בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> משחקי כדור > משחקי כדור מאז ולתמיד, מילדים ועד מבוגרים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • מורה פרטי באנגלית

  חושבים על לימודים בחו"ל? נוסעים לשליחות מטעם העבודה או סתם מ...
 • צ`יקונג הנעה והנאה

  צ`יקונג, רפואה סינית בתנועה, עוזרת לריכוז, גמישות, מחברת גוף...
 • חוג ציור לילדים

  אם אמנות היא תשוקה עבורכם, מתחילים או מתקדמים, הצטרפו אלינ...
 • חוג תפירה

  תמיד חלמת ללמוד כיצד לתפור ולעצב? לתפור מלתחה משלך? אם כן, ה...
 • מיסטיקה

  הרצאות מיסטיקה ייחודיות ומרתקות, לימי גיבוש, ערבי חברה, ימי ...

משחקי כדור מאז ולתמיד, מילדים ועד מבוגרים

גילם של משחקי כדור השונים הוא כנראה כגילו של המין האנושי.

תעצרו ותחשבו לרגע כיצד נוצרו המשחקים השונים.. האם מי שהמציא את משחק הכדורגל הוא זה שבעט לראשונה בטעות באבן? האם האדם הקדמון שזרק אבנים על חברו משעמום החליף בשלב מאוחר יותר את הלוחמניות בהטבעת הכדור המאולתר לתוך סל התלוי על עץ וכך בעצם קיבלנו את התשתית לטורנירים של משחקי הכדור שכל כך פופולריים היום ברחבי העולם? בטרם הומצא הכדור או אפילו כיום כשאינו בסביבתנו, מנסים אנשים לדמותו במיני צורות, החל באבנים כנאמר קודם, דרך עלים מפוררים הדחוסים יחדיו בעלה רחב או בבד וכלה בימינו, שניתן למצוא בדים הדחוסים לתוך גרב עגלגל או פיסות נייר מקומטות.
היום ניתן למצוא את המשחק במגוון עצום של צבעים, צורות ודגמים: כדורי גומי קטנים ולעיסים לפעוטות, כדורים ברוחב מטר המשמשים לקפיצת ילדים או לאימוני יוגה, כדורים ייעודיים לשחקי טניס/ כדורגל/ כדורסל/ כדורעף ואין ספור אחרים, כדורי מתכת להטלה בענף הספורט, כדורים לחיזוק שרירי הידיים... אין ספק- האהבה למוצר המוכר והאהוב השפיעה על כלל האוכלוסייה, מגיל אפס עד מאה.
ואכן משחקי הכדור מלווים אותנו מה"מסירות" הידועות בין ההורה לילד הפעוט, דרך מגרש ה"מחניים" שאנחנו חולקים עם חברים לבית הספר היסודי ועד לחבורת שחקני הפוטבול בטלוויזיה או במגרשים העטים על הכדור בעוצמות ובאנרגיות בלתי אפשריות. בין לבין, מוכרים מי פחות ומי יותר, עשרות משחקי כדור שבכולם המטרה היא אחת: להעביר את הכדור ממקום למקום באמצעים ובחוקים שונים.
ברשימת משחקי הכדור הפופולריים נמצאות תחרויות קבוצתיות כמו הוקי, פוטבול אמריקאי, כדורגל וכדורסל, וכן משחקים בין זוגות ורביעיות (טניס, סקווש). משחקים אלו יכולים להתקיים במגרשים, באולמות וגם על שולחנות (ביליארד, טניס שולחן). כמו כן אפשר להעדיף, כמובן, משחקי כדור שבהם אוסף המשתתף נקודות בהתאם להישגיו האישיים (באולינג) ולאו דווקא הקבוצתיים.

אהבתם?
בניית אתרים