בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> לימוד ריקוד >> ריקודי בטן > מתנ"ס קרית גנים ,מתנ"ס נווה חוף ראשון לציוןמתנ"ס קרית גנים ,מתנ"ס נווה חוף ראשון לציוןתחומי פעילות:
חוגים >> לימוד ריקוד >> ריקודי בטן

תיאור הפעילות:

ריקוד בטן המשלב אלמנטיים מעולם המחול האוריינטלי, המחול המודרני והמתיחות....חוג המנהל בצורה מובנה מהקל אל הכבד,שיעור המסודר כחימום,לימוד צעד,כיאוגרפיה ושילובו בתנועה רציפה ואח"כ הרפייה ומתיחו..תוך הדגשה על התרומה הפזיתלביראות ולגוף וכמובן לנשמה!

צוות המדריכים:

שיר- רקדנית ומורה למחול מזרחי,מופיעה ומדריכה במסגרות שונות ברחבי הארץ. האצילות בסגנונה של שיר,הופכת כל אירוע לחוויה קסומה עם החוגגים.

צליל הנשמה האנרגטי שלה,יסחוף את כל בעלי השמחה.... סגנונה הייחודי,הקסם והחן שבה,יצית את לב האורחים וישאיר טעם של עוד.... שיר- בעלת ניסיון רב בהפעלת סדנאות לריקודי בטן ומחול מזרחי ליחידים ולקבוצות. בימי הולדת , בימי גיבוש ועוד.

כמו כן הופיעה מול וועדי עובדים וחברות גדולת כגון: חברת "תמי 4" ,הום סנטר, חברת "קומבה" הישראלית,חברת ההייטק "ברוקס אוטומיישן",רשת מלונות דן, ועוד רבים וטובים אחרים .
שיר- החלה את דרכה לפני כ-10 שנים, והופיעה בכל סגנונות הריקוד במספר רב של להקות גדולות ומגוונות.ביניהם להקות המשלבות כמה סגנונות ריקוד שונים ומגוונים וכתוצאה מכך סגנונה של שיר
מושפע ומורכב מהמון ידע שצברה , ריקוד בטן שלה הוא מחול מזרחי מודרני ומעודן.

אל ריקוד הבטן נחשפה לפני 10 שנים ומיד נוצר סיפור אהבה שהוביל לרזומה מכובד מפואר ומרשים,בכל במות ישראל.

המופע שלה אותנטי,ומשלב בתוכו משחק ותנועה סיפורת ודמיון, כל זאת במסע קסום אל המחול מזרחי, הנמשך כשעה.ריקוד בטן בא לידי ביטויי באהבה לקהל,ושיר מקרינה זאת לכל אורך המופע,במבט,ובשירה,ובשיתוף מוחלט עם תזמורות או עם קהל.

שיר - אומנית בזכות עצמה, סוחפת את המשתתפים במחול מזרחי מרקיד וכובש.
כרקדנית בטן וכאומנית כאחד, יודעת שיר, לתת ביטויי ונשמה לכל תנועה ותנועה.

שיר מפעילה חוגים רבים ברחבי הארץ, בהן לומדות התלמידות והרוקדות את דרכה ואופיו של הריקוד שלה.לימוד הריקוד תוך כדי טכניקה משחררת ,באווריה טובה נשית ונעימה ,הפכו לעמודי התווך בהווי שיעורים שבהן שיר מלמדת.

חתך הגילאים ששיר מלמדת מתחיל מגילאי 4 ועד נשים בוגרות.

בכל קבוצת גיל שיר דואגת להדריך ברמה הנכונה, ובקצב הנכון,הטכניקה הנכונה והמתאימה לאותה קבןצה.

השיטה שבה שיר מלמדת ,באה להדגיש את עצמאות הרוקדת ,וביטוייה האישי של כל תלמידה ובכל גיל,תוך כדי עידוד התלמידה לפתח סגנון אישי וקצב גוף משלה וכמו כן שמירה על טכניקה קלילה
ועל כאוגרפיה אצילה.

