בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ליווי התפתחותי > קורס ליווי התפתחותי - כל הדברים החשובים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

קורס ליווי התפתחותי - כל הדברים החשוביםאין דבר המביא לנו יותר אושר מאשר הגעתו של תינוק רך אל אוויר העולם. לפני הלידה אנו מכינים את כל מי שמסביבנו לרגע הגדול, קונים מגוון מוצרי תינוקות חדשים לקראת האירוע המרגש, ומעצבים מחדש את הבית בהתאם. התינוק או התינוקת העתידים לבוא הופכים לחלק אינטגרטיבי מהותי מחיינו עוד לפני שנולד, וכבר אנו משנים את הרגלי הצריכה,
משתדלים לשמור על כושר ותזונה נכונה ואף משתדלים להשתמש במוצרי איפור ידידותיים לסביבה – הכול כדי שלדור העתיד יהיה טוב.

מהו בעצם "ליווי התפתחותי"?
אחרי ההכנות הרבות ולאחר ששינינו את אורח חיינו בהיבטים שונים כמו איפור, עבודה וחיי לילה, מגיע ההריון ואז הלידה ומשם לרגע בו אנו צריכים לעזור לילד לגדול נכון, וכאן נכנס רעיון הקורסים בנושא ליווי התפתחותי. קורסים בנושא זה מבהירים להורים הטריים מה העיקר ומה התפל בעת גידול הרך הנולד; זאת כיוון שלהורים רבים עולות חששות שונות לגבי התפתחות של העולל: "מתי יאמר לראשונה את שמי? מתי ילמד ללכת לבד, ומתי אפשר כבר לתת לו אוכל של מבוגרים?"
סדנאות ליווי התפתחותי באות לתת מענה נכון למעקב תוך התמקדות במיצוי התנאים הסובבים בכל אחד משלבי ההתפתחות המוטורית והתפיסה הסביבתית של התינוק או התינוקת. בניגוד להרבה גישות אחרות, סדנאות ליווי התפתחותי אינן שמות דגש על "זמן" או "גיל העולל" אלא על שלב ההתפתחות עצמם.
בין שלבי ההתפתחות השונים (לווא דווקא על פי סדר זה) קיימים השלבים:
• שכיבה על הבטן
• זחילה- החל מזחילת גחון ועד להליכה על 6 ועל 4 .
• התהפכות
• טונוס שרירים
• ישיבה
• עמידה
• גזים
• מודעות לידיים
• העדפות צד
וברוב הסדנאות בנושא עוברים שלבים אלו בעזרת פיתוח המוטריקה העדינה בקרב התינוקות תוך שילוב פעילות גופנית, צליל, ומישוש וכך גם מיצוי הקשר האינטימי המתחזק בין ההורים לילדם.
אז איך בעצם לבחור קורס ליווי התפתחותי לתינוקות?
קורס זה, בניגוד לקורסים אחרים, אינו שם דגש על מצויינות או על עליונות הילד שלכם על ילדים אחרים – זאת מאחר ולא מומלץ לדחוף את הילד בגיל צעיר כל כך לגבולות אליהם הוא עדיין לא מוכן, ויש לדעת את הגבול בין עידוד הילד להכרחתו. ולכן, בגלל התחרות שעלולה להיווצר בין ההורים, לא תמיד מומלץ ללכת לחוג זהה אליו הולכים חבריכם – במקרים בהם אחד הילדים "מוביל" בשלב אחד על הילד האחר עולות שאלות מתוך קנאה כמו "מה אני עושה לא בסדר?", בניגוד לאוירה הרצויה של סבלנות ואהדה. אם אינכם תחרותיים, וכך גם חבריכם, הקורס יכול להוות קרקע טובה לחיזוק הקשר בין הילדים שלכם.
לפני הגעה לקורס, מומלץ לקבל רושם ראשוני מהמורה בשיעור ניסיון וכך לבדוק האם ילדיכם מתחבר לפעילות התנועה, למוסיקה ולהיותו מוקף בהרבה ילדים אחרים בני גילו ובהוריהם. אם קיימת כימיה טובה, קיבלתם המלצות ממכרים שבילו בקורס בעבר (או עדיין בהווה) ואתם מרגישים נינוחים בעת הפעילות עצמה, סימן שמצאתם את הסדנא המתאימה לכם ולילדכם.
בזמן הקורס נסו להישאר פתוחים בדעותיכם ונסו לקבל כל דעה אשר אתם מקבלים בגידול הילד בפרופורציה הנכונה. שימו לב במה ילדכם חזק, ועזרו לו להתמקד בתחומים אלו עוד יותר, ועם זאת גם לשפר את התחומים בהם הוא זקוק לחיזוק. שימו לב לתגובות הילד לסביבה, ואל תתביישו לדון בכל שלב עם המדריכה.
אהבתם?
בניית אתרים