בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> כללי > יצירת מציאות - אוטוסוגסטיה (תכנות עצמי)

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

כללי

יצירת מציאות - אוטוסוגסטיה (תכנות עצמי)

בני אדם יוצרים לעצמם את המציאות שלהם.
המציאות אינה דבר סטטי אלא גמישה וניתנת לשינוי. מציאות הינה סובייקטיבית.
איך נשפר את חיינו?
מהי אוטוסוגסטיה ומהי חשיבותה ליצירת המציאות?
המאמר קיבל את הציון: המאמר יצירת מציאות - אוטוסוגסטיה (תכנות עצמי) קיבל את הציון 4.5 כוכבים  נצפה: 12960  |  דורג: 63
דרג מאמר זה
יצירת מציאות - אוטוסוגסטיה (תכנות עצמי)

יצירת מציאות – אוטוסוגסטיה וחשיבותה

בוקר טוב ומבורך. אני רוצה לגלות לכם סוד חשוב. יש כאלו שכבר יודעים אותו ולכן זו תהיה תזכורת עבורם. בני אדם יוצרים לעצמם את המציאות שלהם!!!!!

נדמה לנו, כי המציאות הינה דבר סטטי, קבוע. אולי בלתי ניתן לשינוי. ישנן הגדרות ברורות. אנחנו קוראים בעיתונים, באינטרנט, רואים בטלוויזיה, מאזינים לרדיו, על מה שקורה מחוצה לנו, בעולמנו: אלימות, אבטלה, קשיים כלכליים, פיגועים, ועוד. מחקרים וסקרים משפיעים גם הם על האמונות שלנו.

התרגלנו להעניק יותר מידי כוח לאמצעי התקשורת. שכחנו מי אנחנו ב א מ ת. שכחנו, כי לכל אדם יש את היכולת להשפיע, לשנות וליצור את המציאות הפרטית שלו.
על ידי שינוי המציאות של עצמו ורכישת אמונות מתאימות, הוא יכול גם להשפיע על החברה בה הוא מצוי, במשך הזמן. אך נתמקד כעת איך אנחנו יכולים לשפר לעצמנו את החיים שלנו.

בספר בראשית כתוב כיצד אלוהים ברא את העולם. נאמר: "ויאמר אלוהים".
המילה אמר הינה ראשי תיבות של: א – אמונה מ – מחשבה ר – רגש. האמונות, המחשבות והרגשות הן אנרגיה, שכאשר אנו ממוקדים בה, אנו יוצרים לעצמנו התנסויות הולמות.

המציאות שלנו הינה המצאה. היא תסריט, שאנו השחקנים, הבמאים, המפיקים, התסריטאים. אך כשאין אנו מבינים זאת אנו רק שחקנים שמזדהים עם ההצגה, עם הדרמה.

נאמר שלא כל כך טוב לנו בחיים בתחום כלשהו. אולי בכלל החיים קשים לנו מידי. אם נבין, שאנו גם כתבנו את התסריט הרי שנוכל לשנותו.
שינוי תסריט המציאות – נעשה על ידי מיקוד במה שאנו רוצים בו. על ידי הרצון, אנו הופכים לצינור ששולח אנרגיה אל המטרה וממגנטים אותה אלינו.

תורת הפיסיקה הקוונטית, למי שמבין ומעוניין, תסביר טוב יותר את הנושא, שלכאורה "מיסטי", או "פסיכולוגי". למעשה, הוא מדעי. המדע הולך ומתחבר אל המיסטיקה.

מה היא אוטוסוגסטיה ומה חשיבותה? היות ולמחשבות כוח ליצור עבורנו, כפי שנאמר, הרי לרתום אותן לטובתנו ולמען הרצוי לנו, יועיל לנו הרבה יותר, מאשר לתת להן לשלוט בנו.
פחדים, חרדות, דאגות...גם הן מחשבות, שמהול בהן רגש ומשולבת בהן החזייה, דמיון.

ישנו משפט שאומר :"אשר יגורתי – בא".
בואו נראה, מה היא באמת דאגה? בהיפוך אותיות נגלה שהינה: א ג ד ה!
אנו משתמשים בדמיון ליצירת תסריט שלילי ומפחיד, מתרגשים ממנו, מתמקדים בו ו...עלולים, חלילה לחוות אותו בצורה זו או אחרת.

כאן נכנס הרעיון של שליטה במחשבות ותכנות מחדש של עצמנו, של תת-המודע שלנו.
אמרנו, כי המציאות נוצרת על ידי האנרגיה של הרגשות והאמונות שאנו מכוונים אליהן ומתמקדים בהן. המוח שלנו הינו תכנת מחשב אחת גדולה ומאגר אמונות נמצא בתת המודע שלנו.
אפשר לחשוב עליו כעל מחסן, ששולף בכל פעם שאנו חושבים על משהו, את האמונות הקשורות לנושא. ישנן אמונות, בלתי מודעות לנו, חיוביות, שעוזרות לנו ליצור את מה שאנו שואפים אליו. ישנן גם אמונות שליליות שהן לרועץ לנו ומכשילות את הרצון המודע שלנו.
נוכל להגדיר "חשיבה שלילית" כוירוסים, מהם קטלניים במיוחד.
חשיבה חיובית תוגדר כאנטי וירוס.