כמו כן רכשה ידע רב בשיתוף עם רופאים לפזיותראפיה על מנת לרכוש ידע וכלים, ולהגיש את שיעורי ריקודי הבטן ככלי עזר ליציבה נכונה ,לחיזוק השרירים והגמשתם,הורדה במשקל,איזון לחץ הדם, שיפור והקלה בכאבי גב וצוואר,הגברת הריכוז והשליטה בתנועות,נשימה נכונה,מניעת שחיקת יתר של המפרקים,הליכה נכונה ,ישיבה נכונה ,יציבות וביטחון עצמי והנשי.שיטת לימוד של שיר באה להגדיש שריקוד הבטן עוזר מאוד לחיזוק שרירי האגן,המותניים ,עוזר מסייע לבריחת סידן מהעצמות ,ותורם לחיזוק תחתית האגן בכך מונע בריחת שתן לנשים בגיל מתקדם יותר,וכמו כן שריפת שומנים.

שיר מעבירה את הפנטזיה האוריינטלית לכל תלמידותיה ולכל קהל לקוחותייה.באירועי חינה, אירועי תרבות שונים ומגוונים,באירועי חתונה בר מצווה וכו` מעלה היא מופע מכובד אצילי ונשי כאחד בהתאמה לסוג אירוע או שמחה.

שיר הייתה ,ונשארה כיום, מוקד עניין ומושא סקרנותם של אין ספור צלמים ,כתבים,וכל מי שמבקש לדעת בנושא ריקוד הבטן.

ישנו פרוייקט יחד עם שיר ,בנושא ריקוד הבטן,וכל מה ששיר מייצגת כרקדנית בטן מובילה בתחום,מטעם מכללת בצלאל.

בכל תחום שלא פנתה ונקלעה אליו כולל צילום ופירסום, שיר ידעה לבטא את ריקוד הבטן ככלי עדין
ונשי, להציגו בכבוד,בחדווה וענווה,וכמו כן להציג עצמה כרקדנית בטן המביאה איתה מסר שונה משאר הרוקדות.

גם במדיה ,ובכלי התקשורת וכמו כן בעיתונים נכתב עליה: "ריקוד אצילי ונשי,מהול בפיתויי אוריינטלי עדין ומלא חדווה, תעונות ארוכות כמו שרק רקדנית בטן יכולה לבטא במלוא הנשיות......" עיתון גל גפן.

אז מה זה בעצם ריקוד בטן?
ישנם שחושבים שריקודי בטן זהו סוג של ריקוד זול,ישנה דעה רווחת שרקדנית בטן זהו סוג של "ריקוד הנועד לפתות גברים "...ועוד דעות כאלה ואחרות.....

כאשר בעצם האמת לאמיתה היא שריקוד בטן הינו בשנים האחרונות הגיע לתודעת הציבור הנשי, לא רק בתחום התעלות הנפשית והנשית שהוא מקנה למי ולומדת אותו,אלא גם כלי לטיפול בבעיות מיניות, בעיות בריאות מסוג האורטופדיה והפיזיותרפיה.

שיר מעבירה את החוגים האלה כאשר היא מתמקדת יותר בריקוד הבטן ככלי עזר להתעמלות נכונה ובריאה לעמוד השידרה, לשרירי הגב,לחיזוק תחתית האגן,ועוד סגולות טובות ורבות שהוכרו ע"י קופות החולים,בעבור סוג ריקוד זה. .

אין ספק שכרקדנית בטן ,ומורה בישראל, שיר ,אימצה את השיטה הזו ומייסמת אותה לא רק במסגרת חוגי הקופת חולים אלא גם בחוגים הפרטיים שלה, כחלק מתוכנית לימוד מסודרת ומוגדרת מראש.

יתרונותיו של ריקודי בטן:
בשנים האחרונות ריקוד הבטן זכה להכרה הראויה לו.נשים מכל גיל, מוצא ומשקל מוצאות בו הנאה ושחרור.ויתרון בולט במיוחד הוא שהיום רופאים בכל רחבי העולם מודיעים יותר ויותר לסגולותיו. הבריאותיות של הריקוד.

המממצאים של עבודות רפואיות גילו יתרונות בריאותיים בולטים:
מחזק את שרירי האגן והבטן,מפחית כאבי גב,מונע אוסטיאופורוזיס,הוא גורם להפרשת הורומונים שאחראים למצב רוח טוב יותר ושורף קלוריות.
כמו כן משפר את הכושר הגופני ויציבה נכונה ומפתח גמישות וקואורדינציה.

הרפואה העממית מדווחת על ההשפעה החיובית של הריקוד על מערכות שונות בגוף: הלב וכלי הדם,התנועה,מערכת העיכול,השתן העצבים ועוד.

