בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מחשבים ואינטרנט > הכר את מחשבך היום והצטרף לעולם המחר

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מחשבים ואינטרנט

הכר את מחשבך היום והצטרף לעולם המחר

העידן הטכנולוגי שבא עלינו לטובה, שינה את חיינו כפי שהכרנו אותם. אפשר לומר כי בין לילה הפכנו לכפר גלובלי אחד שבו לדת, מין, צבע עור ובעיקר גיל, אין שום משמעות.
המאמר קיבל את הציון: המאמר הכר את מחשבך היום והצטרף לעולם המחר קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 857  |  דורג: 3
דרג מאמר זה

העידן הטכנולוגי שבא עלינו לטובה, שינה את חיינו כפי שהכרנו אותם. אפשר לומר כי בין לילה הפכנו לכפר גלובלי אחד שבו לדת, מין, צבע עור ובעיקר גיל, אין שום משמעות. הדבר היחידי המחבר ביננו כעובר בבטנה של אימו, היא רשת האינטרנט. אנו ניזונים ממנה בכל מה שקשור לאינפורמציה, בין אם זה בחדשות העדכניים ביותר מכל העולם או במצב חשבון הבנק שלנו, הכל במרחק לחיצת כפתור.

הסקפטיות כתירוץ-
יחד עם הפשטות הכמעט בלתי נסבלת של הרשת בא גם החשש. אותו חשש טבעי שלנו בני האדם, החשש משינוי. רבים מהגולשים היום, היו סקפטיים בנוגע ליכולותיה של הרשת לעשות שינוי בחייהם, סקפטיות שהיא בסך הכל תירוץ לאלו שלא טעמו את טעמה המתוק של הרשת ולא נתנו לה סיכוי, זאת רק משום שהם נרתעים מן הטכניות שהיא מביאה עימה. גולשים פוטנציאליים אלו חוששים משום שאין גוף מקצועי ללימודי מחשבים שיוביל אותם בצעדיהם הראשונים ברשת ויראה להם שהשד אינו כלכך גדול ומפחיד כפי שהוא נראה.

הרצון ללמוד וחוסר האונים-
תופעה זאת הופיעה מולי במלוא הדרה לפני מספר חודשים בביקור אצל חבר, אימו של החבר קראה לו וביקשה ממנו שיעזור לה לשלוח מייל, פעולה שנראית כל כך פשוטה ובנאלית לנו הדור הצעיר, נראתה בלתי אפשרית לאשה שהיא בסך הכל מבוגרת מאיתנו ב25 שנים.
החבר שהבין שאין דרך פשוטה (שלא תגזול יותר מכמה דקות מזמנו) ללמד את אימו איך לשלוח מייל, שלח את המייל במקומה וביטל כל שאלה שלה בנושא תוך כדי הפעולה. אותו חבר שהוא לא אדם רע בכלל, הצליח לגרום לי להבין את שורשי הבעיה כפי שהם באמת. אותה אמא הייתה חייבת להתמודד עם הקדמה שלא הייתה חלק מחייה בכלל עד עצם היום ההוא, מצאה את עצמה חסרת אונים מול אוסף הכפתורים והפקודות אותם לא הבינה כלל. היא לא הבינה אותם רק משום שהיא מעולם לא למדה מהם, היא בסך הכל רצתה להיות חלק מהעולם כפי שהוא היום , פשוט להיות כמו כולם...

האור בקצה המנהרה-
השנים האחרונות מראות שינוי חד במגמת "הפחד הראשוני מהרשת". יותר ויותר מבוגרים מוצאים את הרשת כגורם מקל ומועיל בחייהם. פתאום סבים וסבתות שומרים על קשר עם נכדיהם במיילים וברשתות החברתיות, הורים רבים מוצאים את השירותים שהרשת מספקת כדי לחסוך זמן וטרחה מול הבנקים או בקידום פעולות מול משרדי הממשלה השונים וזאת בלחיצת כפתור בלבד וללא תורים ארוכים שעולים להם בעצבים ובזמן יקר. כיום ישנם מרכזים יעודיים ללימודי מחשבים, העוזרים לאוכלוסיה המבוגרת להכנס למעגל המודרניזציה ההולך וגודל, בעלי עסקים קטנים ובינוניים שהבינו מה דריסת הרגל שלהם ברשת יכולה לעשות למחזורי המכירות שלהם וכן גם אותה האמא שלא הצליחה לשלוח מייל לפני חודשיים, כבר למדה איך להשתמש ברשת לצרכיה ולשמירה על ילדיה ברשתות החברתיות ובכלל.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור מחשבים ואינטרנט

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים