בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > גישת ארבעת השערים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

גישת ארבעת השערים

בתוך כל אחת ואחד, קיים לו מקום של עוצמה, יחודיות ואהבה, איתו אנו נולדים, יחידים ומיוחדים בעולם.

במשך חיינו עקב חינוך והטבעות שספגנו מסביבתנו הקרובה, מתגבשת סביבנו "אישיות" המורכבת בין היתר מהגנות וחסימות, המונעות מאתנו את הגישה הטבעית אל אותו מקום, שרק מחכה שנחזור אליו ונפעל מתוכו...
המאמר קיבל את הציון: המאמר גישת ארבעת השערים קיבל את הציון 4.3 כוכבים  נצפה: 1066  |  דורג: 3
דרג מאמר זה
גישת ארבעת השערים

גישת ארבעת השערים

בתוך כל אחת ואחד, קיים לו מקום של עוצמה, יחודיות ואהבה, איתו אנו נולדים, יחידים ומיוחדים בעולם. במשך חיינו, עקב חינוך והטבעות שספגנו מסביבתנו הקרובה, מתגבשת סביבנו "אישיות" המורכבת בין היתר מהגנות וחסימות, המונעות מאתנו את הגישה הטבעית אל אותו מקום, שרק מחכה שנחזור אליו ונפעל מתוכו.

עדיין, לרגעים קצרים לאורך חיינו, אנחנו חוזרים ופוגשים שוב את המקום הזה. אלו רגעים שמקורם בחוויה פיזית-חושית, שאינה קשורה בדרישה מבחוץ או בצורך להשיג מטרה. חלקינו חווים זאת ברגע של נגיעה אוהבת, חלקינו ברגע של יצירת דבר חדש ולעיתים ברגע של ריקוד המתרחש ספונטנית. על-פי רוב ובסמוך מאוד לחוויה עולה ביקורתיות ושיפוטיות שמקורה באישיות, ויוצרת שוב חיץ בין הפנימי והחיצוני ומבלי שנשים לב מתרומם לו קיר נוסף ביננו לבין אותו מקום מופלא שבתוכנו.

זהו המקום בו בא לעזרתנו תהליך ארבעת השערים.מהו תהליך ארבעת השערים?

לאחר שנים של התנסות טיפולית מגוונת נוצרה גישה המציעה ארבעה שערים אל אותו מקום מופלא. חלקינו קוראים למקום זה קולו של ליבנו, חלקינו קוראים לו המופלא או אולי האלוהי שבנו, וחלקינו יחושו תחושת חיבור עם הנשגב שבהם.

השם אינו חשוב, חשובה החווייה, תחושת העוצמה והחיות המתלווה אליה בפוגשנו את המקום הזה.

ואלה ארבעת השערים:
שער המילה, שער המגע, שער התנועה, ושער היצירה.

בכל
אחד הרכב שונה ויחודי המשתמש בשערים אלה באופן הנובע מהאופי שגיבשנו לאורך השנים. לחלקנו יהיה שער המגע דומיננטי ולחלקנו תהיה חווית היצירה העיקר, אך העובדה הפשוטה היא שבכולנו קיימים כל השערים.

התהליך האישי מותאם למבנה השערים שבכל אחד, בו נפגוש ונעצים את החוויה הראשונית הזו, ניתן לעצמנו לזהות אותה ולשהות בה כדי להתחבר חזרה את אותו מקום מופלא שבנו. בעזרת התבוננות והקשבה, נשחרר פחדים וחסימות ונפרק תבניות שגויות שאספנו לאורך הדרך ונגיע למקום שבו נוכחותו תהווה המקור לכל שנעשה: במשפחה, בקשרים עם בני הזוג, בעבודה, בלימודים ובתחומי חיים נוספים.

קיימת גם ההתנסות הקבוצתית הלוקחת עקרונות אלה צעד נוסף, ועוזרת לחשוף, לשחרר ולתרגל התמודדות עם האינצראקציות הנוצרות בקבוצה. דבר הממחיש את אפשרות יישום הגישה בקשרים עם אנשים אחרים בחיינו.

כלים מעשיים אלה הופכים את הפגישה עם המציאות סביב לפשוטה, בהירה ומספקת יותר. נוכל לפגוש אהבה מספקת, עוצמה פנימית, אושר ושלווה; וחיבור אל אמת פנימית פשוטה הנמצאת בנו.

סוגי הסדנאות והמסלולים השונים:

הסדנאות

ניתן לחוות את גישת ארבעת השערים בדרכים שונות:
1) מפגש של יום מרוכז בגישת ארבעת השערים (כ-6-7 שעות).

2) 5 מפגשים שבועיים של שלוש שעות.

3) השתתפות חד-פעמית בסדנה המוקדשת לאחד השערים שער המילה, שער המגע, שער התנועה, ושער היצירה.

4) הזמנת סדנה קיימת או מותאמת אישית - לקבוצה קיימת בכל מקום בארץ.

5) סדנה בגישת ארבעת השערים למטפלים
ניתן ליישם את הגישה ואת הכלים המוצעים בה במגוון רחב של שיטות טיפוליות.
ניתן להצטרף לשני מסלולים:
אחד - מפגש של סוף שבוע מרוכז (שישי-שבת).
והשני - 5 מפגשים שבועיים של שלוש שעות.

דוגמא למבנה סדנת יום בגישת ארבעת השערים:
במשך כ-6 שעות נחווה טעימה של תהליך אחד מכל שער. ונגיע להתנסות מסכמת היוצרת אינטגרציה בין החלקים השונים.

השערים שנפגוש יהיו:
שער ראשון - שער המילה- עבודה דרך התמקדות, בשילוב קלפי מודעות, השגת דיוק וריכוז, פיתוח הקשבה ומודעות דרך התחושות והחוויות של גופינו.

שער שני - שער המגע - עבודה במגע מקשיב, מגע פוגש, מגע נושם, מגע מחבר.

שער שלישי - שער התנועה- עבודה בתנועה חופשית ואינטואיטיבית, ריקוד החיים, תמיכה עצמית מתוך המרכז, חווית אדמה ושמיים.
שער רביעי - שער היצירה - עבודה דרך ציור אינטואיטיבי, פיסול גוף וחשיפת הטבע הראשוני.לסיכום היום נעבור תהליך דינמי שבו ניצור אינטגרציה בין החלקים השונים. בו, בעזרת אותו מקום פנימי ואישי שפגשנו בתוכנו, נחווה חוויה של חיבור לעוצמה הפנימית היחודית שבנו.


ומילה לסיכום
גישת ארבעת השערים מפגישה אותנו עם העוצמה הראשונית שאיתה נולדנו. בעזרת כלים חווייתיים פשוטים מוענקת לנו ההזדמנות לחיבור פנימה אל העצמי האמיתי, אל הילד המופלא שבתוכנו, הרוצה להתבטא, האוהב לשחק ופתוח לחוויית החיים. בעזרתה נוכל לזהות את מקור העוצמה שבנו, להביאה למימוש ולשפר את איכות חיינו וחיי הסובבים אותנו.

הגישה מיושמת במפגשים קבוצתיים או פרטניים, בסדנאות המתאימות לקבוצות בגילאים שונים מילדים ועד מבוגרים, בבתי-ספר, במסגרות עבודה ובאירועים שונים. המפגשים האישיים מתאימים לאנשים הנמצאים בצומת בחייהם ומחפשים שינוי פנימי בכדי לממש את יכולתם הראשונית באופן מלא.עם גישת ארבעת השערים תפגשו מחדש את עוצמתכם ותראו את תוצאותיה בעבודה, בזוגיות ובמשפחה .
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים