בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> תקשור > לפעמים כל שצריך זה קצת עזרה מבחוץ. ממש מבחוץ.. מיסטיקה- תקשור

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

לפעמים כל שצריך זה קצת עזרה מבחוץ. ממש מבחוץ.. מיסטיקה- תקשור

מיסטיקה, תקשור ופרה- פסיכולוגיה החליפו בעשורים האחרונים את מגדת העתידות והקוראות בקפה הנוסטלגיות, שלא לדבר על המכשפות העתיקות שמוצאן בערבות טרנסילבניה.

כל מה שהכרנו פעם כתורה נבואית, הפך כיום לתורה נוספת בה מתעסקים כלל בעלי יכולת התקשור. תקשור מיסטי מתבצע על ידי בעל כוחות ובאמצעות "מדריכים" החיים מחוץ לעולם המציאותי המוכר לנו- זו למעשה הקומוניקציה של בני האדם עם המתים ועם ישויות חיצוניות. התקשור משתמש בפרה- פסיכולוגיה ובאמצעים נוספים במטרה להגיע לאינטראקציה עם העולם החיצון מתוך רצון לקבל עזרה מאותם גורמים מדריכים.
מדריכי שיטת התקשור המיסטי משתנים לפי הצורך והנושא. אם, למשל, יש צורך בעזרה בתחום האומנות ייווצר קשר עם אדם שינסה להעביר את יכולותיו דרך השיטה ואם מדובר בבעיה רפואית, נבקש את הסיוע מהגורם המוסמך. תמיד יהיה המתקשר אך ורק צינור להעברת המידע הדרוש, גם אם הוא טוען שהכוח בא ממנו. השיטה נפוצה, כידוע, גם בקרב אנשי דת המייחסים את כוחותיהם לאלוהים.
אם כן, איך הופכים את התורה הפרה- פסיכולוגית ליכולת אישית?
על פי התפיסה הרווחת, מיסטיקה תקשורתית, יחד עם שאר היכולות העל אנושיות הן כישורים מולדים בקרב בני האנוש. מכאן שכל אחד ואחד יכול להיות מתקשר, בתנאי שהיכולת מוכרת וידועה לו. אדם יצליח לקיים תקשור עם חוצנים רק אם הכישרון שלו חזק מראש, או בתנאי שהוא הוכשר לכך על ידי מתקשרים ותיקים ומנוסים.
המעניין הוא שלעיתים, כשכל האמצעים הרגילים עלי אדמות לא פותרים תעלומות, קשיים או שאלות קשות, גם גורמים רשמיים כמו משטרה וצבא פונים לעזרת מתקשרים ומיסטיקנים. עד כה אומנם לא הוכח כי התחום הוא אכן מדעי, אבל גם כפסבדו בלבד הוא מצליח לצבור פופולאריות עצומה מאז סוף המאה שעברה.

אהבתם?
בניית אתרים