הריון לידה והשיקום אחרי: הריקוד תורם ללידה קלה מפני שמרפים את השרירים העמוקים דבר המחליש משמעותית את עוצמת כאבי הצירים בעת הלידה.
לאחר לידה ממולץ לרקוד מהסיבה שמחזקים את ריצפת האגן ושרירי הבטן הפנימיים דבר המסייע לטיפול המונע בריחת שתן, ומונע צניחת שלפוחית השתן וצניחת הרחם.

אורטופדים ממליצים על ריקוד בטן :במיוחד למי שסובל מבעיות בגב.הבעיות האלה נובעות ברוב המקרים מההקשתה החזקה של עמוד השדרה קדימה. ע"י חיזוק שרירי הגב אנחנו מנטרלים,מבטלים או מקטינים את ההקשתה.
בנוסף נעשית עבודה על הגמשה של המפרקים באזור המעבר בין עמוד השדרה המותני והאגן, וכמובן גם על מפרקי הירך,שלהן תפקיד חשוב ביציבה.
השילוב בין תנועות ריתמיות מצד אחד ותנועות חדות מצד שני תורם מאוד לחיזוק ועיצוב המפרקים.
ריקודי בטן טובים לאגן,ליציבה,למפרק הירכיים עצמן,מפני שחלק גדול של שרירי האגן יורדים לירכיים.

פיזיותרפיסטים ממליצים על ריקודי הבטן: מפני שהוא תורם לחיזוק ריצפת האגן ומונע כאבי גב, מהסיבה שבריקוד מופעלים כל השרירים העמוקים ( עיקרון הדומה לשיטת פאולה ו - KEGELׂ )
הריקוד גורם לאיזון בין שרירי הבטן לשרירי האגן,שיפור סיבולת לב ריאה,שיפור בשיווי המשקל והקואורדינציה,שיפור היציבה,שיפור מערכת העיכול (עצירות),הגמשת מפרקי הידיים והרגלים,חיזוק שריר הבטן העמוקים,מניעת דליפת שתן,קיבוע אזור אחד בגוף והנעת אזור אחר,הפרדות בין אגן - ירכיים,גב תחתון - גב עליון, כתפיים - גב עליון.,
ובעיקר לשיפור החיבור לנשיות הגוף,עליה במודעות הגוף וליכולות שלו.

ריקוד הבטן גורמים לעלייה ברמת הסרוטונין והנור- אדרנלין במוח חומרים שאחראים על מצב הרוח ועל חיזוק מערכת החיסון.

הצעדים הריתמיים,תוך כדי סיבובי האגן,הכתפיים והחזה,מגבירים את הפרשת הסרוטונין והרומונים הטבעיים אחרים, וזה כנראה סוד ההשפעה המיטבית של הריקוד על מצבי חולי.

הריקוד משפר את זרימת הדם למוח, מונע מצבים של חוסר חמצן ועושה גירוי של המוח דרך לימוד תנועות חדשות.

הריקוד תורם רבות לדימוי העצמי הנשי,בחברה המודרנית הרזון והנעורים הם מושא להערצה,והחברה מנסה לחייב את הנשים לעמוד במיתוס היופי. הריקוד בטן,נותן לגיטימציה לאישה יותר מלאה ויותר מבוגרת.
נפש בריאה בגוף בריא- ריקוד בטן על פי הגישה ההוליסטית, טיפול בתנועה.

מחול מזרחי שהוא מבוצע בצורה נכונה ומבוקרת,טמונות בו יכולות ריפויי נפלאות,וזו דרך מצוינת לשמור על כושר גופני ובריאות הגוף.
באמצעות הגמשה והנעה של כל איבר בנפרד ניתן לשפר את יכולת הקואורדינציה.
במהלך הריקוד מופעלים שרירים שרוב הנשים לא יודעות על קיומן,ועל פי הגישה ההוליסטית,הטמעה והפנמה של תנועות אילו מובילה לתמורה נפשית,להרמוניה ולשליטה במעשים ובפעולות שלנו.

תנועות אגן מסיביות וחדות.

