בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ליווי התפתחותי > ליווי התפתחותי בשלבים הראשוניים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ליווי התפתחותי בשלבים הראשוניים

אנחנו תמיד מנסים להיות ההורים הכי טובים בעולם. כאשר מגיע הזמן המיוחל תמיד נמצא עצמינו מול דילמות רבות, דאגות, חששות ובעיקר אצון עז שהילד יגדל ויתפתח בצורה נורמלית ויוכל לשחק, לחשוב ולפעול כמו כל הילדים, שיגדל ויצליח וייעשה לגבר או לאישה מוצלח או מוצלחת ויביא לנו נחת.

אנחנו קוראים באינטרנט, שומעים דעות מחברים, רופאים וההורים שלנו. כל אחד אומר משהו אחר, יש מעט מכנה משותף. הנה לא נשכח כי גם לנו יש את הרעיונות שלנו לחינוך ולליווי ההתפתחות שלו בשנותיו הראשונות, ובכל זאת נהיה סלט די רציני, אז ננסה לעשות סדר שיפשט לכם את ההחלטות לפחות לגבי הדברים הבסיסיים.
צבעים בחדר , בבית ובכלל
המקום בו התינוק יבלה את מרבית חודשיו הראשונים היא בחדר התינוקות. העקרונות הנורמליים שנשמעים לכם הכי הגיוניים הם בדרך כלל כל מה שתצטרכו. שמרו על צבעים רגועים בקירות, אין צורך להשתולל עם ציורי קיר צבעוניים ורועשים. חשבו בעיקר על יצירת סביבה רגועה ונקייה עבורו. גם ככה בהתחלה רוב הזמן הוא ישן.
בכל הנוגע לרהיטי תינוקות, שמרו על פשטות. על מיטת התינוק להיות מאווררת היטב ובעל מזרן לא עבה מדיי אך קשיח מעט, אל תגזימו עם הרכות שלו.
זכרו לוודא כי הבדים השונים עמידים ברטיבות בכל נושא המזרן. השמיכה עצמה צריכה להיות רכה ומחממת והכי חשוב נושמת, במקרה הזה רצוי לראות מה מקובל במיטות סטנדרטיות ולא לאבד את הראש יותר מדי, לכו על הקו הרגיל.
צעצועים
לא צריך להגזים בצעצועים בתחילת הדרך. כשילד קצת יותר יגדל רצוי לקנות לו בעיקר צעצועים בעל ערך חינוכי כלשהוא, ישנם צעצועים התפתחותים מעולים מבית חברת tommy לגיל הרך אך לא רק, התעניינו סה"כ מההורים הצעירים סביבכם איזה צעצועים הכי העסיקו את הילדים והיה להם ערך מוסף. לצעצועים רבים השפעה על התפתחות היכולות המוטוריות של הילד. גם כאן התהליך מאוד פשוט. אם זה סתם מכוניות שאפשר לזרוק במסדרון וודאי שזה לא יהיה איכותי ואפקטיבי כמו אורגן אורות, או משחק הגיון לגיל הרך. לא צריך להיות גאון כדי לבחור צעצועים ובטח שלא לקחת ייעוץ מקצועי בעניין...
מהגב אל הרגליים
הורים רבים חוששים שתינוק לא יזחל בזמן, או לא יעמוד בזמן ויתחיל ללכת, כאילו שיש איזה חוק אוניברסלי כזה שאומר שאם הילד של השכן ילך לפני הילד שלך ככה גם בחיים הוא יתעכב וכל מיני אמונות טפלות מיותרות. אנחנו כל כך עבוקים במירוץ החיים שלנו שאנחנו עלולים לסחוף לתוכו את הילד ואז לדחוק בו להתפתח.
אין כזה דבר להאיץ בהתפתחות של הילד. באיזהשהוא שלב בדרך הוא יסיים לשכב על הגב ויתחיל להתהפך לבד על הבטן. אין צורך לסייע לו בכך יותר מדי בעצמכם , זה יקרה לבד. ועכשיו שהוא על הבטן גם שלב הזיחלה יגיע. רוצים שהוא יזחל ? פשוט שימוש צעצוע צבעוני ומשעשע , ותאמינו לנו שהפתיון הצבעוני יעודד אותו משמעותית לזחול אליו.
שלב ההליכה גם הוא יקרה מעצמו, אין להאיץ בתינוק לעמוד שכן יש התחזקות מסוימת של המפרקים , הברכיים ועצמו הרגליים שלו שצריכות לקרות מעצמם. להעמיד תינוק על הרגליים ולנסות לעזור לו ללכת לא רק שלא יועיל אלא עלול להזיק לו.
לסיכום
זכרו ההורים הצעירים סביבכם וגם הוריכם יוכלו לספק לכם את כל המידע על החוויה המופלאה ולתת טיפים. יותר חשוב מאשר כל הלוגיסטיקה זה להיות רגועים ולהנות מהחוויה. אם תדאגו כל היום שמא אתם טועים או עושים נזק אתם רק תעכירו על האווירה. לפעמים מצב הרוח והגישה שלכם לתהליך יותר חשובים מאשר הביצוע בפועל. היו קליקים וזכרו זה לא הילד הראשון ולא האחרון שהגיע לעולם, הכל יהיה בסדר ואתם תהיו ההורים הכי טובים שאתם יכולים להיות בכל מקרה.
אהבתם?
בניית אתרים