בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> בריאות ותזונה > אינסולין ותרופות ל-"איזון" מחלת הסוכרת מזיקים לחולי סוכרת ומחריפים את מצבם

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

בריאות ותזונה

אינסולין ותרופות ל-"איזון" מחלת הסוכרת מזיקים לחולי סוכרת ומחריפים את מצבם

לאחרונה אנחנו שומעים בכלי התקשורת את הבדרן דודו טופז בסדרה של פרסומות בהן הוא מעודד את ציבור חולי הסוכרת להזריק לעצמם אינסולין. חבל מאוד שדודו טופז איננו מבין שהוא מזיק בדבריו בצורה קשה ביותר למאות אלפי חולי סוכרת תמימים שעלולים להאמין שהוא צודק.
המאמר קיבל את הציון: המאמר אינסולין ותרופות ל-  נצפה: 1473  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
אינסולין ותרופות ל-"איזון" מחלת הסוכרת מזיקים לחולי סוכרת ומחריפים את מצבם

אינסולין ותרופות ל-"איזון" מחלת הסוכרת מזיקים לחולי סוכרת ומחריפים את מצבם

ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H

לאחרונה אנחנו שומעים בכלי התקשורת את הבדרן דודו טופז בסדרה של פרסומות בהן הוא מעודד את ציבור חולי הסוכרת להזריק לעצמם אינסולין. חבל מאוד שדודו טופז איננו מבין שהוא מזיק בדבריו בצורה קשה ביותר למאות אלפי חולי סוכרת תמימים שעלולים להאמין שהוא צודק. לא אוכל לפרט במאמר קצרצר זה את כל העדויות המחקריות והמדעיות המוכיחות זאת. אתם מוזמנים לקרוא את מאמרי המורחב על המחלה באתר שלי.
יחד עם זאת אני חייב להדגיש שהמחקרים המדעיים מוכיחים בבירור שאינסולין טבעי או סינתטי, שהוא אכן החומר הטבעי המופרש מבלוטת הלבלב, מזיק בצורה קשה לכלי הדם כאשר הוא ניתן בכמויות גדולות ומוגזמות ולאורך זמן. תאמרו מיד – מה פירוש כמויות גדולות ומוגזמות? הרי חולה סוכרת אמור להזריק אינסולין עד לרמה שתאזן את רמת הסוכר שלו בדם? ובכן זה לא כל כך פשוט. סוכרת מסוג 2 מתאפיינת בחוסר תגובה של התאים בגוף לאינסולין. כלומר בשלבים מסוימים של המחלה מפריש הלבלב רמות גבוהות של אינסולין לדם אבל עדיין כמות גדולה של סוכר שוהה בדם ולא חודרת לתאים. בתגובה מפריש הגוף עוד ועוד אינסולין כדי לנסות להחדיר בכל זאת את הסוכר לתאים. התוצאה היא רמות גבוהות של אינסולין בדם ופגיעה בכלי הדם. אותו אינסולין הניתן בכמויות גדולות באמצעות הזרקה גורם לאותו נזק. כולנו מכירים את התופעה שלמרות "איזון" הסוכר בדם מצבם של חולי הסוכרת הולך ומתדרדר עם השנים עד כדי קטיעת איברים ועיוורון. אם הטיפול הוא כל כך טוב ויעיל מדוע זה קורה? ומדוע בגישה שמובילה באמצעים טבעיים להפחתה דרסטית בכמויות האינסולין דווקא יש שיפור במצב הבריאות ומניעת סיבוכים וקטיעת איברים?
הסטטיסטיקה הרפואית מראה בבירור שחולי סוכרת מועדים יותר למחלות של כלי הדם והלב ולאירועים מוחיים ולבביים. האינסולין הוא שתורם לכך באופן מכריע. הוא מקדים את בואן של מחלות הלב וכלי הדם ואת ההרס של מערכת העצבים, את יצירת הפצעים הסוכרתיים ואת העיוורון וקטיעת האיברים. כל אלה מתרחשים בקרב אלפי חולי סוכרת גם כאשר "מאזנים" אותם עם אינסולין. משמע – אין בכוחו של האינסולין, כמו שאר התרופות שניתנות לחולי הסוכרת, לעצור את התהליך הזה, נהפוך הוא התרופות רק מחריפות את הבעיה שלשמה הן ניתנו.
הפתרון המוצע על ידי רופאי הגישה הקרויה "היגיינה טבעית" הוא להימנע מ- "להוסיף עוד שמן למדורה", אלא לטפל בגורמים הישירים לסוכרת. כל מומחי הסוכרת מתעלמים מהסיבות שיצרו את המחלה ומטפלים בתוצאה שלה, בסוכר הגבוה בדם. זו הטעות הקשה שמבלבלת את חולי הסוכרת ומסכנת את איכות חייהם. תעקבו אחרי דודו טופז ותראו היכן הוא מסיים את חייו וכיצד. חבל רק שבדרך הוא יסחף אחריו עשרות אלפי חולים תמימים ויעשיר את תעשיית התרופות המייצרת אינסולין.