לכל תנועה פיסית בריקודי בטן ישנה משמעות מקבילה ותרגום מעשי גם במישור הנפשי.
תנועת נעילת האגן למשל,הקשורה באופן בסיסי לשחרור האגן בנפרד מהגוף ולחיזוק שרירי מדי האגן והירכיים,יכולה להוביל לשיפור האסרטיביות,שכן היא מצריכה תנועה נחושה חדה חזקה ומדייקת.
אישה שתנועותיה רפות או מהוססות,תלמד באמצעות תנועה כיצד להיות ברורה יותר,כיצד להוציא לפועל את יכולותיה ועוצמותיה,כך שתרגול נכון וקבוע של תנועה זו יוביל גם לאיזון המנעד התנועתי שלה המתורגם ליכולת ביטוי רחבה יותר.

נענועי כתפיים

באמצאות תנועת נענועי כתפיים במהלך הריקוד ניתן לשחרר לחצים ומתחים.
הכתפיים ואזורי הצוואר והשכמות הן מוקדי המתח העיקריים בגוף.
כתפיים מוטות קדימה משקפות בדרך כלל גישת פחד והתגוננות,וכתוצאה מכך מהדקים את שרירי החזה.
לעיתים תופעות אילו אף מלוות הנשימה שיטחתי והצטברות של מועקות רגשיות בבטן ובסרעפת.
תנועת נענועי כתפיים מטלטלת את כל בית החזה ובעזרת תרגול נכון ועקבי יכולה הרוקדת לשחרר את שרירי האזור המכווצים ולגרום לאיזון וזיקוף בצורה אחזקת הכתפיים.וככלל,הטלטול עצמו ישנן איכויות של שחרור אלמנטים כלואים ושחרור מתח שעצור במפרקים.

תנועת "שמיניות באגן"

זוהי אחת התנועות הקלאסיות המאפיינות את הריקוד השבטי במחול המזרחי.
בתנועה זו "מציירת" הרוקדת את הספרה שמונה באגן בעזרת חלק זה של הגוף.
לתנועת השמינייה יש כוח מלטף ומרגיע.
הספרה שמונה היא סמל האיזון.שני עיגולים המאוחדים במרכזה של הספרה מייצגים את זוג הניגודים
לימין ושמאל,תוך כדי מעבר דרך המרכז גורמת לגוף ונפש להתאזן מחדש.
המעבר בתנועה דרך המרכז,גם מחדד את תחושת ההשתרשות והמרכז,שכה חיונית לבריאות ההוליסטית של כל האדם ודרכם מתעצמת תפיסת דימוי הגוף באופן מציאותי יותר.
הספרה שמונה מסמלת גם את האינסוף.וכתנועה המשכית וזורמת זו ניתן להשתמש בה כסוג של מנטרה תנועתית כדי לרכך ולהרגיע את הגוף וכמובן להנעים את חווית הצופים במקרה והחליטה הרוקדת להזמין צופים להופעתה.

תנועת ה"שימי"

התנועה המזוהה ביותר עם הריקוד המזרחי, הינה תנועת הרעדת האגן מהירה הנקראת בשמה המערבי"שימי".
זוהי תנועת טלטול האגן המשחררת ומזרימה את האנרגיה בגוף.
תנועה ויברטיבית זו מסייעת לערוך מחדש את החוליות וכמובן מאפשרת גם למתוח,גם לעצור וגם להשתחרר.
ככל שהרעידות תהיינה קטנות יותר,ומהירות יורת.כך ביכולתן לחדור בצורה טובה יותר אל השכבות העמוקות יותר בגוף ובכך גדל הערך הטיפולי שלהן,הזרמת דם באזורים בעיתיים מבחינת שומן והמסתו מהשכבות הקשות יותר לש הירכיים האחוריות,זרימת דם טובה יותר ,המסת ציסטות וסיוע להזרמת דם טובה יותר באזור השחלות והרחם, וכהנה וכהנה.ריקוד הוא תחום אומנות בו האומן - הרקדן - מתבטא על ידי תנועות גוף, בקצב מסוים. כבר מראשית האנושות היה לתנועה מעמד חשוב והריקוד שהוא מעין "תנועה מתוחכמת ומתוכננת" לקול מוסיקה, מהווה מאז ועד היום, הרבה יותר מעוד תחום אומנות. הריקוד היה ועודנו סמל טקסי, דרך להביע שמחה וחגיגה, דרך להביע מחאה פוליטית, מאפיין תרבותי, סמל לזהות (ריקוד שונה לקבוצות שונות, גילאים שונים, מין שונה וכו`), סמל סטאטוס (ריקוד שונה למעמדות שונים), שיקוף וביטוי של נפש הרקדן ותחושותיו, דת ופולחן, חיזור, פיתוח הגוף ועוד. הריקוד נפוץ בכל העולם, בכל התרבויות ובכל שכבות הגיל והוא מהווה חלק חשוב מהתרבות וההתבטאות האנושית
תהנו
באהבה שירשיר- רקדנית ומורה למחול מזרחי,מופיעה ומדריכה במסגרות שונות ברחבי הארץ. האצילות בסגנונה של שיר,הופכת כל אירוע לחוויה קסומה עם החוגגים.