סוד חשוב: תת המודע מאמין לכל מה שאנו חושבים!!!!
אנו יכולים לתכנת אותו, על ידי שימוש באוטוסוגסטיה, השאה עצמית. הדרך נעשית באמצעות הצהרות חיובית בלשון הווה.

חשוב מאוד, להתחיל בתכנות עם שתילת וחיזוק אמונות שאנו אוהבים את עצמנו ושאנו ראויים לכל השפע שהיקום יכול להציע לנו.

לכן, תרגיל מומלץ להתחלה יהיה, נאמר לעצמנו, כמה פעמים במשך היום:
"אני אוהב את עצמי",
"אני מעריך את עצמי"
"אני בוחר להיות בשפע".

אין צורך שנאמין לעצמנו. בהתחלה זה יהיה פשוט ת כ נ ו ת.
אך כשם שההיפנוזה משכנעת ופועלת, כך גם ההיפנוזה העצמית, "האוטוסוגסטיה", משכנעת. בסופו של דבר, מי יותר מהר ומי פחות, תתחילו להאמין במה שאתם אומרים לעצמכם.
תתחילו להרגיש קלים יותר, אוהבים יותר, שמחים יותר...דברים טובים יתחילו לקרות לכם. יתכן ותחשבו שזה קורה "במקרה", וגם זה בסדר, למרות שבהמשך תתחילו לתהות אם יש בכלל "מקריות", או שמא ישנם "צירופי מקרים" שכוח כלשהו מכוון אותם.

התכנות יכול להשפיע על כל התחומים: מצב בריאות שלכם, פרנסה, זוגיות, הגשמה עצמית...

אנחנו משתמשים, ככלי עוצמתי לתכנות ב"דמיון מודרך", שהינו רתימת המחשבות לצורך מסויים. משתמשים בדמיון מודרך במצב שמכונה "גלי אלפא,"הזמן שלפני שאתם שוקעים בשינה. אז המוח נוח להשאה ולשכנוע. מומלץ להשתמש בתכנות לפני שאתם הולכים לישון. אפשר כמובן גם במשך כל שעות היום.

סיפור נחמד שרבי נחמן מספר: "כששואלים אדם לשלומו והוא מתלונן ואומר כי רע, שומע הקב"ה ואומר: על זה הוא אומר כי רע?
א נ י כבר אראה לו מה זה באמת רע! וכששואלים אדם לשלומו והוא מודה על מה שיש ואומר כי טוב, שומע הקב"ה ואומר: על זה הוא אומר כי טוב? א ני כבר אראה לו מה זה ב א מ ת טוב!"

דבר נוסף לגבי האוטוסוגסטיה, ההשאה העצמית – יש לתרגל ולהתאמן ולאמץ זאת כאורח חיים. יש להתנקות, במשך הזמן, מדאגות, שהינן חוסר אמונה בעצמכם כיוצרי מציאות, חוסר הבנה רוחנית ואנרגטית.

חשוב לפתח יכולת הרגעה עצמית. זה יכול להיות בכל דרך שנעימה ומתאימה לכם. בין אם פיסית, כמו יוגה, מדיטציה, אמנויות לחימה, הליכה, ריקוד... בין אם לימוד תחומים של ריפוי, כמו רייקי ועוד... כל תחומי המודעות של העידן החדש.
ישנם כיום ספרים רבים שמלמדים ועוזרים לשנות את תפיסת המציאות.

כתבתי שני ספרי הדרכה שבאים ללמד בני אדם להשתמש בתבונה במחשבות, לזהות דפוסי חשיבה שליליים, לעבור תהליכים אנרגטיים להעלאת תדר, לחיבור לאהבה, לשמחה ושינוי החיים.
ספרי"שחר עלות התודעה- מפתחות להארה אישית ופלניטרית", שמלמד חשיבה יעילה ליצירת מציאות, ו"שער להתקדשות – יצירה מודעת", שמדריך אנשים לעבור תהליכים פנימיים של ניקוי מתבניות שליליות, להשתחרר מקארמה שלילית, להעלות תדרים כדי ליצור לעצמם ולמין האנושי כולו, אהבה, שלום, שגשוג.

את דרכי התחלתי בחיים אלו לפני כעשר שנים, כתוצאה ממשבר אישי ומקושי שהיה אז בחיי. אנשים רבים מתחילים את התעוררות המודעות והבנת החשיבה החיובית בדרך זו. זאת משום שאנשים שטוב להם והם שקועים בחיי היומיום, אין להם צורך בשינוי.

