בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> קייטנות > גם אני רוצה קייטנה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

גם אני רוצה קייטנה

חודש לפני סיום הלימודים ושוב אני מתמודדת עם השאלה: לאיזו קייטנה ארשום את ילדיי השנה?!

מגוון רחב של אפשרויות עומד בפניי: הקייטנה של בית הספר, קייטנת ספורט, קייטנת מחשבים, קייטנת מדעים והיד עוד נטויה.
ההתלבטות תמיד קיימת, היכן ילדיי יהנו יותר, יעשירו את האינטלגציה הלימודית והרגשית ושאלת השאלות היא איזה מחיר אני מוכנה לשלם תמורת התענוג?!
אז לקחתי את שני ילדיי הקטנים והעליתי בפניהם את האפשרויות: קייטנת בית הספר או קייטנות אחרות...
סוגי הקייטנות:
קייטנת בית הספר: בקייטנה זו הילדים נמצאים עם החברים המוכרים להם גם בחופש, יש הנחות למי שלומד בבית הספר, הקירבה לבית, הידיעה שילדיי נמצאים בידיים טובות משום שאני מכירה את צוות בית הספר, לעומת זאת, הפעילויות הן אותן פעילויות, אתרי האטרקציות והבילויים אינם משתנים ורמת האינטלגציה כמעט שאינה משתנה אף היא.
אז בדקתי עוד 2 קייטנות שאני סבורה שיעשירו את ילדיי ושהם יתלהבו מהן.
קייטנת החברה להגנת הטבע: חושפת את הילדים לטבע ומחברת אותם אליו על ידי היכרות עם תופעות טבע, ימי טיול חוויתיים בנחלים ויערות, אטרקציות אתגריות של ג`ונגל עם חבלים ואומגה, סדנאות מיחזור ויצירה ועוד. נוסף על כך הילדים יהיו בסביבה שונה ויכירו חברים חדשים והתנהגויות שונות של החברה בסביבת הטבע. אין זה משנה היכן אנו גרים משום שיש להם קייטנות בכל רחבי הארץ.
קייטנה נוספת שבדקתי היא קייטנת מדעים שבה הילדים מרחיבים את הידע הלימודי שלהם מעבר לידע שניתן בבית הספר במספר תחומים כגון: כימיה, פיזיקה, מחשבים, ביולוגיה ועוד... האקסטרים אינה שולט בה כלל, אך למה באמת הילדים זקוקים? להרחבת הידע או להתפרקות אקסטרימית לאחר שנת לימודים מייגעת ומבחנים?!
בדיקת המחירים העלתה כי הפער אינו גדול ממחיר קייטנת בית הספר ותמיד ניתנת הנחה לילד שני.
החלטה גורלית:
במגוון האפשרויות לקייטנות המוצעות היום בשוק ממש מתחשק לי לחזור לילדות וללכת לאיבוד בים סוגי הקייטנות שמציעים לילדים שלנו, כשאנו היינו ילדים היו לנו 2 אופציות: לא ללכת לקייטנה או קייטנת בית הספר שאקסטרים בטח לא היה כלול בתוכנית היומית ומי חשב על מדעים דאז.
מכיוון שהאפשרות לחזור לילדות אינה קיימת אני מבקשת מילדיי שיחליטו בעצמם לאיזו קייטנת קיץ הם מעונינים ללכת ממגוון האפשרויות שהעליתי בפניהם ומסתבר שדעתם חלוקה: האחד מעונין בקייטנת בית הספר- הבטוח והמוכר, ואילו השני מעוניין בקייטנת אקסטרים- שובב משהו...
אז שוב עולה שאלת המחיר, אם שניהם לא הולכים לאותה הקייטנה, תקציב הקייטנות עולה כי אין הנחת ילד שני, איך פותרים זאת?!
למען האמת, ליבי נוטה עם הילד שרוצה קייטנת אקסטרים ובשמחה הייתי לוקחת חופש מהעבודה ומצטרפת אליו ל-3 שבועות של הנאה בחיק הטבע, אך מכיוון שעברתי את הגיל והחלטה צריכה להתקבל בעניין, החלטנו כי נפיל גורל בין הקייטנות ומה שיעלה בגורל לשם הם ילכו השנה, ואילו שנה הבאה שניהם ילכו לקייטנה שנפלה בגורל.
אז ההחלטה הגורלית לשלושה שבועות שלאחר החופש הגדול הושגה ואילו אני שוקלת העלאת הצעת ייעול, למה לא מארגנים גם למבוגרים קייטנה אפילו מטעם העבודה?! גם למבוגרים מותר להשתטות לפעמים.
אהבתם?
בניית אתרים