צליל הנשמה האנרגטי שלה,יסחוף את כל בעלי השמחה.... סגנונה הייחודי,הקסם והחן שבה,יצית את לב האורחים וישאיר טעם של עוד.... שיר- בעלת ניסיון רב בהפעלת סדנאות לריקודי בטן ומחול מזרחי ליחידים ולקבוצות. בימי הולדת , בימי גיבוש ועוד.

כמו כן הופיעה מול וועדי עובדים וחברות גדולת כגון: חברת "תמי 4" ,הום סנטר, חברת "קומבה" הישראלית,חברת ההייטק "ברוקס אוטומיישן",רשת מלונות דן, ועוד רבים וטובים אחרים .
שיר- החלה את דרכה לפני כ-10 שנים, והופיעה בכל סגנונות הריקוד במספר רב של להקות גדולות ומגוונות.ביניהם להקות המשלבות כמה סגנונות ריקוד שונים ומגוונים וכתוצאה מכך סגנונה של שיר
מושפע ומורכב מהמון ידע שצברה , ריקוד בטן שלה הוא מחול מזרחי מודרני ומעודן.

אל ריקוד הבטן נחשפה לפני 10 שנים ומיד נוצר סיפור אהבה שהוביל לרזומה מכובד מפואר ומרשים,בכל במות ישראל.

המופע שלה אותנטי,ומשלב בתוכו משחק ותנועה סיפורת ודמיון, כל זאת במסע קסום אל המחול מזרחי, הנמשך כשעה.ריקוד בטן בא לידי ביטויי באהבה לקהל,ושיר מקרינה זאת לכל אורך המופע,במבט,ובשירה,ובשיתוף מוחלט עם תזמורות או עם קהל.

שיר - אומנית בזכות עצמה, סוחפת את המשתתפים במחול מזרחי מרקיד וכובש.
כרקדנית בטן וכאומנית כאחד, יודעת שיר, לתת ביטויי ונשמה לכל תנועה ותנועה.

שיר מפעילה חוגים רבים ברחבי הארץ, בהן לומדות התלמידות והרוקדות את דרכה ואופיו של הריקוד שלה.לימוד הריקוד תוך כדי טכניקה משחררת ,באווריה טובה נשית ונעימה ,הפכו לעמודי התווך בהווי שיעורים שבהן שיר מלמדת.

חתך הגילאים ששיר מלמדת מתחיל מגילאי 4 ועד נשים בוגרות.

בכל קבוצת גיל שיר דואגת להדריך ברמה הנכונה, ובקצב הנכון,הטכניקה הנכונה והמתאימה לאותה קבןצה.

השיטה שבה שיר מלמדת ,באה להדגיש את עצמאות הרוקדת ,וביטוייה האישי של כל תלמידה ובכל גיל,תוך כדי עידוד התלמידה לפתח סגנון אישי וקצב גוף משלה וכמו כן שמירה על טכניקה קלילה
ועל כאוגרפיה אצילה.

כמו כן רכשה ידע רב בשיתוף עם רופאים לפזיותראפיה על מנת לרכוש ידע וכלים, ולהגיש את שיעורי ריקודי הבטן ככלי עזר ליציבה נכונה ,לחיזוק השרירים והגמשתם,הורדה במשקל,איזון לחץ הדם, שיפור והקלה בכאבי גב וצוואר,הגברת הריכוז והשליטה בתנועות,נשימה נכונה,מניעת שחיקת יתר של המפרקים,הליכה נכונה ,ישיבה נכונה ,יציבות וביטחון עצמי והנשי.שיטת לימוד של שיר באה להגדיש שריקוד הבטן עוזר מאוד לחיזוק שרירי האגן,המותניים ,עוזר מסייע לבריחת סידן מהעצמות ,ותורם לחיזוק תחתית האגן בכך מונע בריחת שתן לנשים בגיל מתקדם יותר,וכמו כן שריפת שומנים.

