בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> מחול > מחול

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מחול

"ובנות ישראל יצאו לחולל בכרמים...”
כבר בתקופת התנ"ך מוזכר המחול כחלק נשי,ומושך כי שם בכרמים תוך כדי שהבנות מחוללות יצאו גם הבנים לתפוס להם כלות.
המילה מחול,לחולל,קשורות קשר דק למילה חלל שזה מונח חשוב ועיקרי בריקוד המחול. כגון המרחב על שטח הריקוד,המיקום של הרקדן בחלל תופסים חלק חשוב בקונספט של הריקוד, העיצוב והתאורה שגם משפיעים על הקהל באופן החוויתי של האומנות.כמו שבנות ישראל יצאו לחולל בכרמים לבושות בלבן הייתה בזה אמריה מסוימת, אווירה מסוימת ולמה דווקא שם בכרמים לצאת לרקוד? מי יהיה הקהל באותו חלל? והמטרה העילאית כמובן להשפיע על הקהל ולמצוא חתן.

המחול המודרני מזה כבר כמה שנים טובות בפסגה, ישנם מספר להקות מחול בארץ ברמה בינלאומית אשר מפורסמות בכל העולם כגון- להקת בת שבע וענבל פינטו, הלהקה הקיבוצית ועוד..


למה כדאי ללמוד מחול
המחול מתחלק לכמה סוגים ושונה משכבות גיל שונים.
ישנם המון שיעורי מחול פרטיים בארץ לכל שכבות גיל שלרובם מטרתם היא לעזור לתלמיד להשתחרר ולהרגיש חופשי עם הגוף שלו ולתת לו חופש ביטוי דרך הריקוד.
אומנם השם מחול מעלה סיטואציה של יאללה קדימה נצא במחול ספונטני כזה במעגלים
אך למעשה מדובר בסוג של ריקוד שדורש הרבה ידע עם הגוף,חיבור הבנאדם לגוף שלו ולחופש התנועה,יכולת הבעה דרך הריקוד,וגם קצת כושר כמובן.

לפני שניגע בסוגי המחול השונים נבין קודם מהוא המונח מחול בעברית.
במילון מונחים עברי המחול מוגדר כריקוד ותנועות לצלילי מוזיקה.
ומכאן שכל סוג של ריקוד בעצם נקרא מחול. והריקוד מסווג את עצמו לג`אנרים השונים.
יש כאלו אשר רואים את המחול כסוג של תאטרון ושם המחול יהיה כמו משחק בדומה לטקסט ,מראה סימנים אנושיים הבעות ורגש שקשור לקונספט.
ואילו יש אחרים אשר רואים את המחול כדרך ביטוי להביע רגשות דרך הריקוד וצלילי המוזיקה וכמו שהמוזיקה עם המלודיה רגועה ושקטה כך גם אדם שיגיע לשיעורי מחול יזרום ימצא מקום להביע ולשחרר את רגשותיו.
כך שכל סוגי הריקוד נכללים במונח מחול- מחול גא`ז,תיאטרון מחול,מחול עכשיווי,מחול קונספטואלי,מחול אילתורי,מחול מזרחי ועוד אך אל נא נשכח גם את הבלט הקלאסי והמודרני שאכן גם נכללים בקטגורית המחול.

בארץ המחול המודרני הוא ביין הפופולרים שיש.
המחול המודרני הגיע כמובן מהבלט המודרני. שכמובן שהבלט המודרני נשען על הבלט הקלאסי אך קצת יותר משוחרר.
המחול המודרני הוא סגנון עם אלמנטים שלקוחים מהבלט אשר בנוי מכמה סגנונות שונים.אין מוזיקה ספציפית למחול מודרנית, הכיאוגרפים השתמשו במוזיקה העכשיווית שהייתה בארצם באותה תקופה,או שהביאו מוזיקה מארצות אחרות, ולפעמים אפילו בחרו לא להשתמש במוזיקה בכלל.
כך שבמחול מודרני יש לרקדן המון חופש תנועה ומבחר גדול של תנועות. וכמובן מכיוון שזה מודרני ועכשיווי קל מאוד לכל רקדן להתחבר למוזיקה ולמקצב מכיוון שאלו מונחים אשר באים מעולמו שלו.

אהבתם?
בניית אתרים