בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> פיינטבול > פיינטבול- מלחמת העתיד

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

פיינטבול- מלחמת העתיד

קצת לא נעים להודות, אבל בכולנו חבויים יצרים אפלים המשתוקקים לבוא על סיפוקם, אצל רבים מאיתנו השלד המתחבא בארון היה רוצה להרגיש לרגע כמו מתנקש מסרט אקשן מרשים ולהשתמש בכלי ירי כדי לפגוע.

פיינטבול, משחק המדמה מצב של לחימה בשטח בעזרת רובי צבע, הוא האמצעי המביא אותנו הכי קרוב למימוש הפנטזיה. בזכות המשחק אנחנו "זוכים" לירות כמו לוחמים מיומנים אמיתיים, רק שבמהלך ולאחר מכן אנו משתעשעים עם היריבים הפצועים.
מדובר בפטנט ש"הוציא" את משחקי ההדמייה מהוידיאו אל המציאות, והצליח עד כדי כך שהיום נעזרים במשחקי פיינטבול לאימוני צבא מתקדמים. הרעיון הוא לפגוע בכמה שיותר יריבים מהקבוצה המתחרה באמצעות סימונם בצבע- דבר זה קורה במידה והצלחנו לפגוע בהם בירי של כדורים מתאימים. הפעילות החווייתית תורמת לשיפור מיומנויות כמו ריכוז ודיוק, וגם משפיעה על הגיבוש והקשרים החברתיים בקבוצה.
לכל אחד ולכל זמן..
משחקי הפיינטבול עומדים בזכות עצמם כספורט תחרותי לכל דבר ומאורגנים במקומות רבים במסגרות שונות של ליגות בארץ ובעולם. פיינטבול מתורגל בשלל מקומות פתוחים הפורשים תנאי לחימה. חלקם מלהיבים יותר ומשלבים בהם בניינים, צמחייה, מקומות מסתור ומכשולים מסוגים שונים, וחלקם פשוטים יותר ומספקים הגנה מינימאלית. ה"לוחמים" מצויידים באמצעי לחימה מיוחדים ובאפודי הגנה והסוואה.
למרבה הפלא, המשחק הפך לעיסוק פופולארי באירועים חברתיים כמו ימי הולדת, כנסי גיבוש או כסתם חוג לשעות הפנאי. על אף שמרבית המשחקים הם ממין זכר, הוא מתאים לכל הגילים ולשני המינים, בתנאי שהבריאות תקינה.
אין ספק שמדובר בספורט לוחמני למדי, אך הוא מצליח לתרום תרומה משמעותית לביטחון העצמי, לפיתוח החשיבה האסטרטגית וליכולת התיפקוד תחת לחץ . לא פלא, אם כן, שגם משרד החינוך תומך מאוד בפעילות זו ומשלבה פעמים רבות במסגרות של טיולי בית ספר שנתיים.

אהבתם?
בניית אתרים