שיר מעבירה את הפנטזיה האוריינטלית לכל תלמידותיה ולכל קהל לקוחותייה.באירועי חינה, אירועי תרבות שונים ומגוונים,באירועי חתונה בר מצווה וכו` מעלה היא מופע מכובד אצילי ונשי כאחד בהתאמה לסוג אירוע או שמחה.

שיר הייתה ,ונשארה כיום, מוקד עניין ומושא סקרנותם של אין ספור צלמים ,כתבים,וכל מי שמבקש לדעת בנושא ריקוד הבטן.

ישנו פרוייקט יחד עם שיר ,בנושא ריקוד הבטן,וכל מה ששיר מייצגת כרקדנית בטן מובילה בתחום,מטעם מכללת בצלאל.

בכל תחום שלא פנתה ונקלעה אליו כולל צילום ופירסום, שיר ידעה לבטא את ריקוד הבטן ככלי עדין
ונשי, להציגו בכבוד,בחדווה וענווה,וכמו כן להציג עצמה כרקדנית בטן המביאה איתה מסר שונה משאר הרוקדות.

גם במדיה ,ובכלי התקשורת וכמו כן בעיתונים נכתב עליה: "ריקוד אצילי ונשי,מהול בפיתויי אוריינטלי עדין ומלא חדווה, תעונות ארוכות כמו שרק רקדנית בטן יכולה לבטא במלוא הנשיות......" עיתון גל גפן.

אז מה זה בעצם ריקוד בטן?
ישנם שחושבים שריקודי בטן זהו סוג של ריקוד זול,ישנה דעה רווחת שרקדנית בטן זהו סוג של "ריקוד הנועד לפתות גברים "...ועוד דעות כאלה ואחרות.....

כאשר בעצם האמת לאמיתה היא שריקוד בטן הינו בשנים האחרונות הגיע לתודעת הציבור הנשי, לא רק בתחום התעלות הנפשית והנשית שהוא מקנה למי ולומדת אותו,אלא גם כלי לטיפול בבעיות מיניות, בעיות בריאות מסוג האורטופדיה והפיזיותרפיה.

שיר מעבירה את החוגים האלה כאשר היא מתמקדת יותר בריקוד הבטן ככלי עזר להתעמלות נכונה ובריאה לעמוד השידרה, לשרירי הגב,לחיזוק תחתית האגן,ועוד סגולות טובות ורבות שהוכרו ע"י קופות החולים,בעבור סוג ריקוד זה. .

אין ספק שכרקדנית בטן ,ומורה בישראל, שיר ,אימצה את השיטה הזו ומייסמת אותה לא רק במסגרת חוגי הקופת חולים אלא גם בחוגים הפרטיים שלה, כחלק מתוכנית לימוד מסודרת ומוגדרת מראש.

יתרונותיו של ריקודי בטן:
בשנים האחרונות ריקוד הבטן זכה להכרה הראויה לו.נשים מכל גיל, מוצא ומשקל מוצאות בו הנאה ושחרור.ויתרון בולט במיוחד הוא שהיום רופאים בכל רחבי העולם מודיעים יותר ויותר לסגולותיו. הבריאותיות של הריקוד.

המממצאים של עבודות רפואיות גילו יתרונות בריאותיים בולטים:
מחזק את שרירי האגן והבטן,מפחית כאבי גב,מונע אוסטיאופורוזיס,הוא גורם להפרשת הורומונים שאחראים למצב רוח טוב יותר ושורף קלוריות.
כמו כן משפר את הכושר הגופני ויציבה נכונה ומפתח גמישות וקואורדינציה.

הרפואה העממית מדווחת על ההשפעה החיובית של הריקוד על מערכות שונות בגוף: הלב וכלי הדם,התנועה,מערכת העיכול,השתן העצבים ועוד.

הריון לידה והשיקום אחרי: הריקוד תורם ללידה קלה מפני שמרפים את השרירים העמוקים דבר המחליש משמעותית את עוצמת כאבי הצירים בעת הלידה.
לאחר לידה ממולץ לרקוד מהסיבה שמחזקים את ריצפת האגן ושרירי הבטן הפנימיים דבר המסייע לטיפול המונע בריחת שתן, ומונע צניחת שלפוחית השתן וצניחת הרחם.