כשמרגישים צורך בשינוי בחיים, מחפשים אחר דרכים. ורק כאשר אנו מחפשים, אנו יכולים למצוא.

לאחר שהבנתי כיצד יצרתי את חיי מחומרים של "חשיבה שלילית", כיצד כל מיני פחדים ותסריטי דאגה שהיו לי התממשו, הבנתי! הבנתי שאין טעם שאמשיך במסלול הזה של חשיבה שלילית עד שאקבל דוקטוראט מהיקום. עשיתי תפנית של 180 מעלות, והתחלתי לתרגל ולהבין חשיבה חיובית!

ביומיום כשאני מתעוררת, אני מודה לאלוהים על מתנת החיים, על שהחזיר נשמתי בקרבי, על היום הנפלא. גם לפני שאני הולכת לישון אני מודה על השפע והאהבה שיש לי.
היות ותכנתתי את עצמי היטב ולאורך זמן, ביחד עם תהליכים אנרגטיים של ניקוי מאמונות ורגשות שליליים, אני
מרגישה כעת מאוד מאושרת, אוהבת ובשמחה, באופן בלתי מותנה. אני מודה על הזכות והיכולת לעזור לאנשים רבים לשנות את התפיסה הפנימית, שיוצרת ומשפיעה על חייהם. בין אם על ידי טיפולים אישיים לשחרור חסימות, קורסים, הספרים שכתבתי, דיסק בדמיון מודרך שמטרתו פתיחת מרכזי האנרגיה והתחברות לנשמה, ואתר האינטרנט שלי, שכתובתו:
מסר target='_blank'>www.lotuscenter.co.il

מסר
לאנשים שקוראים: שימו לב למחשבות שלכם. היו זהירים במלים שאתם הוגים מפיכם. התמקדו בחצי הכוס המלאה והודו עליה, ובכך תגבירו את השפע בחייכם.

למי שקשה, דעו, כי ביכולתכם ליצור שינוי! השינוי הנחוץ תמיד יגיע מבפנים. מהאמונות ומהמחשבות שלכם. שאתם יכולים להתחיל ולתרגל אותן.

האמינו – ותזמינו תרצו – ותיצרו. אור ואהבה ושבוע נפלא.

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור כללי

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות)

 • 1
  אוי אילנ`להכמה אור אתהמעבירה בכתבות (ל"ת)
  אביבה   (29.10.2006)
 • 2
  תודה לך אביבה.
  אין ספק שיש לך רגישות אנרגטית. אור ואהבה וברכה, אילנה
  אילנה בהט   (5.11.2006)
 • 3
  מאוד יפה!
  :)
  לירן   (18.11.2006)
 • 4
  שאלה רק.......
  אפשר לעשות את התכנות (החזרה על מילים חיוביות) בלב? כאילו לדבר בלב ולא בקול, האם זה יעיל כמו לדבר בקול? תודה
  לירן   (18.11.2006)
 • 5
  כתבה מדהימה!
  אילנה, הכתבה הזו גרמה לי להבין דברים רבים! נכנסתי אליה בגלל שנתנו לי עבודה בבי"ס על אוטוסוגסטיה ולא חשבתי שזה יכול להיות כל כך מעניין! נתת לי הרבה רעיונות יצירתיים כיצד להעביר את הנושא בכיתה ויש לי הרגשה שזה יגרום לכמה וכמה אנשים להרהר על הדרך בה הם חושבים על עצמם ועל המציאות שלהם. תודה רבה לך, רעות.
  רעות שפר   (9.12.2006)
 • 6
  תודה לירן. כן, אפשר גם רק בלב.
  לירן יקרה. חן חן על תגובתך. לא צריכים לומר בקול רם. מספיק לומר "בלב" שזה לחשוב. ככל שנתכנת עצמנו יותר כן זה יפעל יותר טוב. בהצלחה! אילנה
  אילנה בהט   (11.1.2007)
 • 7
  רעות יקרה
  תודה על תגובה מחממת לב. רק היום ראיתי. את מוזמנת לאתר הבית שלי לקרוא על יצירת מציאות. www.lotuscenter.ci.il בברכה, אילנה
  אילנה בהט   (11.1.2007)
 • 8
  יש לי שאלה : )
  הקלטתי את עצמי אומרת מילים חיוביות ואני שומעת את זה מידי פעם. האם אני צריכה ממש להיות מרוכזת ולהקשיב (כשזה מתנגן לי באוזן) או שזה כבר יקלט לאט לאט גם בלי ריכוז והקשבה מכוונת? תודה רבה : )
  אור   (4.7.2007)
 • 9
  לאילנה שלום
  אפשר גם להעלות את הביטחון העצמי ע"י חזרה על מילים מחזקות? ואם כן אז מה כדאי להגיד? תודה!
  לירן   (2.8.2007)
בניית אתרים