בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> פילאטיס > פילאטיס

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

פילאטיס


קצת היסטוריה...
השיטה נקראת על שמו של ממציאה- ג`וזף פילאטיס, שהמציא אותה במלחמת העולם הראשונה כדרך שיקום לפצועי המלחמה


בשנות ה- 60 אומצה השיטה ע"י יותר ויותר רקדנים, בעיקר מהמחול הקלאסי ומאז ועד היום הפכה למנת חלקם של נשים בכלל ונשים בהריון בפרט, צעירים ומבוגרים כאחד.
הפילאטיס הפך להיות דרך מקובלת לאימון גופני, ומציג היפוך גמור מכל סוגי האימונים המוכרים לנו ממכוני הכושר.
רוב האימונים הגופניים המוכרים לנו טומנים בחובם מאמץ פיזי רב, הכרוך בהוצאת מרץ ואנרגיה, לדוג` ריצה, רכיבה על אופני כושר – לרבות ספינינג, אירובי וכד`. אימונים אלו לא מתאימים לכל אחד, לכל גיל ובטח שלא לאנשים הסובלים מפצעיה כלשהי.
בניגוד אליהם הפילאטיס הוא אימון שנחשב רגוע, הוא מתבצע ברובו ע"י ישיבה או שכיבה, ומתאים לכל גיל, לכל אדם ובעיקר למי שסובל מפציעות.
מטרת הפילאטיס היא חיזוק השרירים המייצבים, אותם שרירים הנמצאים במרכז הגוף כמו שרירי הבטן והגב, כך שרוב העומס יופעל עליהם ולא על שרירים אחרים מה שמונע את שחיקתם, כמו כן היא מרחיבה ומאריכה את התנועה, מחזקת את היציבה וגם תורמת לשחרור מתחים, כל זאת לצד עיצוב וחיטוב הגוף.
כיום הפכו שיעורי פילאטיס למקובלים יותר ויותר באנשים הסובלים מפציעות, וכן לאנשים הסובלים מבעיות גב כמו פריצת דיסק וכד`.
פיזיותרפיסטים רבים למדו את השיטה במקביל ללימודי הפיזיותרפיה ומשתמשים בה לשיקום.
השיקום יכול להתבצע באמצעות השיטה הודות לכך ששיעור הפילאטיס מותאם אישית לכל מטופל, וניתן לבצע את אותו תרגיל באופן אחר בהתאם לרמת וסוג הפציעה, כמו כן הפילאטיס אינו מצריך מאמץ גופני גדול, ובכך נמדדת איכותו ותרומתו לשיקום.
פילאטיס לנשים בהריון
נשים רבות במהלך חודשי ההיריון חוששות לעסוק בפעילות גופנית מתוך מחשבה שגויה שזו עלולה לפגוע בעובר.
אך ההפך הוא הנכון.
פעילות גופנית, המותאמת לנשים בהריון, יכולה לתרום הן בפן הנפשי והן בפן הפיזי.
מחקרים הוכיחו כי נשים שעסקו בעת ההיריון בפעילות גופנית הפחיתו משמעותית את הסיכון לפיתוח דיכאון אחרי לידה, כמו כן נשים אלו סבלו פחות מבצקות ונפיחות ברגליים, סכרת הריון וכאבי גב תחתון.
כמובן שמעבר לתרומה הפיזית, אימון גופני ידוע כמעודד, ומשפר את מצב הרוח בכלל בהריון בפרט.
כל האמור לעיל חל כמובן בהגבלות מסוימות החלות על נשים בהריון, כמו עיסוק בפעילות מתונה, שאינה גורמת לאיבוד נוזלים רב, שמירה על דופק יציב ועוד הגבלות שמקטינות את ההיצע של אימוני הכושר משמעותית, גם כאן שיעורי הפילאטיס הם פיתרון נהדר עבור נשים בהריון, בפרט שכיום ניתן למצוא חוגים רבים הפתוחים במיוחד עבור קהל זה.
לימוד פילאטיס
לימוד פילאטיס מתאים לכלל האוכלוסייה, החל מילדים סביב גיל 5 וכלה במבוגרים.
ישנם חוגי פילאטיס רבים, כשכל חוג מותאם עבור סוג האוכלוסיה, גילה, ומטרת החוג.
חוגי פילאטיס לילדים מקנים בשלב הקריטי להתפתחות גמישות ויציבה נכונים שיתרמו בעתיד וימנעו פציעות שונות, כמו גם יתרמו לשיפור הביטחון העצמי של הילד והפגת מתחים.
חוגי הפילאטיס לילדים שונים כמובן משיעורי הפילאטיס המועברים למבוגרים זאת בגלל ההבדל בגמישות השכיחה יותר בקרב ילדים, כמו גם מבנה בעצם וכד`.
הפילאטיס אינו פוגע כלל בצמיחתו של הילד, בניגוד לאימונים אחרים שהתחלה בגיל צעיר מדיי בהם יכולה גרום להאטת קצה הגדילה וההתפתחות.
כמו כן ניתן למצוא שיעורי פילאטיס למגוון רחב של אוכלוסיה בהם מבוגרים.
אצל קהל זה שחיקת השרירים ומסת העצם גדולה יותר לכן חשוב להתמיד בפעילות גופנית שלא תפגע יותר, גם כאן שיעורי הפילאטיס ישפרו מאוד את היציבה ויאפשרו תנועה רכה יותר, כמו כן ישפרו מאוד כל מה שקשור לכאבי גב השכיחים מאוד אצל בני הדור השלישי.
מלבד ילדים, מבוגרים ונשים בהריון ישנן עוד קבוצות רבות ששיעורי פילאטיס יכולים להיות להם לעזר רב, ביניהם נמצאים ספורטאים ורקדנים שגמישות השרירים והארכת טווח התנועה הוא קריטי עבורם.
ישנם חוגי פילאטיס המיועדים במיוחד עבור קהל זה ומותאמים אליהם אישית.

לסיכום..
בין אם את אישה בהריון, נער צעיר, רקדנית, ספורטאי או סתם אדם הרוצה לתרום לגופו מבלי להזיע אנושות במכון כושר פילאטיס היא שיטה מצוינת עבורך.


אהבתם?
בניית אתרים