בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> ספורט ותנועה > שחייה לגיל הזהב

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

שחייה לגיל הזהב

עיסוק בספורט ושמירה על כושר גופני חיוניים לבריאות הגוף והנפש בכל גיל.

בגיל הזהב תרגול והתמדה באחד מענפי הספורט יחזקו את המערכת החיסונית, יסייעו במניעת מחלות ובשיכוך כאבים. אחד מסוגי הספורט המומלצים ביותר בקרב שכבת הגילאים המבוגרים הוא השחייה.
יתרונות שחייה בגיל הזהב
זה לא סוד שככל שאנו מתבגרים, קשה לנו יותר לעסוק בספורט אתגרי ולהגיע לרמות ביצוע גבוהות. השחייה היא אחד מענפי הספורט המותאמים לכל שכבות האוכלוסייה, אפילו לכאלו הסובלים מנכות פיזית קשה. כושר הציפה של המים והיעדר כוח הכבידה, מאפשרים לנוע בקלילות ולבצע תרגילים בצורה טובה יותר מאשר ביבשה.
אנשים מבוגרים, הסובלים בדרך כלל מבעיות פיזיות ובריאות לקויה וכפועל יוצא מכך גם מתקשים לעסוק בספורט, יוכלו להשתלב בחוג שחייה המותאם לגיל ולקצב האישי שלהם.
בשחייה עובדים במקביל על כל שרירי הגוף, במינימום מאמץ. רוב סוגי הספורט האחרים מתמקדים רק בחלק מסוים של הגוף ודורשים מהמתאמן מאמץ, יזע ולפעמים גם דמעות.
בניגוד לשאר ענפי הספורט בהם קיים סיכון לפציעה או חבלה בגוף, בשחייה הסיכון הוא כמעט אפסי.
במהלך השחייה אנו מחזקים גם את היציבה, הקואורדינציה, מערכת הנשימה וסיבולת לב הריאה. אנשי הגיל השלישי הסובלים מלחץ דם גבוה ובעיות בלב, יוכלו, לאחר התייעצות עם רופא מטפל, לקחת שיעורי שחייה בליווי מדריך מקצועי.
הכוח המרפא של המים בשילוב עם תרגילי שחייה נכונים מסייע באופן משמעותי גם בהפחתת כאבים פיזיים.
שחייה לבריאות הנפש
זה ידוע ששהייה במים בכלל ושחייה בפרט, מסייעת בהפגת מתחים ובשמירה על מצב רוח טוב ומרומם. קשישים הסובלים מבדידות, דיכאון, חוסר מוטיבציה ועייפות, יוכלו למצוא מזור לנפשם השברירית על ידי שחייה במים. שיעורי שחייה במסגרת קבוצתית יעניקו להם גם מפגשים חברתיים קבועים עם אנשים בני גילם.
השחייה מקדמת אותנו להגיע למצב המיוחל של נפש בריאה בגוף בריא וככזאת, היא נחשבת לספורט חיוני לכולנו (קטנים וגם גדולים), בלי יוצא מן הכלל.

אהבתם?
בניית אתרים