בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אומנויות לחימה-שונות > חוג אמנויות לחימה - הדרך לרכוש תחביב ודרך חיים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

חוג אמנויות לחימה - הדרך לרכוש תחביב ודרך חיים

מבין שלל החוגים והקורסים שאנחנו יכולים לקחת בחיי היום יום על מנת לפתח תחביבים חדשים ומהנים, קורס באמנויות לחימה כאלו ואחרות הוא אחת האפשרויות המעניינות ביותר שאפשר לחשוב עליהן. אמנות לחימה היא הרבה יותר מסתם "ללכת מכות". אמנות לחימה היא דרך חיים של ממש, כזו אשר פותחה במשך מאות שנים בעולם העתיק, ואשר כוללת לא רק את הידע – כיצד להגן על עצמך ולהביס את היריב, אלא גם כללים כלליים בנוגע לדרך בה יש לחיות באופן נכון.
לדוגמה, אמנויות לחימה מסוימות מפרטות דרך אפשרית להתנהגות בכל תחומי החיים – כמה שעות לישון בלילה ומתי, מהי הדיאטה הרצויה וכיצד לשמור על תזונה נכונה ומתאימה, מהם תרגילי הגמישות והכושר הגופני עליהם עלינו להתאמן מדי יום ואפילו כיצד להתייחס להורים שלנו ולשאר האנשים בחיינו.

כאמור, אמנויות הלחימה אשר פותחו ברובן במזרח הרחוק לפני אלפי שנים, אינן מתרכזות רק בתחום הלחימה או ההגנה העצמית, אלא מהוות דרך חיים לכל דבר ועניין. האופן בו אנחנו חיים ומתנהלים ביי היום יום שלנו, החל מהתזונה שלנו, תוספות המזון, צמחי מרפא שהינם פופולאריים מאוד במזרח וכלה באופן בו אנחנו מתייחסים לבעלי חיים ולזולת, כל אלו הם חלקים בלתי נפרדים מאמנויות הלחימה העתיקות אשר אוגרות בתוכן אלפי שנות חכמה וניסיון.

חוג אמנויות לחימה – כיצד זה תורם לנו
כיום, ניתן למצוא בישראל חוגים לשלל אמנויות לחימה עתיקות. החל מקראטה וכלה בג`וג`יטסו או קאפוורה, מגוון האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין ללמוד אמנות לחימה הוא עצום.
מרבית המתחילים בלימודי אמנויות הלמידה הם ילדים, אשר באופן טבעי נמצאים בשלב בחייהם בו הם מנסים דברים חדשים ומעניינים. אך למידת אמנויות לחימה אינה מוגבלת רק לגיל הצעיר. ניתן להתחיל ללמוד בכל גיל ולקבל משהו מהלמידה. למידת אמנות לחימה מעשירה ומעמיקה את הנפש, כמו גם מסגלת עבורנו כישורים חדשים ומלהיבים שבאף מצב אחר לא היינו מסגלים. כישורים דוגמת שיווי משקל, גמישות מקסימאלית ויכולת ריכוז גבוהה מהווים רק חלק קטן מהתחומים בהם תתאמנו ותשתפרו במסגרת חוג אמנויות לחימה.
וכמובן עדיין לא ציינו את אחד היתרונות המרכזיים והמהותיים שבלמידת אמנות לחימה – שיפור הכושר הגופני. התרגילים הפיסיים הרבים משפרים את יכולות השרירים ואת הסיבולת לב – ריאה שלנו, ומכניסים אותנו לכושר טוב ובריא יותר. כמובן, אין זה אומר כי מי שלא בכושר צריך לחשוש – בקורסים של אמנויות לחימה למתחילים יתחיל אתכם המדריך מהבסיס, בתרגילים פשוטים וקלים. בעזרת אימונים בבית ובחוג עצמו, לאט לאט הרמה שלכם בכל התחומים תעלה, וכך תעברו שלב, הן מבחינת הכושר הגופני והן מבחינת שליטה בכישורים הנלמדים.

חוגי אמנויות לחימה הם ייחודיים על רקע שאר החוגים, שכן מי שמתמיד בהם מסגל לעצמו לא רק תחביב חדש, אלא דרך חיים של ממש, בדומה לכאלה הבוחרים לחזק את המערכת החיסונית שלהם באמצעות צמחי מרפא כמו אוניה דה גאטו ,או מאקה , כאלה המתחילים את היום עם מדיטציה או תפילה.
התובנות העתיקות והכוללות של תורות הלחימה השונות משפיעות על העוסקים בהם לא רק במישור הפיסי (כושר גופני, יכולת הגנה עצמית וכד`), אלא גם ובעיקר במישור הרוחני. נסו ותרוויחו!
אהבתם?
בניית אתרים