בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> לימוד אנגלית > אנגלית

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אנגלית

השפה האנגלית הפכה מזמן לשפה בינלאומית
כיום לא ניתן למעשה לחיות בעולם המודרני ללא ידיעת השפה האנגלית.
האנגלית כבר לא נחשבת ל"שפה זרה" אלא הפכה בשביל רובינו לשפה שנייה, בין אם אנו שולטים בה ובין אם לא.

השפה הפכה חלק פעיל בשגרת יומנו ולמעשה אנו נתקלים בה בשימוש יומיומי, לדוגמא תוכנות מחשב ואתרים.
כמו כן נסיעה לחו"ל בין אם לצורכי עבודה ובין אם לנופש, לכלל מדינות העולם מצריכה שליטה באנגלית, לכל הפחות ברמה הבסיסית כדי לתקשר עם המקומיים.
למעשה, ביקור בחו"ל הוא הזדמנות מצוינת לגלות עד כמה אוצר המילים שלנו גדול בהרבה ממה שאנו חושבים, שכן במצבים של "חוסר ברירה" אנו שולפים מהמוח מילים שנשמרו היטב בחדרים אפורים ללא שימוש.
מעבר לכך, גם אם אוצר המילים שלנו לא גדול, שהייה ממושכת בחו"ל, בפרט בארצות בהן השפה המדוברת היא אנגלית תשפר פלאים את אוצר המילים ובעיקר את הביטחון לדבר בשפה זרה, שהוא למעשה המכשול הגדול ביותר, לעיתים רבות הפחד או הבושה לטעות גורם לנו להימנע משימוש בשפה זרה כשלמעשה אנו כן יודעים לדבר, לפחות ברמה הבסיסית.
לימוד אנגלית
בעבר, לימודי אנגלית היו מתחילים בבית הספר היסודי, אך רק בכיתה ו` כהכנה למעבר לחטיבת הביניים, אט אט החלו בלימוד אנגלית בכיתות נמוכות יותר וכיום מתחילים בלימודי אנגלית במקביל ללימודי עברית בכיתה א`, זאת לאחר שממחקרים רבים שנערכו בנושא עולה כי ככל שגילו של האדם נמוך יותר כך קליטתו לשפה זרה תהיה טובה הרבה יותר.
שיעור אנגלית נתפס היום כחלק ממקצועות הליבה, והוא נלמד אף בכיתות שאינן מיועדות להכנה לבגרות.
כמו כן ללא בגרות באנגלית ברמה של לפחות 3 יח"ל לא ניתן להשיג תעודת בגרות מלאה.
השיטות הישנות שהיו מקובלות בעבר בלימוד אנגלית הן בעיקר קריאת ספרים ועיתונים באנגלית, שהיו ועודם קיימים גם לילדים.
מאז השתלטות המחשב והטלוויזיה על חיינו השתנו שיטת הלימוד וכיום ניתן ללמוד אנגלית דרך צפייה בסדרות מחו"ל בהן מדברים באנגלית, שמיעת שירים באנגלית ואף שיעורי אנגלית המועברים במחשב באתרים שונים.
הורים רבים שמבינים את גודל חשיבותה של השפה האנגלית וידיעתה לא מסתמכים רק על לימודי האנגלית במסגרת בית הספר ושולחים את ילדיהם, כבר מיל צעיר, לחוגי אנגלית.
חוגים אלו מתקיימים הן במתנ"סים, הן ע"י מורים פרטיים והן בבתי ספר מקצועיים ללימודי שפות המציעים מגוון רחב של לימודי שפות, לרבות לימודי השפה אנגלית, לכלל האוכלוסייה, בין היתר לילדים- כבר מגיל 4.
שיעורי אנגלית מתקיימים במגוון רמות ולמגוון רחב של מטרות, אנגלית עסקית, אנגלית כהכנה לבגרות וכן אנגלית בסיסית להקניית ידע בסיסי בשפה.
שיטה אפשרית נוספת ללימודי אנגלית לילדים מתאפשרת כאשר ההורים שולטים בשפה וכך מגיל ינקות מדברים על הילד בעברית ובאנגלית במשולב.
אין ספק כי השפעת השפה האנגלית על חיינו היא רבה, בעבר אתרים מוכרים כמו פייסבוק, יוטיוב וכד` , שלא לדבר על מערכת ההפעלה WINDOWS , היו זמינים רק בשפה האנגלית וכך מי שרצה לעשות שימוש בהם היה חייב לדעת אנגלית.
כיום אתרים ותוכנות רבים זמינים בשפות שונות וכך הוקל למעשה השימוש בהם, אך כדי לחיות בעולם בו ניתן ליצור קשרים מעבר לים למגוון מטרות, הן עסקיות והן חברות חובה להכיר ולדעת לדבר בשפה האנגלית.
לסיכום...
בעידן בו אנו חיים, בו היכולת לפתח קשרים מעבר לים הוכיחה עצמה והפכה למקובלת, בעידן בו ביקור בחו"ל הוא לא בגדר חלום אלא הפך למציאות עבור חלק נרחב ממעמד הביניים וכבר לא שייך רק למעמד העשירון העליון, בעידן בו המסחר בין ארצות העולם פעיל, ובעידן בו האנגלית נשמעת בכל מקום, הן ממקלטי הטלוויזיה והרדיו, והן ברחוב חייב אדם הרוצה להיות חלק מהמכלול הזה להשקיע בלימודי אנגלית בכל דרך בה יחפץ, בתנאי שבסופה יוכל לנהל שיחה ברמה הבסיסית בגאווה ובתחושת ביטחון.

אהבתם?
בניית אתרים