בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> קורס הכנה ללידה > קורס הכנה ללידה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

קורס הכנה ללידה

נכון, פעם לא היה צורך לעבור קורס הכנה ללידה. סבא וסבתא שלנו ואולי אפילו ההורים שלנו, לא הלכו לשום קורס הכנה ללידה. עד לפני שנים לא רבות היולדות למדו מה שהיו צריכות לדעת מהסביבה, מהנשים האחרות בקרבתן: אמא, דודה, אחות, שכנה, כשלא פעם הן אפילו ראו לידות שהתקיימו באחד החדרים בבית או באוהל – "האוהל האדום".

היום הידע על הצפוי בלידה לא זמין באופן טבעי, כי אם אמא ואבא נוסעים באמצע הלילה לבית חולים וחוזרים אחרי יומיים עם סלקל ובו תינוק קטן, איך יודעות ומפנימות בנות המשפחה את מה שקרה בחדר לידה?

קורס ההכנה ללידה הוא הפתרון האולטימטיבי של ימינו, להכנת נשים וזוגות בהריון על הצפוי להיות בלידה וכידוע - ידע הוא כוח. השתתפות בקורס ההכנה ללידה תסייע לזוג להגיע לאירוע מהמרגשים והעוצמתיים ביותר שיעברו בחייהם, כשהם מוכנים ורגועים יותר לקראתו.

בקורס ההכנה ללידה ראוי לשמו, גם לומדים ידע תיאורטי כמו אנטומיה ופיזיולוגיה של הלידה, סימנים המבשרים על לידה, משככי כאבים בלידה וכו` וגם מתרגלים באופן מעשי תנוחות לידה ותנועות שיקלו על הלידה. השתתפות בקורס הכנה ללידה מסייעת ליולדת לחזק את האמון שלה בעצמה ובגופה ובעיקר את האמון בכך שהטבע הכין את גופה ללדת.

חשוב ללמוד במהלך קורס הכנה ללידה על האפשרויות העומדות בפני היולדת ובן זוגה במהלך הלידה, את השפה המקצועית של צוות חדר לידה ואיך ניתן להיות שותפים מלאים בתהליך הלידה. הידע יעניק גם תחושת שליטה שיכולה להפחית את החרדה, את הפחד ומכאן גם את הכאב.
גם בן הזוג של היולדת יוכל להפיק רבות מהשתתפות בקורס הכנה ללידה. הוא יגיע ללידה רגוע ומוכן, כשהוא יודע מהם תפקידיו כמלווה עיקרי וכתומך בלידה של בת זוגו, גם אם הם החליטו להיעזר בשירותיה של דול ה (תומכת לידה).
כדאי לוודא כי קורס הכנה ללידה אליו אתם הולכים, כולל גם פרק של הכנה להנקה, רצוי כזה המועבר על ידי יועצת הנקה מוסמכת ומנוסה. שיעור הנקה טוב יעניק לכם מידע וטיפים הנקה ועל אופן הטיפול בתינוק בימים ובשבועות הראשונים לחייו.
רצוי לבדוק מי מעבירה את הקורס, האם זו מיילדת מוסמכת שפרט לידע תיאורטי על מיילדות היא גם בעלת ניסיון ביילוד ממשי, או מדריכת הכנה ללידה שמכירה רק את הצד התיאורטי. תבחרו מה שנראה מתאים לכם.

עוד בחירה שמוטלת עליכם היא סוג הקורס: קורס הכנה ללידה קבוצתי, מרתון מרוכז, או קורס לידה פרטני, ממש רק עבורכם, אולי אפילו אצלכם בבית. גם כאן כדאי לבחור מה שמתאים לכם, כאשר בכל מתכונת ישנם יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן.

כדאי לסיים קורס הכנה ללידה לא אחרי שמגיעים לשבוע 35 של ההריון (לא לסמוך על זה שאולי תגיעו לשבוע 40, לא מעט לידות מתרחשות קודם למועד המשוער) ולכן רוב קורסי הכנה ללידה הקבוצתיים, מתחילים בשבוע 28-30.
היו מוכנים ללידה ואנו מאחלים לכם לידה טובה, חווייתית ומעצימה.
המאמר מפורסם באדיבות מרכז אמא אדמה – המרכז להריון, לידה והורות בהוד השרון.
קורסי הכנה ללידה בגישה המשלבת בין ידע רפואי-מדעי לבין הגישה הטבעית.
אהבתם?
בניית אתרים