בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> טאי צ'י > איך בוחרים מורה וקבוצת טאי צ`י?

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

איך בוחרים מורה וקבוצת טאי צ`י?

אחרי שכבר התקבלה ההחלטה להצטרף לחוג הטאי צ`י נשאלת השאלה הלגיטימית, כיצד אבחר מדריך וקבוצה המתאימים בדיוק לצרכיי?

להבדיל מבחירת חוגים מסורתיים כמו כדורסל והתעמלות, שבהם ברור לנו מראש מהו הלך הרוח בשיעור, הרי שכשמדובר בפעילות כמו טאי צ`י, לרובנו אין לנו מספיק ניסיון או ידע קודם בתחום ולכן, המלצתי היא להתנסות תחילה. המעבר בין שתי קבוצות או שלוש, במקרה הצורך, תיתן לנו כמתאמנים פרספקטיבה רחבה יותר, ודרכה נוכל להחליט היכן ישנה תחושת נוחות ומקצועיות רבה יותר לטעמנו.
כמובן שחוות דעת של משתתפים אחרים תוכל אף היא לסייע בבחירת מדריך הטאי צ`י, כמו גם בירור פשוט לגבי הניסיון שכבר צבר באמתחתו. שיחה אישית עם המאמן יכולה להעיד על בקיאותו בתחום ועל תפיסת עולמו ורגישותו לזולת, וכל אלה הינם תנאים הכרחיים לניהול קבוצת טאי צ`י מקצועית ומיומנת. מורה טוב הוא אחד המכיר את התורה שעומדת מאחורי השיטה על בוריה, אחרת האימון הופך מחוויה רוחנית המחברת בין הגוף לנפש, לאימון גופני גרידא.
היתרון בקבוצת טאי צ`י הומוגנית
חשוב להכיר את המשתתפים האחרים במידה מסוימת, או לפחות את חלקם, וזאת בכדי שנוכל לחוש האם ישנו חיבור ההופך את השהות בחברתם לנעימה עבורנו? האם נשמרת האווירה השקטה והרגועה הנדרשת לפעילות הטאי צ`י? והאם הם שותפים פעילים לדרך? יותר מזה, לעיתים, כשמדובר בחוג קבוע ומוסדר ולא בפעילות מקרית בפארק הסמוך, כדאי לבחור בקבוצת טאי צ`י, שמשתתפיה הינם בטווח גילנו, בעלי העדפות זהות לנו, או במצב גופני/נפשי זהה, וזאת בכדי ליצור תחושת נינוחות.
קבוצת אימון טאי צ`י הומוגנית יכולה לתת תחושה של "בית" וביטחון, הרגשה ש"הכל בסדר" ושאני לא שונה מכל שאר החברים. אווירה זו תתרום בצורה ברורה לרוגע הכללי בפעילות. עם זאת חשוב לציין, לאורך זמן ולאחר צבירת ניסיון וכלים מתאימים, יוכל המתאמן להצטרף בלי שום בעיה לכל קבוצה, אפילו מזדמנת, בזכות המיומנות להתעלם מהפרעות הסביבה, להתכנס אל האמת הפנימית ולעבוד איתה בלבד, במקום הפעילות המתאים והנוח לו.

אהבתם?
בניית אתרים