בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> טבע ואיכות הסביבה > חוג רכיבה עם סוסים בטבע

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

טבע ואיכות הסביבה

חוג רכיבה עם סוסים בטבע

יתרונות הרכיבה, מהות הרכיבה, הקשר בין סוסים ורוכבים.
המאמר קיבל את הציון: המאמר חוג רכיבה עם סוסים בטבע קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 2348  |  דורג: 7
דרג מאמר זה
חוג רכיבה עם סוסים בטבע

חוג רכיבה עם סוסים מהווה פעילות בריאה לגוף ולנפש המשלבת הנאה, לימוד וגדילה. חוגי הרכיבה מתרחשים בטבע, באויר הפתוח, בנוף טבעי ויפה, בטיולים בשטח- בשטחים חקלאיים ובשטחי בר. הסוס משתלב בנוף הטבעי, ומאפשר לנו להרגיש חלק מהסביבה, להגיע למקומות נידחים, לצפות בחיי טבע ובר, ולהנות מהשקט של הסביבה המשתלב יחד עם העוצמה, המהירות והרוח שבמהות הסוס בשילוב עם אלמנטים של ספורט כושר וריצה.

רכיבה עם סוסים הינה פעילות אקטיבית בכל מובן, היושב (או יותר מדויק לכתוב- העומד) על סוס שואף להיות מתואם נפשית וגופנית עם הסוס, והרכיבה מחזקת את שני האלמנטים ביחד, גוף ונפש, במידה שווה.

הרכיבה, הקשר עם הסוס, והאהבה לסוסים מלמדים את האדם להיות מנהיג במלוא מובן המילה (- מוביל ומשפיע, אמפטי ומתחשב, סבלן וסובלני, נחוש ובטוח בעצמו, בעל חזון ויכולת ארגון- אלו חלק מהמילים המתארות מנהיג אמיתי) מדויק, ממוקד, מחובר אל הסוס, מודע לסביבתו, מרוכז, רגוע ועירני כתוצאה ישירה מהקשר ומהשיעור עם הסוס.

הרכיבה כפעולה פיזית וספורטיבית מוסיפה פן של שיפור שיווי משקל, יציבה נכונה ושליטה על הגוף, קורדינציה ותיאום עין- יד, כושר ועבודת שרירים, סיבולת לב ריאה ותרגול נשימתי.

הרכיבה מומלצת למגוון אוכלוסיה רחב ביותר, החל מפעוטות וכלה במבוגרים, ולעזרה ושיפור במגוון רב של תחומים בחיים, למעשה- כל אדם יכול ללמוד, להתקדם, ולהעשיר מהקשר עם סוסים, והכי חשוב- תוך כדי הנאה, הרגעות, יציאה מהשגרה ואל הטבע, ומתוך אהבה גדולה לתחום. לא סתם אשאל כשאלה ראשונה אדם המתעניין ברכיבה- האם אתה אוהב סוסים\ טבע\ בעלי חיים? תכונה חשובה עיקרית שאחפש כמדריכה בתלמיד זה אהבה, כל השאר, יגיע בזמנו, יגיע מהרכיבה, יתקדם עם הלימוד, ישתפר בקצב שלו תוך שיפור יכולות תקשורת, הרחק מהלחצים של החיים המודרניים ותרבות האינסטנט.

הסוס הוא חיה חברתית, חכמה, ומתקשרת. למעשה לכל תלמיד בשיעור שני מדריכים, הסוס, שנותן שיעורים לכל תלמיד לפי רמתו ולפי הבנתו, ואני כמדריכה המתרגמת בין הסוס והרוכב, ומלמדת את שפת הסוס ואיך לתקשר באמצעותה. הסוס חיה רגישה, מודע לדקויות, בעל חושים חדים ומפותחים. סוסים שומעים בטווח רחב יותר מהאדם, מריחים יותר ריחות, בעלי ראיה הקפית כמעט מושלמת (רואים את סביבתם), חשים את הסביבה דרך גופם ומסוגלים לנתח ולעבד נתונים אלו במוח מפותח ומתקדם. כל התכונות האלו מייצרות מערכת יחסי גומלין בין הרוכב והסוס שמבוססת על תקשורת והבנה ושיתוף מיוחד.

כשאנחנו מלמדים רכיבה אנחנו שמים דגש גדול מאוד על בטיחות התלמידים, המטרה היא לספק חוויה מרגשת, מעניינת, מספקת ובטיחותית. הסוסים, הציוד, ההדרכה והכשרת המדריכים, תנאי השטח ורמת הפעילות, כולם בראש ובראשונה נבדקים לרמת הבטיחות הגבוהה ביותר לתלמידים ולמבקרים בחווה. פעילות הרכיבה תחת קורת גג מקצועית כזו עדיפה על פני רכיבה בחוות פרטיות או בחוות חצי מקצועיות או לא מקצועיות.

אני מזמינה אתכם לבוא להכיר אותנו ולרכב בחוות סוסי אדמה – המרכז הישראלי לרכיבה טבעית, החווה בה אני מדריכה ושותפה, חווה יחודית בארץ המשלבת אחזקת סוסים במודל טבעי, ומודל הדרכה אישי, מקצועי, מחובר ומותאם לכל רוכב.
בואו בברכה!
אפרת
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור טבע ואיכות הסביבה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים