בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> מודעות > שבילים של מודעות בדרך אל האושר

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

שבילים של מודעות בדרך אל האושר

מי לא מכיר את כל המונחים הבעייתיים שמאפיינים את העולם המודרני, כמו הדחקות, היעדר ראייה רחבה, התעלמות, הבחנה לקויה – המון מילים למצב נפשי ומנטלי אחד: חוסר מודעות.

אבל המטרה המוצהרת של האנושות כולה, יחידים וקהילות, היא לשנות את המצב ולהפוך את המודעות לחלק בלתי נפרד מחיינו במטרה לשפרם בכל הרמות. מודעות היא מצב שבו אנו ערים למתרחש, לא רק על ידי החושים שלנו, אלא גם ברמת ההבנה הפנימית והעמוקה, קליטה פסיכולוגית ונפשית שעשויה אף לאפשר מעורבות והחלת שינויים.
אין אמונה אחת בעולם, כולל דוקטרינות פסיכולוגיות ופילוסופיות, שלא עוסקות בשאלה מהי אותה מודעות ואיך אפשר להגביר אותה ולכוון אותה. הרעיון הוא לשכלל את כל האמצעים הנמצאים באישיותנו, בגופנו ובתחושותנו על מנת להגיע להכרה עמוקה של התייחסות לאני הפנימי שלנו ולסביבה. ואכן, העיסוק בנושא קשור בדרך כלל למודעות עצמית, אם כי היום גוברת והולכת ההתייחסות לסביבה כגורם שיש להכירו לעומק כדי לשפרו.
מודעות חייבת התכוונות והתכנסות בתשומת לב מירבית למה שמתחולל במוח ובנפש. יש להתרכז בתודעה שלנו עד כדי אבחנה דקה לגבי כל היתרונות שלנו, החסרונות, אותן הדחקות שתוקעות אותנו, הרצונות האמיתיים והעמוקים, והיחסים שלנו עם אנשים קרובים ורחוקים. הכל נמצא בתוכנו, אנחנו רק צריכים להפנות פנימה זרקאור ממוקד ולהאיר את הפינות שבדרך כלל נדחקות עוד יותר אל עבר התת מודע.
הדרך אל מודעות רחבה ככל האפשר עוברת קודם כל דרך אומץ אישי והחלטה, שבלעדיהם לא תהיה הצלחה בנושא. כמו כן אפשר להיעזר בכמה וכמה שיטות הנפוצות היום ומעניקות כלים לשכלול הדרך אל המודעות הכל כך רצויה לחיים יותר שלמים. כך למשל אפשר להסתייע בדמיון מודרך, בהתמקדות, במדיטציה ובמאמנים אישיים.

אהבתם?
בניית אתרים