בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> אימפרוביזציה > לימודי אימפרוביזציה- לקחת את החיים בקלות

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

לימודי אימפרוביזציה- לקחת את החיים בקלות

אימפרוביזציה פירושה אלתור.

זוהי יצירה אומנותית לכל דבר, שלעיתים קרובות אף קשה בהרבה מהיצירה הידועה עליה ניתן להתאמן ואותה ניתן לשפר בהדרגה. אלתור היא המצאה וחשיבה מהירה- המצאת היצירה וביצועה בו זמנית. אומנות זו מתקשרת אך ורק לאומנויות הבמה. בישראל כמו גם בעולם, קיימות קבוצות מאלתרים בשני תחומים עיקריים:
• תאטרון פלייבק: בו אחד הצופים משתף את הקהל בסיפור אישי מחייו, והשחקנים משחקים את הסיפור אותו סיפר.
• אמפרו: תיאטרון בו ההצגה מאולתרת על פי נתונים המתקבלים מהקהל. סוג תיאטרון זה בישראל הוא בדרך כלל סטאנדאפ.

לימודי אימפרוביזציה
לימודי אימפרוביזציה מפתחים את הדמיון, גורמים לפתיחות, להבעת רגשות, מעודדים ספונטניות ומלמדים להקשיב לאחר קשב עמוק. במהלך מסגרת לימודים זו לומדים להשתחרר מפחדים ומחסמים, לבטא את היצירתיות החבויה ולהתנסות בחוויות חדשות המחזקות את הביטחון העצמי ומרפאים את דימוי הגוף באלפי מונים. בלימודי האילתור האדם מצליח להתוודע לעצמו. אפשרויות האימפרוביזציה הם רבות ובאות מתוכו של כל פרט ופרט, הן חושפות את המחשבות שלנו לקהל ומאפשרות לנו להיפתח ולא לחשוב מהעברת ה"זרימה" מהבמה אל חיי היום יום שלנו ובכך אנו מצליחים לחיות חיים נוחים וקלים יותר.
באמצעות חוג האימפרוביזציה יכיר התלמיד את עצמו טוב יותר תוך מסע פנימי לתוך נבכי הנפש ואף יפגין זאת כלפי חוץ, כל שנדרש מהתלמיד הוא להיות אמיתי וטבעי ככל האפשר, ולהבין כי אין במה להתבייש.
לימודים אלו מתאימים לכולם- כל שכבת גיל, כל מין וכל מגזר. אין שום צורך בניסיון או בכישרון משחק. אנשים רבים פונים ללימודי אימפרוביזציה בכדי לגלות את עצמם ולהבין את עצמם ואת העולם המקיף אותם בצורה טובה יותר.

רמות לימוד
לימודי אימפרוביזציה מתקיימים ברמות שונות, מקבוצות התחלתיות המתרגלות צחוק ופתיחות בסיסית ועד רמות מתקדמות וחסרות מעצורים שיודעות לקחת כל מקום ואתגר קשים ולהפוך אותם לבדיחה אחת גדולה. קהל היעד ללימודים הוא כל מי שמלאו לו חמש שנים וללא הגבלת גיל.
חוג אימפרוביזציה למתחילים: מיועד לאנשים שיש להם מושג כלשהו ללא ניסיון.
חוגי אימפרוביזציה למתקדמים: מיועדת לאנשים שלמדו בכיתת מתחילים ומעונינים להתפתח בתחום.

אהבתם?
בניית אתרים