בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> רכיבה על אופניים > רכיבה על אופניים - מספורט אינדיבידואלי לפעילות חברתית

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • מורה פרטי באנגלית

  חושבים על לימודים בחו"ל? נוסעים לשליחות מטעם העבודה או סתם מ...
 • צ`יקונג הנעה והנאה

  צ`יקונג, רפואה סינית בתנועה, עוזרת לריכוז, גמישות, מחברת גוף...
 • חוג ציור לילדים

  אם אמנות היא תשוקה עבורכם, מתחילים או מתקדמים, הצטרפו אלינ...
 • חוג תפירה

  תמיד חלמת ללמוד כיצד לתפור ולעצב? לתפור מלתחה משלך? אם כן, ה...
 • מיסטיקה

  הרצאות מיסטיקה ייחודיות ומרתקות, לימי גיבוש, ערבי חברה, ימי ...

רכיבה על אופניים - מספורט אינדיבידואלי לפעילות חברתית

רכיבה על אופניים, כידוע לכולנו, הפכה כבר מזמן לטרנד ספורטיבי ובריאותי בעולם כולו, כולל מקום נכבד השמור עבורה בטורנירים שונים ברחבי העולם.

מדובר בפעילות גופנית המשלבת כושר, ראייה מרחבית וחוש טכני. היציאה אל המרחבים, ורכיבה על אופני שטח אף מגדילה את ההנאה וכמובן שעל הדרך גם את סיבולת הלב- ריאה של המתאמן.
רכיבה על אופניים, בנוסף לשלל יתרונותיה הבריאותיים הינה הזדמנות פז ליצירת וחיזוק קשרים. המאמץ המשותף הכרוך בפעילות קבוצתית שכזו מגביר את המחויבות והסיוע ההדדיים ומחדד את המאמץ הכרוך בקבלת ההחלטות וההתגברות על המכשולים אשר צצים לאורך הדרך. הורים ישמחו לשפר את היחסים עם ילדיהם דרך טיולי רכיבה משותפים ובוסים קשוחים יצליחו להתחבר לעובדיהם בזכות יום גיבוש המורכב ממשימות רכיבה על אופניים.
אנו כרוכבים, חייבים לשנן ללא הרף ולהפנים את נושא הבטיחות. מפעם לפעם עולה נושא הרכיבה על אופניים לכותרות, לצערי, דווקא בהקשריו השליליים. רבים הם המקרים בהם נפגעים רוכבי כביש, העושים דרכם בצידי דרכים ראשיות על ידי כלי רכב שלא מבחינים בהם. ורבות הן התאונות אשר מסתיימות באסונות כבדים. אם כן- כללי השמירה על הבטיחות בתחום, חייבים להיות בטווח המחמיר ביותר, בכדי שהרכיבה על האופניים לא תהפוך ביעף מתענוג צרוף לטרגדיה. החוכמה היא לבחור מסלולים המתאימים לפעילות הרכיבה הרצויה. בערים רבות כבר נקבעו מדרכות ייעודיות לרוכבים, גם ביערות ברחבי הארץ כבר הוכשרו שבילים עבור הרכב הדו גלגלי. ובאשר למקומות הנמצאים מחוץ לטווחים המסומנים- אחריותנו היא לבחור אך ורק במקומות בטוחים ולוותר על קיצורי דרך המסכנים את חיינו.
הברכה-משאלה "סעו בזהירות" במקרה של רוכבי אופניים היא לא סתם קלישאה, פעמים רבות היא ההבדל בין חיים לבין פגיעה חמורה וסבל רב.

אהבתם?
בניית אתרים