בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> פיתוח קול > שיעור פיתוח קול

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

שיעור פיתוח קול

חבר טוב שלי מהעבר הרחוק , סיפר לי כיצד שיעור פיתוח קול אחד שינה את חייו. כשמעתי את הטיעון, תחילה שללתי על הסף את מה שהיה לו להגיד, זאת כיוון והניסיון לימד אותי, ששעורי פיתוח קול חשובים מאוד ועל מנת להיות אפקטיביים על לימודי הפיתוח להיות לאורך ציר של זמן רב . בכל אופן , הוא סיפר לי כיצד לקח שיעור אחד אצל זמרת מפורסמת. הוא שילם על השיעור הזה פי 3 מהמקובל, אבל טוען שזה היה שווה את זה. השיעור לטענתו פתר לו בעיה שהוא לא ידע לפתור בעצמו, מדובר על שבירה בקול.

כל מי שלמד פעם פיתוח קול יודע ששבירה בקול , זו אחת הבעיות הכי נפוצות אצל זמרים מתחילים. כאשר הזמר עולה לקול פלצט (קול גבוהה) נשמעת שבירה מסוימת שגורמת לקולו להישמע חלש. נחזור לסיפור, במהלך השיעור הוא נבחן על פסנתר ואז כשנמצא היכן השבירה בדיוק ממוקמת , המורה הראתה לו על הפסנתר היכן השבירה שלו בקול ונתנה לו דרכים לעבוד על זה. וכן הוא צדק.
האם כל מורה יכול ללמד פיתוח קול
לא, על מנת ללמד פיתוח קול יש להיות עם ניסיון של שנים. גם אם עכשיו סיימת קורס ללימוד פיתוח קול , אתה עדיין אינך יכול להיות מורה מן השורה. הסיבה לכך היא פשוטה. יש כמה שלבים ב שיעורי פיתוח קול, אחד השלבים הוא הזיהוי,לזהות את סוג הקול ואת היכולות של התלמיד. זהו חלק קריטי בלימוד מוזיקה וקול. מילה אחת לא נכונה שהמורה אמר לתלמיד, למשל אתה בעל קול "בס" אך למעשה התלמיד טנור והתלמיד יכול למצוא את עצמו ללא כל יכולת לדבר או לשיר בעקבות שימוש יתר ב מיתרי הקול בצלילים שלא במנעד שלו. מיתרי הקול מאוד עדינים ויש לדעת כיצד להשתמש בהם בתבונה. מורה אמין ובעל ניסיון יכול כבר משיחה איתך ושמיעת הדיבור שלך , לזהות את סוג הקול שלך ולדעת היכן אתה . שלב הלימוד שלך הוא גם שלב הלימוד של המורה אותך. יכולות האדם אינם מוגדרות מראש, ישנם צלילים שהמורה לא חשב שתאכל להפיק אבל עם הזמן הוא משנה את דעתו ולומד אותך יותר לעומק אם מבחינת עייפות טכניקה וכישורים . מכאן שניסיונו של המורה זה האלמנט הכי חשוב בשיעורי פיתוח קול, הרבה לפני צבע הקול שלך ואם אתה יודע לקרוא תווים או לעשות סולפז, ואולי לא יצא לך ללמוד זאת כלל כל עוד בחרת במורה מקצועי שראה הרבה תלמידים לפניך ולמד על גבם אתה תהיה מסודר.
חימום:
לפני כל שיעור ניתן לעשות תרגילי חימום של הגרון , זאת על מנת לחסוך את החימום במהלך השיעור שעולה לנו כסף, תרגילים לחימום, ניתן למצוא בגוגל ללא שום בעיה.
אהבתם?
בניית אתרים