בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אומנויות לחימה-שונות > אומנויות לחימה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אומנויות לחימה

תחום אומניות הלחימה הוא תחום שקיים אלפי שנים. עוד לפני המצאת כלי הנשק החם (כל כלי הנשק שהומצאו למעשה בעקבות גילוי אבקת השריפה),החלו מלכים ובעלי מעמד גבוהה ללמד את כל תושבי חצרותיהם אומניות לחימה . בדרך זו היו המלכים מוגנים בכל זמן. הצבא הקטן שלהם היה שומר עליהם, בדרך הכי מאיימת ומרתיעה שהייתה קיימת בזמן ההוא . האמת היא שאם תשאלו אותי עד היום לא הייתי רוצה להיתקל באיזה נינג`ה שעברה יום רע.

לימוד נפשי ופיזי
כל מי שחשב לעצמו שאומנויות הלחימה מדברות רק על ממד פיזי המבוסס על תרגילי קרב מדויקים צודק, אבל הינה חדשות בשבילכם , כל תחום אומניות הלחימה מדבר על ממד נוסף שאותו יש לפתח להכיר ולמצוא, מדובר כמובן על הממד הנפשי, אותו הממד שמשפיע על הלך הרוח, אם היום אתה אדיש אתה חייב לדעת איך לשנות את מצב רוחך במהלך קרב לא? ואם אתה מבוהל מאוד במהלך דו קרב כבר עשית 2 פעולות גם סימנת מקום של חולשה אצל היריב שלך וגרוע מכך הלחץ והפחד משבשים בכל הרמות את החשיבה והכושר הפיזי. לכן ברוב אומניות הלחימה מדובר על התחזקות נפשית לצד התחזקות פיזית . ההתחזקות הנ"ל מגיעה בעקבות שגרת אימונים קבועה, שיטה זו מכונה בפסיכולוגיה התניה קלאסית – הכוונה היא שאדם יעשה משהו כל כך הרבה פעמים שהוא רק ישתפר עם הזמן, זוהי השיטה למידה הכי נפוצה של בני האדם בכלליות.
עוצמת הלוחם
אם נתמקד רגע על ההגדרה של כוח ושל עוצמה נראה שיש הבדל מהותי . כוח מדבר על הפעלת אנרגיה מסוימת בכוח שמופעל ע"י גוף מסוים . לעומת זאת עוצמה מדברת על הפעלת עוצמה ברמות שונות, בדרך זו עוצמת הכוח מווסתת ע"י היכולת של מפעיל הכוח. או במילים אחרות מי שיש לו עוצמה , יכול להשתמש בכוח בדרגות שונות אך מי שיש לו כוח ללא עוצמה ומיומנות נכונה לא יכול ליצור עוצמה שונה בכוח שלו ולכן סביר שיכשל במשך זמן. גם את המיומנות הזאת לומדים בכל סדנאות אומניות הלחימה. עוצמה לא מדברת אך ורק על האפקט הפיזי אלה גם על צבירת האנרגיות הנפשיות הנכונות במינון המושלם עם הכוח . בכדי להגיע לרמת סנכרון שכזאת עליך לפתח עמידות וסיבולת גבוהה, הסיבולת הוא חלק בלתי נפרד כמעט מכל אומניות הלחימה . כחלק מתופעת אומניות הלחימה הבין לאומית, נמצא כוכבי הוליווד רבים שהתפרסמו בעקבות כושר הלחימה הגבוהה שלהם כמו למשל : ואן דם,ברוס לי,סטיבן סיגל,ארנולד שוורצנגר שאפילו נבחר מאוחר יותר להיות מושל קליפורניה בעקבות הסרטים הרבים שהפיק והתאוצה שצבר עם השנים. כל הללו הם דוגמאות טובות להבנה כמה חשוב לדעת אומניות לחימה גם אם אתה לא מתכנן להיות ברוס לי הבא.
אהבתם?
בניית אתרים