ניסיוני האישי בטיפול בחולי סוכרת רבים וניסיונם של כל רופאי ההיגיינה הטבעית בעולם מראים באופן עקבי וברור שכאשר חולי סוכרת חוזרים לשמור על חוקי הבריאות והתזונה (ואינני מתכוון להגבלה באכילת סוכרים), שאותם "מומחי" הסוכרת לא מכירים ולכן לא מזכירים אותם אפילו לחוליהם, ניתן להגיע לשיפור מדהים במצב החולה, להוריד את מינון התרופות ב- 60% ומעלה ואפילו להחלים לחלוטין מהמחלה. ראיתי מאות חולי סוכרת נדהמים ומאושרים שהפסיקו את כל התרופות כי התזונה הטבעית הובילה אותם
לאיזון עצמי של הסוכר בדם. רבים מהם יהיו מוכנים לשוחח איתכם על החלמתם.
הבנת הסיבות האמיתיות למחלת הסוכרת ואימוץ גישה טבעית, פשוטה והגיונית זו כדרך חיים ולא כ – "דיאטה" זמנית להשגת מטרה מידית מובילים לאיזון רמת הסוכר ללא תרופות, או עם מעט מאוד תרופות. קשה לי להאמין שחולה סוכרת שמועד לנכות קשה ולסבל ממושך לא ירצה לאמץ את אורח החיים הבריא הזה ולמנוע מעצמו את הסבל והאומללות.
איזון על ידי תרופות הוא אשליה קשה משום שהסיבות למחלה בינתיים לא מטופלות והמחלה הולכת ומחריפה מאחורי הקלעים. זה הוא בזבוז של זמן יקר שעלול לגרום לחוסר יכולת להגיע לריפוי מלא של הלבלב מאוחר יותר. מה ששגוי בגישה התרופתית הוא שטיפול בסוכרת על ידי תרופות נותן תחושה מזויפת של ביטחון לחולי הסוכרת. מטופלים חושבים שהם בריאים ברגע שרמת הסוכר שלהם יורדת לערכים פחות או יותר "נורמליים" באמצעות הטיפול התרופתי ואז הם נמנעים מלטפל בשורש הבעיה, התזונה הלקויה והטוקסמיה. לא אחת אני שומע מפונים שמגיעים אלי – "בסוכר שלי אין צורך לטפל כי אני מאוזן על ידי התרופות" !! זו בדיוק האשליה האיומה שבה הם חיים !
אין יותר משמח מלראות חולה סוכרת מאושר שמעיד על עצמו שחזר לחיות מחדש. יחד עם הירידה ברמת הסוכר בדם יש ירידה אוטומטית ומשמעותית במשקל ושיפור בכל מדדי הבריאות מה שמוביל לאיכות חיים מדהימה ולביצועים גופניים משופרים. אין כמו תחושת הבריאות האמיתית וניתוק התלות באינסולין או בתרופות אחרות למשך כל החיים. האלטרנטיבה שהרפואה מציעה היא "אין ריפוי מהמחלה, לכן קח תרופות שהורסות את בריאותך למשך כל החיים"! הרפואה רואה את הסוכרת כגזרת גורל שלא ניתן להימנע ממנה, ההיגיינה הטבעית מציעה ריפוי אמיתי ומוכח ללא שום תרופות. מה עדיף?
ניסיוני מראה שבאמצעות אימוץ גישת ההיגיינה הטבעית כדרך חיים תתרחש החלמה מלאה או כמעט מלאה בלמעלה מ -90% מהמטופלים. למרות הצהרותיהם של רופאים ומומחים לסוכרת שמעולם לא שמעו על גישת ההיגיינה הטבעית, לא למדו על תזונה וריפוי בתזונה ואין להם שום ניסיון בייעוץ מסוג זה לחולים במחלת הסוכרת, ניתן להחזיר את המצב לתקין, כלומר להבריא לחלוטין ובמהירות יחסית מסוכרת מבוגרים!
מה לגבי סוכרת נעורים?
למרות שסוכרת נעורים מאופיינת בהרס מאסיבי של התאים יוצרי האינסולין בלבלב מסתבר שגם במקרה זה חלה ירידה של 30-60% בכמות האינסולין שיש להזריק ביום. מובן שכמו בסוכרת מבוגרים, להפחתה ברמות האינסולין בדם יש השפעה מכרעת על ייצוב רמות הסוכר בדם, שיפור בתחושת הבריאות ועלייה בתוחלת החיים של חולים אלה.

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור בריאות ותזונה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים