בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> מיסטיקה > חלון אל החלום

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

חלון אל החלום

אתם נמצאים בצמתים בחיים. נוברים בלוחות הדרושים בחיפוש אחר עבודה בתחום תקשורת מחשבים , עיצוב או מכירות. אתם מתלבטים לקראת הרשמה ללימודים גבוהים – פילוסופיה או כלכלה? וגם מרשים לעצמכם לתהות - מתי יבוא האביר על הסוס הלבן (או הנסיכה)?


אתם נמצאים בצמתים בחיים. נוברים בלוחות הדרושים בחיפוש אחר עבודה בתחום תקשורת מחשבים , עיצוב או מכירות. אתם מתלבטים לקראת הרשמה ללימודים גבוהים – פילוסופיה או כלכלה? וגם מרשים לעצמכם לתהות - מתי יבוא האביר על הסוס הלבן (או הנסיכה)?

בתוך כל מרוץ החיים הזה, קיים כלי להבנה והתבוננות פנימית שמגיע דווקא בשעת המנוחה המוחלטת, בזמן השינה – החלום.

החלום הוא חוויה במהלכה עולות מראות ותחושות בזמן השינה. בחלום באים לידי ביטוי אלמנטים רבים – תגובה לגירויים חיצוניים ופנימיים המתרחשים במהלך היומיום או בשינה, מחשבות מתת המודע, פחדים, תקוות ועוד. בחלום למעשה באות לידי ביטוי חוויות כאילו התרחשו במציאות.
עוד בתקופת התנ"ך הקדישו חשיבות רבה לחלומות, ובעיקר ניסו להעניק להם משמעותם ולפתור אותם (ע"ע פרעה ויוסף בעל החלומות)
. פתרון חלומות הוא מושג הרווח גם כיום בעולם. יש בתחום הזה הרבה מהמיסטיקה והעל טבעי, אבל גם מפגש עם דיסציפלינות מדעיות לחלוטין, כגון פסיכולוגיה. החלום משמש ככלי טיפולי להבנת תהליכים של המטופל, ולא בכדי. מאחר וכאמור חלומות יכולים להיות רצון או תקווה שרוצים שתתממש, פחד, רמז לעתיד לבאות, או כל דבר מתחום העולם הפנימי - חלום הוא צוהר להתבוננות פנימית.

בפסיכולוגיה, ולא רק, רואים בחלום מעין שפת סמלים אוניברסלית, ולפיכך ניתן לפרש אותה. למוצגים המופיעים בחלומות ישנה משמעות ופירוש כללי, של אותה שפה אוניברסלית, אולם עדיין, פירוש בחלום הסופי תלוי בקונטקסט, בחוויות ובמטען האישי של כל חולם וחולם. לאחר פענוח אוניברסלי של סמל שהופיע בחלום, מגיע שלב הפענוח האישי.

כאמור, מדובר בתחום רווח, וקיימים לא מעט חוגים המסייעים בפירוש חלומות.

להלן כמה אלמנטים לדוגמה המופיעים בחלום, ומשמעותם הכללית בדרך לפתרון. עם זאת מדובר בפירוש כללי שקשור בהקשר החלום. לדוגמה – חלום של אישה על הריון, המסמל דבר מסוים. האם בחלום ההיריון הוא שלך? האם של מכרה, או זרה? ומה קורה בחייך האישיים – את אמא? כמהה להיות? או מפחדת מכך?

בית ספר – חלמתם על ימי בית הספר שלכם? לא להיבהל. אין צורך להכין שיעורי בית במתמטיקה. חלום על בית ספר מפנה אתכם לעבר ולמשהו מתקופת העבר שיש לכם ללמוד ממנו או להפיק לקח.

מים – כמו נחיצותם ומשמעותם בטבע. מים בחלום מסמלים סימן לשפע, פוריות וברכה.

נפילה – נפילה בחיים הינה מצב לא נעים. גם בחלום, נפילה באה להצביע על חוסר וודאות או בטחון עצמי נמוך שלכם ביחס לאירוע מסוים.

נחש – חיה ערמומית שכאשר מופיעה בחלום מרמזת על בנאדם "נחשי" שעומד בדרככם, ושם לכם מכשול.

חתונה – חתונה (ולא משנה כרגע אם חלמתם על חתונה אזרחית או רגילה. אבל העיקר ששמלת הכלה הייתה יפה) הוא למעשה אירוע בו שני אנשים שונים, המגיעים כל אחד ממקום שונה, יוצרים מיזוג. לכן, משמעות החתונה בחלום היא של מיזוג העולמות או הניגודים שבחייכם.

הריון – תהליך ארוך בסופו תינוק בא לעולם ותמיד משנה את חיי ההורים. גם בחלום הריון מסמל תקווה מצד החולם לשינוי.

הורים – בד"כ כאשר חולמים על הורים יש אישיו לא סגור איתם, אותו יש לברר.

מוות – עימות בחלום עם אחד הפחדים הגדולים בחיים, שדווקא אינו מעיד על דבר רע. מוות בחלומות דווקא מעיד לרוב על חיים בריאים וארוכים.

סקס – חלום על סקס מעיד על הצורך שלכם באינטימיות.


חלומות פז.
אהבתם?
בניית אתרים