בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> יוגה > שיעורי יוגה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

שיעורי יוגה


לפני קריאת השורות הבאות, אני רוצה שתנשמו אויר לאט לאט אל תוך הריאות,
השלב השני הוא להוציא את האוויר בנשיפה עדינה, המשיכו כך כמה פעמים.
עכשיו תוך כדי נשימה דמיינו את המקום שאתם הכי אוהבים להיות בו בעולם, או חישבו על זיכרון ילדות שעשה אתכם למאושרים חישבו אך ורק על זה וכל זיכרון או מחשבה שחולפת לכם בראש דמיינו כתמונה שאתם מקפיאים על מנת לחזור שוב לאותו הזיכרון הרחוק והמתוק שלנו, אתם חווים את הזיכרון, ממש ברגע זה. נכון שיש לכם חיוך על הפנים?

יוגה כל יום:
אז איך נקרא התהליך שעברנו בדיוק לפני דקה? השם שלו מוכר כמעט בכל מדינה,
וכמעט בכל העולם , נכון מדובר ביוגה.
היוגה היא תורה , כמו דת, כך היא מחלחלת לערכי היום היום, לתפיסה שלנו את העולם,
לתודעה שלנו ואפילו לכושר השיפוט שלנו. כאשר אנו לומדים את הדרך להשתמש ביוגה, אנו למעשה מאמצים לעצמנו חשיבה שאינה שגרתית ואינה שיפוטית כלפיי החברה וכלפיי עצמנו. מדובר בהליך של ממש שגורם לשינוי אמיתי בדרך בה אנו חווים את המציאות שלנו.
השימוש ביוגה הוא למעשה החיבור שלנו עם הנפש שלנו ועם האנרגיה הקולקטיבית.

יוגה והודו
אם שאלתם את עצמכם פעם למה שיעורי היוגה תופסים כל כך חזק במזרח הרחוק ואילו כאן במערב פחות? התשובה היא פשוטה מאוד, הבדלים תרבותיים . בהודו הערכים מאוד קשורים לדת ולרוחניות, אלו העוסקים בשיעורי יוגה יום יום מאמינים בכוח כלשהו או אנרגיה
אשר מכוונת את הכל. עם ההתחברות שלך לעצמך ולנפש שלך בעקבות אימוץ ערכי היוגה ,
המציאות פשוט הרבה יותר פשוטה לעיכול בשבילך וזאת בניגוד למערב. ערכי המערב הם ערכים שונים מאוד, כאן כל איש רוצה להיות משהו גדול, ככה חונכנו אלה הם הערכים שלנו . כולם רוצים להתפתח, לצבור ממון לזכות בסוג של כוח חברתי ופה קבור הכלב.
החשיבה הזאת שלנו היא זו אשר מובילה אותנו לאי שקט ולהתרחקות מהרוחניות .

נפש בריאה בגוף בריא
תורת היוגה מתחלקת להמון סגנונות, לא אפרט כאן את כולם כיוון שהדף קצר מלהכיל אותם, אך בכל זאת אבחר את הסאג`ו יוגה ואספר קצת על השיטה.
כשהייתי בחוג סאג`ו יוגה התעסקנו המון בתרגילי כושר שאינם מבוססים על כוח.מדובר בתרגילים שלמעשה מזכירים לך את קיומם של כל שרירי הגוף, כן כן לא חייב להרים חפץ כבד על מנת לשמור על גזרה חטובה. ניתן לעשות כמה תרגילים כמו נשימה התכופפות מתיחות תוך כדי נשימות. כל הללו הם חלק מתורת היוגה שאינה מתעסקת אך ורק במדיטציה וחיבור אנרגטי, אלה גם בשמירה על הגוף ואימוץ אורח חיים תקין.

אהבתם?
בניית אתרים