אורטופדים ממליצים על ריקוד בטן :במיוחד למי שסובל מבעיות בגב.הבעיות האלה נובעות ברוב המקרים מההקשתה החזקה של עמוד השדרה קדימה. ע"י חיזוק שרירי הגב אנחנו מנטרלים,מבטלים או מקטינים את ההקשתה.
בנוסף נעשית עבודה על הגמשה של המפרקים באזור המעבר בין עמוד השדרה המותני והאגן, וכמובן גם על מפרקי הירך,שלהן תפקיד חשוב ביציבה.
השילוב בין תנועות ריתמיות מצד אחד ותנועות חדות מצד שני תורם מאוד לחיזוק ועיצוב המפרקים.
ריקודי בטן טובים לאגן,ליציבה,למפרק הירכיים עצמן,מפני שחלק גדול של שרירי האגן יורדים לירכיים.

פיזיותרפיסטים ממליצים על ריקודי הבטן: מפני שהוא תורם לחיזוק ריצפת האגן ומונע כאבי גב, מהסיבה שבריקוד מופעלים כל השרירים העמוקים ( עיקרון הדומה לשיטת פאולה ו - KEGELׂ )
הריקוד גורם לאיזון בין שרירי הבטן לשרירי האגן,שיפור סיבולת לב ריאה,שיפור בשיווי המשקל והקואורדינציה,שיפור היציבה,שיפור מערכת העיכול (עצירות),הגמשת מפרקי הידיים והרגלים,חיזוק שריר הבטן העמוקים,מניעת דליפת שתן,קיבוע אזור אחד בגוף והנעת אזור אחר,הפרדות בין אגן - ירכיים,גב תחתון - גב עליון, כתפיים - גב עליון.,
ובעיקר לשיפור החיבור לנשיות הגוף,עליה במודעות הגוף וליכולות שלו.

ריקוד הבטן גורמים לעלייה ברמת הסרוטונין והנור- אדרנלין במוח חומרים שאחראים על מצב הרוח ועל חיזוק מערכת החיסון.

הצעדים הריתמיים,תוך כדי סיבובי האגן,הכתפיים והחזה,מגבירים את הפרשת הסרוטונין והרומונים הטבעיים אחרים, וזה כנראה סוד ההשפעה המיטבית של הריקוד על מצבי חולי.

הריקוד משפר את זרימת הדם למוח, מונע מצבים של חוסר חמצן ועושה גירוי של המוח דרך לימוד תנועות חדשות.

הריקוד תורם רבות לדימוי העצמי הנשי,בחברה המודרנית הרזון והנעורים הם מושא להערצה,והחברה מנסה לחייב את הנשים לעמוד במיתוס היופי. הריקוד בטן,נותן לגיטימציה לאישה יותר מלאה ויותר מבוגרת.
נפש בריאה בגוף בריא- ריקוד בטן על פי הגישה ההוליסטית, טיפול בתנועה.

מחול מזרחי שהוא מבוצע בצורה נכונה ומבוקרת,טמונות בו יכולות ריפויי נפלאות,וזו דרך מצוינת לשמור על כושר גופני ובריאות הגוף.
באמצעות הגמשה והנעה של כל איבר בנפרד ניתן לשפר את יכולת הקואורדינציה.
במהלך הריקוד מופעלים שרירים שרוב הנשים לא יודעות על קיומן,ועל פי הגישה ההוליסטית,הטמעה והפנמה של תנועות אילו מובילה לתמורה נפשית,להרמוניה ולשליטה במעשים ובפעולות שלנו.

תנועות אגן מסיביות וחדות.

לכל תנועה פיסית בריקודי בטן ישנה משמעות מקבילה ותרגום מעשי גם במישור הנפשי.
תנועת נעילת האגן למשל,הקשורה באופן בסיסי לשחרור האגן בנפרד מהגוף ולחיזוק שרירי מדי האגן והירכיים,יכולה להוביל לשיפור האסרטיביות,שכן היא מצריכה תנועה נחושה חדה חזקה ומדייקת.
אישה שתנועותיה רפות או מהוססות,תלמד באמצעות תנועה כיצד להיות ברורה יותר,כיצד להוציא לפועל את יכולותיה ועוצמותיה,כך שתרגול נכון וקבוע של תנועה זו יוביל גם לאיזון המנעד התנועתי שלה המתורגם ליכולת ביטוי רחבה יותר.

