור ולהתעסק בחמר, בדרך זו אתם משפרים את המטוריקה העדינה שלכם את יכולת החישה והחשוב מכל את המוח, אתם נותנים למוח גירוי ברמה גבוהה ,פותחים את הדמיון . אתם מאמינים בעצמכם .
ריפוי בעיסוק
ברגע שאתם יוצרים ומתעסקים במשהו חדש, אתם למעשה מרגיעים את כל הדאגות שישבו על ליבכם . כעת כל תשומת הלב מוקדשת ליצירה שלכם . בכל הרופאה המערבית מדברים על המושג "ריפוי בעיסוק" . רוב המדענים גורסים שהתעסקות אדם עם משהו חדש ומרתק שמעסיקה את כל החושים , גורמת במקביל לריפוי נפשי . כנראה שכל בנאדם אוהב להרגיש מועיל. ככל שאתה יוצר אתה הופך ליותר מועיל בעיניי הסביבה שלך . ואם ניקח את זה אפילו למערכות יחסים , בדרך כלל רוב האנשים גם נמשכים לאנשים עם כישרון בולט. הצד השני תמיד יודע שאם הכישרון הזה כל כך בולט סימן שיש באדם שיצר את היצירה הגאונית הזאת עוד הרבה מאיפה שזה הגיע.
אהבתם?
בניית אתרים