בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> יחסים וזוגיות > יחסים וזוגיות הם המנוע לתנועה על כדור הארץ

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יחסים וזוגיות הם המנוע לתנועה על כדור הארץ

"פעם, מזמן, אמרת לי שאני כל עולמך", אומר בן זוג מתוסכל לאשה שאיתו, ולא מבין מה השתבש מאז.

"זה היה נכון עד שלמדתי גיאוגרפיה", היא עונה לו ומסכמת בעוד בדיחה את המורכבות הכל כך מרכזית בחייו של כל אחד ואחד- ההתמודדות עם יחסים וזוגיות. האמת היא שאין עוד נושא אחד בחיינו שהוליד כל כך הרבה בדיחות המצביעות על חשיבותם של שני הנושאים בהתנהלות עולמנו וסביבתנו.
יחסים בכלל וזוגיות בפרט מחייבים השקעת מאמץ נפשי גדול על מנת שישרדו שנים של שינויים טובים ורעים והינם נבחנים באינטנסיביות לכל אורך הקשר ומצריכים פתיחות אישית גדולה ותקשורת בינאישית מפותחת מאוד. לעיתים משבר קטן ובר פתרון בקשר דווקא מריץ אנשים לפירוקו, ולעומת זאת אחרים יישאו בנטל של קשר מזיק ורע לאורך שנים רק בגלל החשש מהשבר והסוף.
שנינו ביחד וכל אחד לחוד
גם בתוך מערכת יחסים זוגית החוכמה היא להימלט משתי האפשרויות הקיצוניות. לשם כך יש להסכים על תהליך טיפולי משותף- העידן החדש הביא איתו, כידוע, המון מודעות עצמית. אנשים לא מקבלים עוד כל דבר כמובן מאליו, אפילו לא יחסים זוגיים שפעם היו עניין אינסטינקטיבי של מערכת חיברות נקייה לחלוטין. כל הקשרים שלנו, מהבסיסיים ביותר בבית, במוסדות החינוך ובעבודה ועד יחסים מורכבים ביותר, נלמדו על ידי הצצה להתנהגותם של הקרובים אלינו.
עם השנים למד כל אחד, בדרך כלל בדרך הקשה, שלא כל מה שעשו הוריו, אחיו או קרוביו מתאים גם לו. מכאן הגיע הפריחה של הפנייה לטיפולים פסיכולוגיים. וכך, גם מערכות יחסים וזוגיות הגיעו בקלות אל ספתו המיתולוגית של פרויד. כיום עומדות לרשותנו תורות שלמות המסוגלות לקדם מערכות יחסים אל מקומן הבטוח והשלם, כך שיתרמו גם ליחיד וגם לשותף במטרה להגיע להרמוניה מוחלטת.


אהבתם?
בניית אתרים