נענועי כתפיים

באמצאות תנועת נענועי כתפיים במהלך הריקוד ניתן לשחרר לחצים ומתחים.
הכתפיים ואזורי הצוואר והשכמות הן מוקדי המתח העיקריים בגוף.
כתפיים מוטות קדימה משקפות בדרך כלל גישת פחד והתגוננות,וכתוצאה מכך מהדקים את שרירי החזה.
לעיתים תופעות אילו אף מלוות הנשימה שיטחתי והצטברות של מועקות רגשיות בבטן ובסרעפת.
תנועת נענועי כתפיים מטלטלת את כל בית החזה ובעזרת תרגול נכון ועקבי יכולה הרוקדת לשחרר את שרירי האזור המכווצים ולגרום לאיזון וזיקוף בצורה אחזקת הכתפיים.וככלל,הטלטול עצמו ישנן איכויות של שחרור אלמנטים כלואים ושחרור מתח שעצור במפרקים.

תנועת "שמיניות באגן"

זוהי אחת התנועות הקלאסיות המאפיינות את הריקוד השבטי במחול המזרחי.
בתנועה זו "מציירת" הרוקדת את הספרה שמונה באגן בעזרת חלק זה של הגוף.
לתנועת השמינייה יש כוח מלטף ומרגיע.
הספרה שמונה היא סמל האיזון.שני עיגולים המאוחדים במרכזה של הספרה מייצגים את זוג הניגודים
לימין ושמאל,תוך כדי מעבר דרך המרכז גורמת לגוף ונפש להתאזן מחדש.
המעבר בתנועה דרך המרכז,גם מחדד את תחושת ההשתרשות והמרכז,שכה חיונית לבריאות ההוליסטית של כל האדם ודרכם מתעצמת תפיסת דימוי הגוף באופן מציאותי יותר.
הספרה שמונה מסמלת גם את האינסוף.וכתנועה המשכית וזורמת זו ניתן להשתמש בה כסוג של מנטרה תנועתית כדי לרכך ולהרגיע את הגוף וכמובן להנעים את חווית הצופים במקרה והחליטה הרוקדת להזמין צופים להופעתה.

תנועת ה"שימי"

התנועה המזוהה ביותר עם הריקוד המזרחי, הינה תנועת הרעדת האגן מהירה הנקראת בשמה המערבי"שימי".
זוהי תנועת טלטול האגן המשחררת ומזרימה את האנרגיה בגוף.
תנועה ויברטיבית זו מסייעת לערוך מחדש את החוליות וכמובן מאפשרת גם למתוח,גם לעצור וגם להשתחרר.
ככל שהרעידות תהיינה קטנות יותר,ומהירות יורת.כך ביכולתן לחדור בצורה טובה יותר אל השכבות העמוקות יותר בגוף ובכך גדל הערך הטיפולי שלהן,הזרמת דם באזורים בעיתיים מבחינת שומן והמסתו מהשכבות הקשות יותר לש הירכיים האחוריות,זרימת דם טובה יותר ,המסת ציסטות וסיוע להזרמת דם טובה יותר באזור השחלות והרחם, וכהנה וכהנה.ריקוד הוא תחום אומנות בו האומן - הרקדן - מתבטא על ידי תנועות גוף, בקצב מסוים. כבר מראשית האנושות היה לתנועה מעמד חשוב והריקוד שהוא מעין "תנועה מתוחכמת ומתוכננת" לקול מוסיקה, מהווה מאז ועד היום, הרבה יותר מעוד תחום אומנות. הריקוד היה ועודנו סמל טקסי, דרך להביע שמחה וחגיגה, דרך להביע מחאה פוליטית, מאפיין תרבותי, סמל לזהות (ריקוד שונה לקבוצות שונות, גילאים שונים, מין שונה וכו`), סמל סטאטוס (ריקוד שונה למעמדות שונים), שיקוף וביטוי של נפש הרקדן ותחושותיו, דת ופולחן, חיזור, פיתוח הגוף ועוד. הריקוד נפוץ בכל העולם, בכל התרבויות ובכל שכבות הגיל והוא מהווה חלק חשוב מהתרבות וההתבטאות האנושית
תהנו
באהבה שיר

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

 • כתובת:
  קריית גנים ראשון נווה חוף שכונת פאובלו ספאניול - ראשון לציון
 • איזורי פעילות מרכזיים:
  יהוד,
 • שעות פעילות:
  ימי א החל מ- 7 בערב

 • מחיר:
  200 ש"ח
 • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים