בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> סדנאות הורים > סדנאות הורים - תיק לעזרה ראשונה בעולם המודרני

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • מורה פרטי באנגלית

  חושבים על לימודים בחו"ל? נוסעים לשליחות מטעם העבודה או סתם מ...
 • צ`יקונג הנעה והנאה

  צ`יקונג, רפואה סינית בתנועה, עוזרת לריכוז, גמישות, מחברת גוף...
 • חוג ציור לילדים

  אם אמנות היא תשוקה עבורכם, מתחילים או מתקדמים, הצטרפו אלינ...
 • חוג תפירה

  תמיד חלמת ללמוד כיצד לתפור ולעצב? לתפור מלתחה משלך? אם כן, ה...
 • מיסטיקה

  הרצאות מיסטיקה ייחודיות ומרתקות, לימי גיבוש, ערבי חברה, ימי ...

סדנאות הורים - תיק לעזרה ראשונה בעולם המודרני

"זוג שרק התחתן מתלבט אם לאמץ כלב או להביא ילד לעולם, כי הם מתקשים להחליט מה כדאי יותר: להרוס את השטיח או את החיים...",

צחוק צחוק, אבל העובדה היא שכיום זוגות צעירים אכן מתקשים להתמודד עם התפקיד אולי הכי עתיק בעולם, שאף אחד לא באמת עובר הכשרה פורמלית עבורו- הורות. יתרה מכך, רק סדנאות הורים יוכלו לתת את המענה הראוי למה שהיה כל כך ברור בעבר- יחסי הורים וילדים. עם ההתפתחות המהירה של ילדינו הנושא הפך למערבולת מבלבלת מאוד, הורים בתחילת שנות העשרים לחייהם זה דבר נפוץ ולבטים של כלכלה, עבודה וחוסר ניסיון עומדים על הפרק ולעיתים מכבידים על רוחם.
אין ספק שאבות ואמהות זקוקים היום למגוון סדנאות הורים בכדי לעמוד במשימת החינוך של הדור הצעיר בבית. מצד אחד, העולם המודרני מציב דרישות מאוד גבוהות מהילד עצמו, שנמצא כל הזמן במרדף אחרי ההצלחה המצופה ממנו גם על ידי הוריו הפרטיים, מצד שני איבדו ההורים את המעמד האוטומטי שהיה להם בעבר. שני הקצוות האלו מעמידות דילמות יום יומיות האם להיות הורה דרשן וקפדן בכדי לנתב את הילד אל המסלול הראוי או שמא להפוך לחברו הקרוב והטוב ביותר של צאצאנו כדי לא להקשות עליו ולהבין אותו על כלל רבדיו החבויים.
סוגים מגוונים של סדנאות הורים לכל מטרה
סדנאות אלו מאפשרות לבני הזוג להביא איתם בעיות ספציפיות מחיי המשפחה ולהסתייע בחברים לצרה ובמנחים המומחים לנושא. רצוי, כמובן, להצטרף לקבוצה המתאימה לדילמות ולגיל הילדים, מתוך כוונה ללמוד מנסיונם של אחרים ולגוון את יכולת התגובה שלנו בסיטואציות בעייתיות שיצוצו בהמשך הדרך.
רשימת הנושאים המטופלים במסגרת סדנאות הורים היא ארוכה וכוללת בין היתר קשיי למידה, משפחות גרושות, תאומים, גיל ההתבגרות ועוד לבטים רבים נוספים. סדנאות הורים מציגות בדרך כלל תפיסות חינוכיות מגוונות המאפשרות להורה הממוצע "לזרום" עם מה שמתאים לו ולבני ביתו. חלקן אף מציעות שיתוף של הילדים ובני הנוער באותן מסגרות כדי ליצור אינטרקציה בונה בשאיפה להגיע להרמוניה משפחתית, ממש כמו על ספת הפסיכולוג.

אהבתם?
בניית אתרים