בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> סיורים וטיולים > טיולים בקיץ – על מה חשוב לשים דגש

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • חוג ציור

  שמי עתליה, אמנית ומורה לאמנות, ואני מזמינה אתכם, מתחילים ומת...
 • סדנת משחק

  למי שמשתוקק לבטא את עצמו - מחפש מקום להיות, לשחק, להמציא דמ...
 • ציור ורישום בת''א

  חולמים לצייר אך לא יודעים מהיכן מתחילים? למדתם במסגרות קוד...
 • מטפל בעיסוי רפואי

  סובלים מכאבים כרונים? מבעיות בכתף ובגב התחתון? ממוקה הוא מומ...
 • חוג ציור ורישום

  נקודת מגוז בית ספר יחיד מסוגו בארץ ללימודי רישום וציור אקדמי...

טיולים בקיץ – על מה חשוב לשים דגש

העונה הבוערת כאן, הטמפרטורה בחוץ מטפסת מעל לרצוי וכולם מעדיפים להסתגר באזורים ממוזגים. עם זאת, זוהי עונת החופשות והחופשים, ולכן מטיילים מושבעים רבים מוצאים עצמם בדרך אל אטרקציות בישראל, לטיולי שטח כאלו ואחרים.


במידה וגם אתם מתכננים טיול קיצי שכזה באזור כלשהו בארץ, חשוב מאוד לשים דגש מיוחד על כללי הבטיחות החלים על כל מטייל, ובמיוחד על מטיילים בתקופת הקיץ. בקטע הבא נסקור כמה מאותם כללים בסיסיים ומצילי חיים שעל כל מטייל לזכור היטב כאשר הוא יוצא לטיול –

• מים, מים, מים – נוזל החיים – מים הוא אחד הדברים החשובים ביותר תמיד, בטיול או בבית, בקיץ או בחורף. כאשר יוצאים לטיול בשטח, ובטח ובטח אם הוא נערך בחודשי הקיץ הלוהטים, חשוב מאוד לתכנן את צריכת המים מראש, ולקחת אתכם מספיק מים.
בממוצע, אמור לשתות אדם רגיל בין ליטר לשני ליטרים של מים ביום. כאשר אתם מבצעים פעילות גופנית, דוגמת הליכה רצופה, ועוד כזו המתבצעת תחת השמש היוקדת, כמות המים לאדם עולה ניכרות. תוסיפו לזה מרווח ביטחון כלשהו, ותגיעו למספר הליטרים הרצוי. מה שחשוב הוא שלא תתקעו בלי מים, גם אם זה אומר לסחוב יותר ממה שתשתו בסופו של דבר. כמובן שניתן ורצוי לתכנן את המסלול כך שיעבור בנקודות בהן ניתן למלא מים מדי כמה שעות, או במקורות מים טבעיים.
• חיות ארסיות – תמיד חשוב להיזהר מחיות מסוכנות אשר אנחנו נכנסים לטריטוריה שלהן במהלך טיולנו. בקיץ יש לשים דגש רב על נחשים ועקרבים למיניהם. במידה ומטיילים עם סנדלים, חשוב מאוד לא להיכנס לאזורים עם צמחייה יבשה בה לא ניתן לראות ממש מה קורה. אלו הם מקומות אידיאליים עבור נחשים ועקרבים. בנוסף, כדאי להצטייד בערכת עזרה ראשונה אשר אולי תעזור להציל את חייכם במקרה של הקשה, על ידי עיכוב השפעת הארס עד שתגיעו לעזרה רפואית אמיתית.
• תקשורת עם העולם החיצון – בהקשר לנקודה הקודמת, חשבו על מצב בו אתם מטיילים במקום נידח כלשהו ונעקצים על ידי עקרב. כיצד תגיעו לקבל שירותי רפואה? חשוב מאוד להצטייד בטלפון סלולארי ובמפה מדויקת, ולדעת בכל זמן בדיוק היכן אתם נמצאים. כך, אם חס וחלילה קורה משהו, אתם יכולים מיד להזעיק חילוץ וכך להציל את חייכם או את חיי חברכם. לקח זה נכון גם למקרה בו אתם הולכים לאיבוד ולא מוצאים את הדרך חזרה. אמצעי תקשורת במקרה כזה מציל חיים ממש.
• אף פעם לא ללכת לבד – תמיד קחו איתכם חבר או חברה לטיול. אף פעם אל תצאו לטייל לבד. כך אף אחד לא יידע אם יקרה לכם משהו, ולא יוכל להזעיק עזרה בזמן. חברה טובה גם כן עשויה פשוט להציל את החיים שלכם.
אלו הם אם כן כללי בטיחות כלליים ובסיסיים אשר אולי נשמעים לכם טריוויאליים, אך עובדה כי הם גורמים לכמה וכמה מקרי מוות מדי שנה, וחבל שכך. כאשר יוצאים לטיול קייצי חייבים להימנע בכל מחיר משאננות, ולעקוב בקפדנות אחר כללים בסיסיים אלו, כדי שתחזרו הביתה בשלום.

טיול נעים...
אהבתם?
בניית אתרים