בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> לימוד פסנתר > לימוד פסנתר למתקדמים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

לימוד פסנתר למתקדמים

הפסנתר הוא כלי נגינה קלאסי ממשפחת כלי המקלדת. הוא מתפרש על מעל 7 אוקטבות ובעל 88 קלידים.

סוגי הפסנתרים שקיימים כיום הם פסנתר כנף (המנגנון המכאני בו נמצא במאוזן לקרקע), פסנתר קיר (המנגנון המכאני בו נמצא במאונך לקרקע) ופסנתר חשמלי.
לימוד פסנתר הוא תהליך ארוך ומורכב מאוד, המצריך תרגול ואימון רב לאורך שנים.
מי שבוחר להשתלב בלימוד פסנתר, צריך להיות בעל מוטיבציה גבוהה ויכולת התמדה והשקעה. החוגים והקורסים ללימוד פסנתר מחולקים לפי רמות וקבוצות גיל.
החוגים ללימוד פסנתר למתחילים, לרוב, דומים והם כוללים: קריאת תווים, תיאוריה והיכרות עם כלי הנגינה על כל פניו, עבודה עם הידיים, צלילים וסולמות בסיסיים, טכניקות שונות ופיתוח השמיעה המוסיקלית.
לימוד פסנתר בשלב ההתחלתי, נותן למעשה, כלים לעבוד עם כלי הנגינה, לנגן דברים בסיסיים ולשפר את הקואורדינציה. למי שניחן בכישורים מוסיקליים ובמשמעת עצמית, יוכל לבחור בשלב זה להירשם ללימוד פסנתר "און ליין" או ללמוד במסגרת קבוצתית.
לאחר לימוד פסנתר ברמה הבסיסית, ישתלב כל תלמיד, המעוניין להמשיך להתפתח בתחום המוסיקה, בחוג לימוד פסנתר למתקדמים. פסנתר הוא, כאמור, כלי נגינה מתוחכם, שניתן להפיק ממנו סגנונות מוסיקה ומגוון צלילים בעוצמות שונות. בשלב הזה, כל תלמיד יבחר את הכיוון שמתאים לכישוריו, לאופיו ולרצונותיו האישיים. יש תלמידים שיבחרו להתמקד במוסיקה קלאסית, יש כאלו שיבחרו להתמקד במוסיקת ג`אז ועוד. התלמידים בחוג לימוד פסנתר למתקדמים, יבחרו להשתתף בקורס קבוצתי, המתאים לסגנון שבחרו, או עם מורה פרטי שיבנה איתם תוכנית אישית, התואמת את רצונותיהם, כישוריהם, הקצב והרמה האישית שלהם. זהו בעצם השלב בו התלמיד, מביע את עצמו בדרך יצירתית. הוא לומד לאלתר, לבצע עיבודים מתוחכמים, להשתמש בטכניקות מורכבות ולנגן יצירות מרתקות ומסובכות.
השתלבות בחוג לימוד פסנתר למתקדמים והתמדה לטווח הרחוק, תהפוך את התלמידים לנגנים מומחים ויוצרים בתחום המוסיקה. משם, הם גם יפלסו בהצלחה את הדרך להשתתפות בקונצרטים, תזמורות ורסיטלים בארץ ובחו"ל.


אהבתם?
בניית אתרים