בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ציור > ציור- הראי אל הנפש

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ציור- הראי אל הנפש

"זה הדבר הנפלא בציורים: אתה יכול לאהוב אותם בלי להתייאש. אתה יכול לאהוב אותם בלי שום צער והטובים שבהם ממלאים את ליבך שמחה, מפני שבהם התבצע מה שניסית אתה תמיד לבצע...".
כך כתב ארנסט המינגווי מתוך הספר: "איים בזרם".
אם כך למה התכוון המשורר?
מהי האומנות הזאת שנקראת ציור?
מהי טכניקת הציור?
למה היא כל כך טובה לנפש האדם?

סקירה כללית:
הציור התפתח לפני עשרות אלפי שנים. עוד לפני שהשפה המילולית הייתה קיימת. בני האדם השתמשו בציור על מנת להביע עצמם. עוד בתקופת אנשי המערות הציור היה אחד מדרכי התקשורת העיקריים בין בני האדם. עד היום אנו עדים למיליוני ציורי קיר במערות שנשמרו לאורך השנים ומהווים תיעוד לכך. בתחילה ציירו נקודות ואחר כך קווים ומשם כבר נסללה הדרך לצורות וסמלים ושלל דרכים אחרות למימוש האומנות הנפלאה הזו. במהלך השנים התפתחו סגנונות ציור שונים: ריאליסטי, סוראליסטי, מופשט,אימפרסיוניסטי ועוד.
הטכניקה:
טכניקת הציור מורכבת מכמה וכמה שלבים אשר יודגמו בעיקרם.
השלב הראשון הוא שלב המחשבה. אנו צריכים לקחת פסק זמן להתבוננות בינינו לבין עצמינו בכדי להחליט מה אנו מציירים, מה מטרתנו , איזה רגש או תחושה אנו רוצים להעביר דרך הציור, באלו צבעים עלינו להשתמש. האם הציור יהיה מורכב מאובייקט מסוים כשסביבו נוף או שמא אנו רוצים לצייר ציור מופשט. האפשרויות רבות עלינו רק לבחור את הטובה והנוחה לנו ביותר.
השלב השני הוא שלב הסקיצה אשר נעשית בעיפרון. הסקיצה אינה מחייבת ונעשית בחופשיות יתרה כך שנוכל לרשום ולמחק וחוזר חלילה. כמו כן ככל שאנו מציירים יותר סקיצות כך הניסיון גדל והתוצאה הסופית תהיה מופל.
השלב השלישי והמתקדם יותר הוא שלב הרישום. זהו למעשה שלב שבו אנו מרפדים את הסקיצה שלנו בקווי מתאר נוספים. אם פה ושם נשכחו חיזוקים מסוימים – ניתן להשלימם ובעיקר להדגיש אותם בכדי לחזק את הציור. למעשה הרישום הוא כבר יצירה שיכולה לעמוד על כנה ואנו יכולים להתגאות ביכולות האמן שלנו.
השלב הרביעי והאחרון הוא הציור עצמו שהוא פיסת האומנות השלמה אשר לה ייחלנו כל כך. הציור מורכב מהצבעים אותם בחרנו. הוא יכול להיות מצויר על כל משטח שאנו בוחרים: בד, נייר עבה, לוח עץ וכו`. הציור למעשה הוא הסיפור שאותו רצינו לספר וכשהוא מוכן אנו יכולים להתגאות במעשה ידינו.
לסיכום חברים:
מהרו להירשם לחוג ציור, לקחו לכם כמה שיעורים מעניינים בכדי להיפתח לעולם שכולו קשת בענן.
לאחר כמה וכמה שיעורים וניסיונות תוכלו לגלות להפתעתכם שהשתפרתם מאוד בציור ושכעת זה לא רק ציור אלה גם אומנות וגם מרפא ומזור לנשמתנו.
ב ה צ ל ח ה.
אהבתם?
בניית אתרים