בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> טאי צ'י > טאי צ`י- מהי התורה ולמי מתאימה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

טאי צ`י- מהי התורה ולמי מתאימה

לכל אחד יצא להיחשף ואולי אפילו כבר להתרגל לתמונה הפסטורלית שבה קבוצה של אנשים בכל הגילאים ומכל המינים עומדים באמצע שדרה בעיר הגדולה או בשולי מדשאה ירוקה ומתנועעים כאיש אחד בשקט מופתי כשהם חוזרים על צעדי המדריך המנחה אותם בדממה מופתית, אכן- מדובר בחוג טאי צ`י.

מה בדיוק הטאי צ`י הינכם שואלים? אז זהו.. שאי אפשר לקרוא לזה בדיוק ספורט, או ריקוד, מדובר בשילוב של פעילות גופנית עם עקרונות תורת הלחימה הסינית.
על השאלה מי אחראי להמצאת טאי צ`י, חלוקות הדעות. מה שוודאי היא העובדה שהתורה הומצאה לפני יותר מארבע מאות שנים, יכול להיות שבני שבט הצ`ן אחראים לייסודה ויכול להיות שהיה זה נזיר שהשתייך לבני דת הטאואיזם, המאמינים, בין היתר, בשילוב בין שני הכוחות הידועים יאנג ויין. תלמידיו של הנזיר נשאו את בשורת הטאי צ`י אל עיר הבירה ומשם היא הלכה והפכה לאחת מאומנויות הלחימה הפופולאריות ביותר בעולם.
שיטת הטאי צ`י זכתה למעמד של אומנות מועדפת בכל סין, והייתה בעלת מוניטין מיוחס בקרב בני המעמד הגבוה. בהמשך אף נקבע ששיטת טאי צ`י תונחל להמונים מתוך מחשבה לחיזוק בריאות הציבור. בשלב התגלגלותה הנוכחי של השיטה נותר ממנה בעיקר החלק הבריאותי, (בדומה לשיטה אחרת- הצ`י קונג), ופחות הבסיס הלוחמני.
במקור טאי צ`י נולדה כאומנות לחימה רכה למטרת הגנה ובריאות, כפי שאפשר להבין משמה שפירושו בשפה חופשית הוא: אגרוף גדול וחסר גבולות, בניגוד לשיטות הקשות והתוקפניות יותר שמקורן בסין.
בתור שיטה שכזו, על המתאמן להקפיד על שקט פנימי, יציבות, חיבור לקרקע וזרימה בהתאם לרפואה הסינית, בכדי להגיע למצב הרמוני של איזון הגוף והנפש. את האלמנט הלוחמני מתרגלים חניכי טאי צ`י בזוגות תוך שימוש בבעיטות, הפלות ואגרופים, אבל הרעיון הוא לא להתנגד להפעלת הקושי של היריב עליך, אלא להשתמש בו לטובתך.
הטאי צ`י היא אחת השיטות לטיפול בחולים הסובלים מבעיות רפואיות קשות המשליכות על בריאותם הנפשית, זאת מכיוון שלא כרוך בביצועה קושי רב, והתמורה שהיא נותנת למתאמן מתבטאת ברוגע והשלמה עצמית, העוזרת לו לנצח את מחלתו ולהחלים, דווקא דרך הפן הפסיכולוגי.

אהבתם?
בניית אתרים