בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אימפרוביזציה > אמפרוביזציה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אמפרוביזציה

שיעור באלתור , אימפרוביזציה מלשון אמפרבייז באנגלית .
לכל אדם ניתנת הזדמנות אחת בחיים לעשות שינוי ולשדרג את כישוריו ואת כל היכולות שלו כאדם. לא כולם עושים זאת אך אלה שבחרו לגדול ולצמוח ללא ספק שמעו את המנוח לימוד אימפרוביזציה.

שיעור באלתור , אימפרוביזציה מלשון אמפרבייז באנגלית .
לכל אדם ניתנת הזדמנות אחת בחיים לעשות שינוי ולשדרג את כישוריו ואת כל היכולות שלו כאדם. לא כולם עושים זאת אך אלה שבחרו לגדול ולצמוח ללא ספק שמעו את המנוח לימוד אימפרוביזציה.
אנשים שבחרו להתמקד בעצמם ולהפיק את המיטב מכשוריהם יודעים כי סדנת אימפרוביזציה היא שיעור חשוב מאוד לחיים. ולמה שיעור לחיים, אני אומר? הינה מגיע ההסבר: אימפרוביזציה היא עבודה על התכונות הקיימות שלנו ופיתוח שלהם עד כדי שליטה מלאה.
אותה השליטה אותה מפתחים בשיעורי אימפרוביזציה, מוגדרת כשכלול רוב תכונותיו הטבעיות של האדם מיכולת החשיבה ועד יכולת תפיסתו את הסביבה.

לימוד אימפרוביזציה
שיעורים בתחום מכילים המון נושאים ומפתחים את כולם הינה כמה מהנושאים החושבים ביותר :
לימוד חשיבה – אומנם אצל כולנו החשיבה היא תהליך טבעי שמתרחש אצל כל אחד, אך באימפרוביזציה לומדים לא רק לחשוב אלה גם להשתמש בדמיון. השימוש בדמיון הוא חלק מאוד חשוב והסיבה לכך היא שכאשר אדם בוגר מתפתח הוא משאיר את הדמיון בצד ברוב הפעמים ובכך מונע מעצמו בצורה לא מודעת, הרבה אופציות.

פיתוח יכולת תנועה- כל אדם יכול לזוז, אך לזוז עם הקשר מסוים , זאת כבר נחלתם של רקדנים לא? לא!. בסדנאות אימפרוביזציה כל אדם יכול לפתח בעצמו את כושר התנועה שלו ביחס למוזיקה או בכלל ביחס לזרימה ולמצב החברתי. השחרור הזה, מוביל כל אדם לאמת מסוימת שרק מראה באמצעות תנועת גופו, שהוא יותר משוחרר ומן הסתם אדם יותר משוחרר הוא אדם הרבה יותר נעים.

פיתוח כושר אלתור- הלימוד הכי חשוב שעוזר כמעט בכל חלק בחיי האדם. אלתור , היכולת להיות בסיטואציה מסוימת ולהפיק ממנה את המיטב ללא חשש ומקובעות של חוסר ריכוז שמוביל לביצועים נמוכים. בין אם מדובר בשיחה פשוטה או מדובר בראיון עבודה ואפילו אם מדובר בריקוע תנועה וחשיבה ,שיעור אימפרוביזציה מרכז תחתיו את כל הללו ומפתח אותם עד כדי רמת שליטה מאוד גבוהה (שבד"כ רק בגיל מבוגר ניתן להגיע אליה ולפעמים אפילו בכלל לא), שכן כל פעולה שאדם מבצע בצורה אוטומטית מבלי להשקיע בה יותר מדי מחשבה היא פעולה שיותר קל לו לעשות וחוסכת ממנו משאבים קוגנטיביים .(תהליכים שקורים בזמן אמת , בתוך המוח כמו למשל הכרה.)

יכולת משחק וחיבור רגשי- כל אחד נולד עם כישרון זה או אחר ברמה אחרת, מה שמבדיל את כל בני האדם הוא היכולת שלהם להתחבר לעצמם ולרגש שלהם. ברגע שאדם מתחבר בצורה כזאת יותר קל לו לבטא רגשות אם במשחק ואם במציאות.
אהבתם?
בניית אתרים