בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ג'וג'יטסו > ג`יוג`יטסו להגנה טובה יותר

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ג`יוג`יטסו להגנה טובה יותר

ג`יוג`יטסו הוא שמה הכול של אומנויות הלחימה לרבות ג`ודו, אייקדו וג`יוג`יטסו ברזילאי.

ג`יוג`יטסו מהווה חלק מהותי באומניות הלחימה נוספות כגון: קרב מגע ודניס הישרדות. השם ג`יוג`יטסו נגזר מהביטוי טכניקה עדינה. מקורות לחימת הג`יוג`יטסו אינם ברורים כיוון שהיתה מופצת ממורה לתלמיד.

ההבדל בין הטכניקות השונות
ההבדל המהותי בין שיטת הלחימה ג`יוג`יטסו לבין שיטות לחימה אחרות בא לידי ביטוי בכך שאינה מוגבלת לסוג לחימה אחד. אלא משלבת סוגים רבים של דרכי לחימה. ישנם טכניקות המתמקדות בהטלה בלבד ואחרות שמשלבות בעיטות ואגרופים, בשיטת ג`יוג`יטסו יש שילוב של כל השיטות יחד.

מיסוד השיטה בישראל
אומנות לחימת ג`יוג`יטסו הגיעה לישראל לראשונה בשנת 1961 על ידי יהודה ואז דיאס. כמו כן, ייסד את ההתאחדות הבינלאומית לג`ודו בישראל. קיימים מרכי ג`יוג`יטסו בישראל שחלקם שייכים לארגונים בינלאומיים. "ההתאחדות העולמית לג`יוג`יטסו בישראל" הוקמה בשנת 1990 המוקדמות כשמייסדה הוא אמיר ברנע. ארגון זה הוא תת ארגון של ההתאחדות העולמית לג`יג`יטסו. בשנות ה-2000 הוקמו ארגונים נוספים בתחום שמייצגים ארגונים עולמיים שונים בתחום.

טכניקת הלחימה
תנועות וטכניקות לחימה בג`יוג`יטסו הינן דינמיות ומשתנות בהתאם לאותו הרגע בו מתנהל הקרב, מיומנות בג`יוג`יטסו נרכשת באמצעות אימונים רבים וניסיון. במהלך האימונים ישנם חניכים בדרגות שונות כאשר כל אחד מהם יישם את הנלמד באופן שונה כראות עינו. הטכניקה תשתנה בכל רגע נתון ותדרוש מיומנות, בתחילה יש ללמוד את כל הטכניקות על בוריין כדי שתבוצענה באופן אוטומטי.

עקרונות השיטה
השלב הראשון הוא הגנה עצמית, פיתוח היכולת לדחות עימותים, לא ליצור גירוי של היריב ולא לאפשר ליריב להתנכל, השלב השני הוא אימון בטכניקות לחיזוק הנפש, הרוח והגוף. שילוב של שני השלבים יחד יוצרים כלים להגנה עצמית.

אהבתם?
בניית אתרים