בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אייקידו > אייקדו- להגיע להרמוניה דרך אומנות לחימה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אייקדו- להגיע להרמוניה דרך אומנות לחימה

אייקדו היא אחת מאומנויות הלחימה היפניות ופירושה המילולי "הדרך להרמוניה עם האנרגיה".

אייקדו מקורה בשנות ה-20 ומשלבת לחימה לצד אידיאל השלום. אייקדו שואפת ליישב סכסוכים ומחלקות בדרכי שלום ללא גרימת נזק ליריב. תנועות האייקדו ישתלבו עם תנועת היריבים, ומנתבים את תנועותיהם לאיחוד עם התנועה כדי למנוע התנגדות. מרבית הפעילות באייקדו מסתיימת בריתוק היריב אל הקרקע, הלוחם תפקידו ליצור איחוד עם כוחו של היריב.

החזון
מייסד האייקדו תיאר את חזון האייקדו בכך שטען שזו דרך להתפתחות הגוף והנפש ליצירת חברה טובה יותר. כמו כן, טען שנצחון נכון הוא נצחון אדם על עצמו. האייקדוקה(שזהו לוחם האייקדו) צריך להתעלות מעל פחדיו, הקשיים העומדים בדרכו ומגבלותיו וצריך לנצח את תכונותיו השליליות. אייקדו אינה תחרות לקביעת מנצח-מפסיד אלא, תרגול אייקדו.

חלוקת לדרגות
הדרגות מתחילות בדרגה הנמוכה ביותר Q10 ועולות לדרגה הגבוהה ביותר 1Q מה שאומר חגורה שחורה המייצגת את דרגות הדאן. ילדים מתחילים בדרגה Q10 כאשר מבוגרים מתחילים מדרגה 6Q ומתקדמים בסולם הדרגות. דרגות דאן 4 ועד דאן 1 יקבעו לאחר עריכת מבחן בפני מאסטר לאייקדו או מורה מורשה לבחון.

יתרונותיה של השיטה
שיטת האייקדו מונה יתרונות רבים כגון: חיזוק הבטחון העצמי, מפחית מתח, משפר את הקואורדינציה והשליטה בגוף, משפר כושר גופני, תורם להעמקת המודעות העצמית, מפתח יצירתיות, מעלה את יכולת הריכוז, מעודד התמודדות עם לחצים וקונפליקטים, מעלה את יכולת ההתמדה, מעורר כח רצון, מפתח יציבה נכונה, מפתח כבוד לזולת ולסביבה.

כיום מוצעים חוגי אייקדו בכל רחבי הארץ לגילאים שונים וברמות שונות. כמו כן, משתמשים בלימוד השיטה גם בארגונים וקיימת מודעות ליעילותה כדי ליצור סביבה טובה יותר נוחה יותר ורגועה יותר.


אהבתם?
בניית אתרים