בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> לימוד מחשבים > כבר לא מחשב כיס

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

כבר לא מחשב כיס

מי תאר לעצמו איזה דרך ארוכה יעברו מחשבי הכיס שלנו , איתם היינו עושים חישובים פשוטים בבית הספר וכמה כוח הם יצברו איתם. אנו חיים בעידן טכנולוגי שבו כל האפשריות פתוחות, במיוחד אם לקחת קורס מחשבים או למידה בסיסית ולמדתם את הכלי עבודה בעל העוצמה הכי חזקה שתפגשו. לימוד מחשבים היום הוא חלק בלתי נפרד בכל מערכות החינוך השונות. השימוש באינטרנט שחושף אותנו למידע רב קורץ לכל אחד באשר הוא, גם יעקב המושבניק וגם אמיר מתל אביב יכולים להיחשף לאותה כמות של מידע , לגדול ללמוד ממנו ואפילו להיפגש באקראי באחת הרשתות החברתיות הקיימות.

למידת המחשב תפתח את האפשרויות שלכם בצורה שלא דמיינתם, משימוש פשוט בתוכנות שחוסכות לנו הרבה זמן, עורכות לנו וידאו, תמלילים ועד משחקי מחשב מורכבים שמאתגרים את האינטליגנציה ומשפרים את מהירות התגובה ואת האינסטינקטים הבסיסיים. בכל קורס מקצועי או לימוד תואר שתיקחו היום תמצאו את הקורס המחשב . בסך הכל מדובר באמת בהמצאת המאה אז למה לא ללמוד אותה.
קורס המחשבים ועולם המחשב מאגד תחתיו המון נושאים , חלק מהנושאים העיקריים הם היכולת להבדיל בין תוכנה לחומרה,חוץ מאופן ימוש תגלו עולם שלם של מנועי חיפוש , מה ה כולל, קידום אורגני, קידום ממומן בגוגל, למה ה טוב ולמי.
חומרה הכוונה היא לכל רכיב פיזי שקיים במחשב לדוגמא כרטיס מסך או כרטיס קול. כשאומרים תוכנה הכוונה היא למערכת ההפעלה רוב הזמן או לתקלה שנובעת מהתקנה לא נכונה של תוכנה חיצונית או וירוס. לימוד מחשבים מתמחה בתיקון התקלות הלא צפויות שנובעות מהשימוש במחשב. עולם האינטרנט חושף בפנינו יתרונות רבים אך יחד עם זאת גם חסרונות כמו וירוסים או תוכנות שמשתקות המחשב והופכות אותו לבסיס לשיגור פרסומות שיכולות להוציא אדם מדעתו. גם לדברים כאלה יש הגנות , למשל בקורס המחשבים תלמדו מהו האנטי וירוס, מה תפקידו מלבד לסנן וירוסים ולהגן. תלמדו שתחום התוכנה שמאגד תחתיו המון אופציות מלא במידע הרבה יותר מתחום החומרה . ולכן אל לכם להתמהמה בואו עוד היום ללמוד .
המחשב לא זז, תן מכה למסך
אחת הטעיות הכי נפוצות שיצא לי להיתקל בהן היא , כאשר המחשב נעצר או חווה איזה שהיא תקלה אולי חומרה ואולי תוכנה , אנחנו נוהגים פשוט להכות את המסך בתקווה שכעת הוא יזוז. הרעיון הזה בנינו הוא מופרך מכל יסוד. הרי אם למדתם מחשבים תדעו שתפקיד המסך הוא רק לשדר פלט שיוצא מהמחשב, אם הממיר של יס או הוט היה מפסיק לעבוד אתם חושבים שהייתם נותנים מכה לטלוויזיה?. על זה בדיוק אני מדבר, היכולות לדעת לעשות הפרדה, להבחין בזריזות מה גורם לתקלה איפה באמת צריך לחליף חלק או למחוק תוכנה על מנת שהמחשב יחזור לתפקוד מלא. היום גם חברות הסלולר משתמשות בשדרוג הניידים על מנת לייצר תחרות ורווחים בנתח השוק הגדול ששמו מחשבים.
אהבתם?
בניית אתרים