בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> הריון ולידה > יוגה לנשים בהריון

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

 • חוג ציור

  שמי עתליה, אמנית ומורה לאמנות, ואני מזמינה אתכם, מתחילים ומת...
 • סדנת משחק

  למי שמשתוקק לבטא את עצמו - מחפש מקום להיות, לשחק, להמציא דמ...
 • ציור ורישום בת''א

  חולמים לצייר אך לא יודעים מהיכן מתחילים? למדתם במסגרות קוד...
 • מטפל בעיסוי רפואי

  סובלים מכאבים כרונים? מבעיות בכתף ובגב התחתון? ממוקה הוא מומ...
 • חוג ציור ורישום

  נקודת מגוז בית ספר יחיד מסוגו בארץ ללימודי רישום וציור אקדמי...

יוגה לנשים בהריון

עד לפני שנים לא רבות, תרגול יוגה היה בעיקר נחלתם של אלה שהתחברו עם תורות היוגה השונות שהגיעו למערב בעיקר מהודו, אלה שהתעניינו בתחומים רוחניים, גוף נפש, מדיטציה וכו`. אולם מזה כעשור, כאשר תחום היריון ולידה בכלל הלך והתעצם בישראל, הפכו שעורי יוגה לנשים בהריון

להיות חלק בלתי נפרד ממהלך ההריון אצל נשים רבות, גם כאלה שלא תרגלו יוגה מימיהן ושאולי לא יחזרו לתרגל יוגה לאחר הלידה... לפחות כל עוד לא תהיינה שוב בהריון.

בפורומים להיריון ולידה באינטרנט מדברים וממליצים לתרגל יוגה להריון, נשים שהתנסו ממליצות ומביאות חברות ומשיחות עם יולדות רבות מתברר שחלק לא מבוטל מהן מגיעות כיום אל חדרי הלידה לאחר שתרגלו יוגה לנשים בהריון, כאשר רבות מהן אף מעידות על כך שהיוגה הקלה עליהן וסייעה להן בלידה עצמה.

תרגול יוגה היא דרך מצויינת ל"התחברות" של נשים עם תהליכים ושינויים המתרחשים בגופן ואף בנפשן במהלך חודשי ההריון. יוגה מתבקשת במיוחד לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות של תקופתנו והשינויים בתחומים רבים כמו הרפואה, שימוש באביזרי נוחות (מכוניות, כורסאות, מעליות, מחשבים וכו`), התפרקות השבט המשפחתי המורחב שלנו ומעבר לחיים בתאים משפחתיים מצומצמים ועוד.

תוך כדי תהליכי השינוי נוצרים פערים בין התפתחויות טכנולוגיות, חברתיות, פיזיות ואחרות, לבין היכולת שלנו לדעת ולהכיר את עצמנו. התרחקנו מיכולתנו להיות קשובים לגוף שלנו ולצרכיו האמיתיים, מיכולת האישה לתת אמון בידע של גופה ללדת, רובנו פחות אקטיביים ומתנועעים, פחות משתמשים בתמיכה מהסביבה הקרובה שלנו ועוד.

כשנשים נכנסות להריון מתעורר אצלן מחדש צורך גופני לתנועה, להקשבה לצרכים שלהן, לתמיכה ולאהבה. בעזרת תרגול יוגה בהריון הן רותמות את ההתפתחויות האנושיות, עם היכולת שלהן לתת אמון מחודש בגופן ובכל תהליך ההיריון והלידה, לסמוך על מקורות ידע פנימיים, תוך הקשבה, וקבלת תמיכה מהסביבה ולקיחת אחריות כלפי עצמן וכלפי התהליך שהן עוברות.

תרגול יוגה לנשים בהריון הוא תרגול עדין אך רב עוצמה והוא מתאים כמעט לכל אישה – מנוסה בעולם היוגה או מתחילה. תרגול יוגה בהריון מחבר את הנשים אל ההריון ואל העובר המתפתח בבטנן. התרגול מפתח את המודעו ת של ההריוניות לנשימה ולמחזוריות שלה. תנוחות היוגה הנלמדות בשעורי יוגה להריון, מכוונות את האישה להבין את מערכת היחסים בינה לבין כוח הכבידה, לשחרר את גופן ממתחים ולחזק אותו מכף רגל ועד ראש.

יוגה לנשים בהריון משלבת בין מקורות ידע חדשים שמגיעים מאסכולות תרגול ותנועה מערביות, כמו למשל שיטת התחנות להכנה ללידה, עם הידע הקלאסי העתיק של היוגה והיא יוצרת תמהיל מומלץ ביותר לגוף וגם לנפש, עבור כל אישה הרה.

מומלץ להתחיל לתרגל יוגה לנשים בהריון לא לפני השבוע ה-12 של ההריון וניתן לתרגל יוגה ממש עד סמוך ללידה ואף... תוך כדי תהליך הלידה, כל עוד הדבר מתאפשר.

שתהייה לכן לידה טובה, קלה וחוויתית.

המאמר באדיבות מרכז אמא אדמה – המרכז להריון, לידה והורות בהוד השרון.
אהבתם?
בניית אתרים