בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אייקידו > מה זה אייקידו?

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מה זה אייקידו?

אייקידו היא אמנות לחימה יפנית לא תחרותית, שרובה מתבססת על פילוסופיה עמוקה של חיים הרמוניים לצד הטבע. ביפנית, איי זו התאמה, קי זו אנרגיה, ודו היא הדרך. אמנות הלחימה, לפי האייקידו, מתבססת על הבנת התנועה של היריב, ותזוזה יחד עם התנועה שלו. האייקדוקה, מתאמן האייקידו, לומד כיצד להיות רגיש לאדם שמולו, כיצד להבין את תנועותיו וכך להבין מה הצעד הנכון לעשות. האייקידו היא אמנות לחימה שמבוססת ברובה על התקפות הלקוחות מלחימת הג`וג`יצו, ומטרתה ללמד את הלוחם להגן על עצמו ולשמור על מרחב התנועה.אייקידו - לא לחימה בלבד
האייקידו היא פילוסופיה שלמה, שלה שני עקרונות מרכזיים: האחד, על האדם לחיות בהרמוניה עם הטבע והשני, החיים צריכים להתנהל כך שאדם לא פוגע בזולתו, ולהפך. על בסיס עקרונות אלה פותחה אמנות הלחימה כמאמנת את הלוחם לנטרל את יריבו מבלי לפגוע בו. הפילוסופיה העתיקה טוענת שניצחון על אדם אחר הוא חסר כל ערך, הניצחון האמיתי שלנו הוא אך ורק על עצמנו. תרגול האייקידו כולל לפיכך גם אימונים שמטרתם חיזוק המניעים הרגשיים והנפשיים, ולאו דווקא אימונים גופניים. התרגילים של אמנות האייקידו פועלים באופן שמאפשר שיכלול איכויות ולכן אנשים מתאמנים שנים רבות. בשל עקרונות הרוחניים של האייקידו, הוא לא התפתח כספורט תחרותי ביפן או במדינות אחרות בעולם.

.
אייקידו וגישת ההתמקדות
התמקדות היא תירגול הקשבה ושיכלול מיומנוית ואיכויות של הקשבה.,. האייקידו הוא אחד מהפרקטיקות הגופניות לתירגול איכויות אלה. פרקטיקות התרגול פועלות בנסיון לשמור על הרמוניה בינינו לבין הסובבים אותנו, תוך הבנת הטבע וההרמוניה של כל האלמנטים בעולם. גם בהתמקדות כמו באייקידו, התירגול אשר מתקיים בזוגות יניב פירות רבים יותר מאשר תירגול לבד. מכיוון שאנו בנויים לאינטראקציה, לומדים דרכה ומתפתחים, יש משמעות גדולה לנוכחות בן הזוג ולחשיבותו בתירגול. בשניהם נחפש את הדרך לתנועה חיצונית או פנימית שתתרחש ללא מאמץ.


תרגול האייקידו
שיעור אייקידו מורכב מחימום שמכיל בתוכו עבודה על הנשימה, יציבה, גמישות והתארכות ותירגול הגלגולים והנפילות השונות המתבצעות באייקידו .
יש באייקידו התקפות שונות והעבודה מתבצעת בזוגות, כאשר המורה מדגים תרגיל ולאחר ההדגמה מתרגלים אותו בזוגות. באייקידו שני תפקידים שמשלימים זה את זה . התוקף ( אוקה) ועושה התרגיל ( נגה) . התוקף יתקוף באיכות חד משמעית ומכוונת ויגיב ברגישות וחיבור למה שיקרה. המותקף ינסה לקבל את ההתקפה באופן שקט ומכיל וינוע איתה לתוך יצירת מצב חדש. שני בני הזוג מוזמנים לעבוד בנוכחות מלאה בתנועה, בחיבור והקשבה תנועתית חושית למה שמתרחש.
התרגילים השונים הקיימים באייקידו מהווים רק מסגרת שמשרתת את שיכלול התנועה ואיכויות ההקשבה למה שקורה בתוכי , בנקודת החיבור ואיך זה משפיע על בן הזוג, ווכיצד ניתן להוציאו משיווי משקל, ללא מאמץ.
אהבתם?
בניית אתרים