בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יוגה > לצמוח מכפות הרגליים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יוגה

לצמוח מכפות הרגליים

על המשמעויות השונות של צמיחה ביוגה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר לצמוח מכפות הרגליים קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 605  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
לצמוח מכפות הרגליים

כשאחת מהתלמידות שלי ציינה בשיעור האחרון שהמשפט "לצמוח מכפות הרגליים" הוא כל כך אופייני למתרגלי היוגה, וכל כך מובן לנו, זה גרם לי להתחיל לחשוב על המשפט ועל משמעותו.
בתרגול היוגה יש הנחיות ברורות איך "לצמוח מכפות הרגליים" . השתרשות כפות הרגליים, איסוף קרקעית האגן והבטן, איסוף הצלעות, הארכת העורף, כולם מוכרים וידועים למתרגלים. הם מתארים את ההנחיות הגופניות, וכשאנחנו מבצעים אותן – אנחנו באמת צומחים, עמוד השדרה מתארך, הגוף מזדקף ונוספים לנו כמה סנטימטרים לגובהנו.
אבל, לצמיחה מכפות הרגליים יש גם משמעויות נוספות. כשאנחנו צומחים – והגוף שלנו זקוף וגבוה, כל התחושה המנטלית שלנו משתנה. פתאום אנחנו מרגישים פתוחים, חזקים, גאים גם במובן הנפשי. תחושה נפלאה זו מלווה אותנו לאורך התרגול גם בתנוחות האחרות. ולכן אנחנו יוצאים מהשיעור עם תחושה של שיעור קומה.
צמיחה – מושג חשוב בכל התחומים. כשאנחנו ילדים אנחנו רוצים לצמוח ולהיות בוגרים. אחר כך אנחנו רוצים לצמוח מבחינה מקצועית – לימודים, קריירה. יחד עם אלה מגיעה הצמיחה של הבטן... והולדת הילדים, ושוב צמיחה חדשה.
ויחד עם זאת, במהלך חיינו – אנחנו מחפשים גם צמיחה מסוג אחר. צמיחה רוחנית. הצמיחה הרוחנית הופכת להיות משמעותית יותר ויותר ככל שאנחנו מתבגרים, ומתחילים לתהות על מהות ומטרת החיים. היוגה מחברת אותנו לצד הרוחני שלנו באמצעות התרגול, הנשימות ותנוחות ההרפיה. דרך עבודת היוגה אנחנו לומדים להכיר את הפנימיות שלנו באופן חדש לגמרי, לקבל את עצמנו עם מעט חמלה, ולהתבונן בעולם הסובב אותנו עם יותר אהבה.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יוגה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים