בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מחשבים ואינטרנט > צילום ילדים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מחשבים ואינטרנט

צילום ילדים

השבוע נתקלתי באם מצלמת את בנה הקטן הישוב בעגלת תינוק. הצילום בוצע מזווית הגובה של האם.

כיצד תיראה תמונה של ילד קטן היושב בעגלת תינוק בגובה של פחות ממטר מזווית צילום של הורה בגובה של למעלה ממטר שישים? כמו גמד קטן.

ילדים, בניגוד למבוגרים, כמעט שאינם ניתנים לבימוי והעמדה. הם עושים בדרך כלל מה שהם רוצים הם פעילים ותזזיתיים, ולכן צילום ילדים בתמונה שבה הם מסתכלים ישירות למצלמה הינו משימה לא קלה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר צילום ילדים קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1509  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
צילום ילדים

המלצות לצילום ילדים:

• זווית הצילום שלנו ביחס לילד תשפיע על גודלו של הילד בתמונה. השתדלו לצלם ילדים בגובה העיניים שלהם גם אם עליכם להתכופף, או לרכון על הברכיים, או אפילו לשכב על הבטן כאשר מצלמים תינוקות.

• אם נרצה שהם ייראו קטנים בתמונה ביחס לגודלם האמיתי, או אז נצלם אותם מגובה העיניים שלנו

ואולי אף נעמוד על כסא או שרפרף.

• אם נרצה שהילדים המצולמים יראו גבוהים או גדולים יותר ביחס לגודלם האמיתי הרי שנצלם אותם מגובה נמוך, מגובה הברכיים שלהם ואם אפשר אף נמוך יותר.

• צילום ילדים חובק בתוכו סיטואציות מרגשות ומשעשעות, כמו למשל צילום של ילדים אוכלים כשהם

מלוכלכים בפניהם ובגדיהם. משעשע יהיה להתבונן בתמונות אלה בעוד מספר שנים כשהילדים יגדלו ויתבגרו.

• כאשר אנו מצלמים באוויר הפתוח, בטבע, רצוי לצלם בעזרת מבזק (פלאש). השימוש במבזק מאפשר לנו לאזן את כמות האור בתצלום ולרכך את הצללים על גופו של המצולם.כאמור, קשה לבצע צילום מבוים של ילדים, ולכן אנו נדרשים לסבלנות והמתנה לרגע הנכון. הנטייה הטבעית שלנו לצילום ילדים מקרוב היא - להתקרב אליהם. אולם זה לא רצוי. במקום זאת, נעשה שימוש בזום של המצלמה. כך לא נסיח את דעתם, נתרחק מהם ונקרב אותם אלינו עם הזום.

בעיה נוספת בצילום ילדים, נובעת מעצם העובדה שהם "לא יושבים בשקט" – הם כל הזמן בתנועה. לא אחת נתקלתי בהורים השואלים: "למה הילד נראה מטושטש בתמונה"? ובכן, הילד נראה מטושטש ומרוח בתמונה כי הוא זז תוך כדי צילום. לרוב אנחנו מצלמים ילדים במצבי תנועה שונים כגון: ריצה, רכיבה על אופניים, קפיצה, אך הצילום עצמו לא מספיק מהיר כמו תנועת הילד עצמו. על מנת להתמודד עם בעיה זו, יש להעביר את חוגת המצלמה למצב SP או SCN (תלוי בדגם המצלמה) ולהשתמש באחד מתתי מצב החוגה הבאים:

1. בחלק מהמצלמות (בעיקר בדגמים הישנים ) קיים אייקון (סמל) הנראה כמו איש שרץ.
2. במצלמות מהדגמים החדשים יותר קיים אייקון של ילד וכלב או חתול קטן לידו Kids & Pets או אייקון המוגדר כספורט/SPORT.

אייקונים אלו מסמלים שהמצלמה מוכנה עכשיו לצלם במהירויות צילום גבוהות יחסית, תנועות שמתאימות לילדים בתנועה או מכוניות נוסעות. הלכה למעשה, אנחנו מבצעים פעולה של הקפאת תמונה. לכן, אם נצלם ילד קופץ, נראה את תמונתו מוקפאת באופן שרגליו מנותקות מהקרקע.

על מנת שהתמונה תהיה מעניינת, כדאי למקם את הילד בכל אחד משלושת שלישי התמונה (חוק השלישים) כך ששאר התמונה יכיל רקע המתאר את סביבת הצילום.

כשאנו עוסקים בצילום של ילדים קטנים מאד ואולי אף תינוקות, נכבה את המבזק כי הם רגישים לאור, שאם לא כן, הם יזוזו או ימצמצו בעת הצילום.

צילום ילדים? – זהו אכן אתגר !

יוסי וונש, מדריך סדנאות צילום
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור מחשבים ואינטרנט

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים