בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ג'אז > ריקוד הג`אז

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקוד הג`אז

הסיטואציה הראשונה שעולה לי בראש היא מוזיקת הג`אז עם המקצב המלהיב והסינקופות שקופצות ,הדגש על ה-2 וה-4 בספירת רבעים ,הסוויינג של התופים והסקסופון של לואי ארמסטרונג ואם לא אז איזה זמרת כושית בקול עבה. אך איך אפשר לרקוד את המוזיקה המסובכת הזו שבאה מהמקור מהבלוז?
אז תאמת.. אל תתבלבלו ריקוד ג`אז לא אומר שרוקדים לשירי גאז אלא לוקחים כמה אלמנטים מהמוזיקה לריקוד.כגון האילתור והרגש
כך שעדיין יש קשר חזק ביין מושגי ותבנית מוזיקת הג`אז לריקוד הג`אז.

מוסיקת הג`אז התפתחה בהתחלה בתור מוזיקה של הזמרים הכושים באמריקה שבלי לדעת לקרוא ולכתוב תווים פשוט זרמו עם הקצב וההרגשה הפנימית החזקה שמורגשת. וככה התפשטה באמריקה ונהייתה לאחת הז`אנרים המפורסמים והמעורכים במוזיקה.
וכך גם הריקוד הג`אז שמבוסס כולו על העברת הרגש בריקוד. אתה לא צריך ללמוד גא`ז מגיל קטן בכדי להצליח לרקוד ג`אז טוב כמו בבלאט לדוגמא. מספיק שיש לך קצת גמישות תחושת קצב חזקה ותתחיל ללמוד.אומנם בכדי להיות רקדן ג`אז מקצוען צריך שיהיה לך רקע קדום גם בבלט בשביל היציבות והתנועות הקלאסיות שהן חלק מעמוד השדרה של ריקוד הג`אז.

אחד מהאלמנטים של מוזיקת הג`אז היא ביכולת האלתור של הזמר והנגן וכמובן שבריקוד הג`ז יכולת האילתור תופסת חלק אינטגרלי.
הרקדן צריך שיהיה לו קואורדינציה גבוהה חוש קצב מפותח ויכולת דינמית לזוז עם המוזיקה והמקצב תוך שילוב של אילתור ויכולת ריקוד גבוהה.
אך בעצם ריקוד הג`אז נתמך בטכניקה מעולם הבלט הקלאסי אך הרבה יותר משוחרר וסוחף שנרקד לצלילי מוזיקה עכשווית מגוונת עם מקצבים שונים וסגנונות שונים.

ריקוד הג`אז בכמה סגנונות:
המפורסם יותר הוא הג`אז המודרני.
שהוא מבוסס על כוח וקצב ומוזיקה עכשווית,שחרורו הגוף,טכניקה גבוהה בשביל להגיע לרמה מקסימלית של אילתור וידע וכמובן שהריקוד זורם, סוחף ומקפיץ עם תנועות מפתיעות שישובות על הקצב במדויק.
והרגוע יותר הוא הג`אז הלירי
הג`אז הלירי הוא יותר מינורי ונינוח,משולב עם אלמנטיים קלאסים ומודרנים, נותן לרקדן מקום לבטא את רגשותיו,בלי חוקים נוקשים כמו אצל הקלאסי.
הג`אז הלירי מתבטא בריקוד באורך התנועות,רכות,גמישות תנועות עגולות ולא חותכות. עם מנגינה במקצבים נעימים.

ריקוד הג`אז התפרסם בשנים האחרונות ונהיה פופלארי יותר ויותר בזכות הטלוויזיה,וההופעות, זה כיף לצפות בריקוד ג`אז כמו שזה כיף לרקוד אותו, מלא באנרגיות ומקוריות.
וכך כל רקדן שרוקד ג`אז הוא רוקד שונה ואחרת, בריקוד הוא מראה את עולמו ומבטא זאת בצעדים שלו ובתנועות בסיבובים המהירים ובתנועות המיוחדות והפתוחות שכל רקדן מביא איתו מכיוון שזה ז`אנר של ריקוד בלי המון חוקים ומשאיר מקום לרקדן לבצע את יכולתו הטכנית בחופשיות על המקצב.
כך שאם בא לכם קצת להתרעננן להוציא רגשות ולהיות מקוריים קדימה לכו ללמוד בחוג
ג`אז.

אהבתם?
בניית אתרים