בחר תחום:
בחר אזור:
חוג >> כתבות >> מורה לגיטרה > למה לי ללמוד גיטרה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

למה לי ללמוד גיטרה

אם חשבתם על ללמוד מוסיקה וללמוד לנגן על גיטרה, כנראה שאתם צריך להפסיק לחשוב, הגיע הזמן לקחת שיעור.

למה לי ללמוד גיטרה
אם חשבתם על ללמוד מוסיקה וללמוד לנגן על גיטרה, כנראה שאתם צריך להפסיק לחשוב, הגיע הזמן לקחת שיעור.
אני בטוח שהרבה פעמים יצא לכם להיות בחיק הטבע, עם חברים ואוכל וכולם יושבים מסביב למדורה קטנה לצלילי גיטרה, ואם לא אז הינה הגיע הזמן. ידעתם שאתם יכולים לקחת שיעור ראשון בגיטרה כבר מהחבר הזה שלידכם במדורה? הגיטרה הוא כלי מאוד פשוט להבנה ולא דורש טכניקות ברמה גבוהה לצרכים הבסיסיים. דבר שגורם להרבה אנשים שאוהבים מוזיקה להתחיל לקחת שיעורי נגינה מחברים שכבר עברו את שלב הראשון הלו הוא הפחד. השלב השני הוא לנסות להבין באמת איך להשתמש בגיטרה , איך לנגן את אותה המוסיקה תמיד באותה הצורה , בזה נמדדת השליטה שלך בנגינה. שליטה בנגינה היא רמת מיומנות די גבוהה שלא ניתן להגיע אליה ללא שיעור גיטרה.
לי נגני נגני גיטרה בטח תהיתם לעצמכם איך זה שבמגוון שירים ישנים הוזכרה הגיטרה לא פעם במילות השיר , יותר מאשר מזכירים כלים נוספים? מהו ייחודה של הגיטרה, מהיכן נבעה חיבתם של המשוררים העתיקים לכלי הספרדי ? הינה התשובה, הגיטרה היא אחד הכלים היותר עתיקים גלגול של ה"עוד" (הקדום שהיה כלי נגינה אחר בגודלו ובצליליו),נכון, מדובר בכלי לא קלאסי, אלה מזרחי באופיו. באותם שנים כאשר התקיימו שיעורי מוסיקה בכל העולם החלה המוזיקה המערבית הקלאסית להתעניין ב"עוד", למרות היותו כלי מזרחי וכלל לא קלאסי באופיו ובסולמות שלו, הדבר היה בלתי נמנע בשל התקדמות האדם והקרבה בין המזרח למערב מבחינת השכלה. לאחר שהמערב בחן את ערכי הכלי העתיק, בכל חוגי המוסיקה המקובלים נולדה לה בספרד הגיטרה הראשונה. למעשה הגיטרה היא שדרוג של הכלי העתיק "העוד", השימוש בה הרבה יותר פשוט והצליל שלה בעל מאפיין ייחודי . היות והגיטרה הוא כלי שהמשוררים ראו בשלבי לידתו, גדלה חיבתם לתינוק.
מאיפה מתחילים תחילה, אל לנו לשכוח שכל מי שרוצה ללמוד לנגן על גיטרה חייב גיטרה.עוד בשלב הראשוני בו אתם בוחרים את הגיטרה שלכם עליכם להתייעץ עם מורה הגיטרה, זאת על מנת שיתאים לכם את הגיטרה שיהיה לכם הכי קל לנגן איתה. לאחר שעברתם את השלב השני עליכם להצטייד במפרט, שזהו למעשה הכלי בו אתם פורטים על מיתרי הגיטרה ומוציאים צליל נעים . על מיתרי הגיטרה מופעלת מתיחה שמאפשרת את כיוון הגיטרה לצלילים המבוקשים יחד עם זאת מופעלת עליהם כוח פיסיקלי שיגרום להם להיקרע , רוב הזמן זה יקרה שהכי תצטרכו את הגיטרה, ולכן עדיף להצטייד בעוד סט של מיתרים. לבסוף הכלי שיסייע לכם לכוון את הגיטרה ולצלילים המבוקשים {עד שתפתחו את השמיעה הזאת לבד} הוא ה"טיונר" – הכלי החשוב ביותר בלימוד גיטרה יסייע לכם לדייק ברמה גבוהה בכיוון מיתרי הגיטרה. בהצלחה!
אהבתם?
בניית אתרים